Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grudziu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O grudziu

  • Urodziny 23.06.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    www.vbass.pl

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

grudziu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie poszukuję niedrogiej kamery termowizyjnej do wykorzystania kilka-kilkanaście razy w roku. Przede wszystkim służyć będzie do poprawności zamykania i otwierania siłowników grzewczych. Mam takie tematy, że montujemy siłowniki na zaworach w ok 100 pomieszczeniach. Poza tym weryfikować będziemy działanie klimatyzacji sufitowej (niekiedy wiszącej 6 metrów nad ziemią). Ziekiedy zajdzie też potrzeba sprawdzenia (w podstawowym zakresie) poprawności wykonania instalacji CO ogrzewania podłogowego w stosunku do projektu. Czasem trzeba będzie sprawdzić szczelność izolacji czy okien. Poszukuję rozwiązania niedrogiego. http://allegro.pl/dewalt-dct416s1-kamera-termowizyjna-10-250c-10-8v-i3841873006.html http://allegro.pl/kamera-termowizyjna-termograficzna-flir-i3-i3845839782.html Co myślicie o tych modelach?
  2. Wszytko zależy ile urządzeń będzie wisiało na tych liniach. Jeżeli 12 pokoi (a w nich 4 urządzenia, np termostat na wejściu, czujnik przyciskowy łóżko i łazienka i jeden aktor tzw pokojowy) znaduje się na trzech poziomach, to ja bym zrobił jak poniżej. - 0 parter: linia 1.1.x (pokoje 1-4) , 16 urządzeń - 1 piętro: linia 1.2.x (5- - 2 piętro: linia 1.3.x (9-12) Stacja pogodowa - bez większego znaczenia gdzie się znajdzie. Wersja bardziej ekonomiczna: parter + piętro 1 = linia 1.1.x piętro 2 + piętro 3 = linia 1.2.x
  3. Witaj, są dwa rozwiązania - RCS9002 lub moduł RS485->Somfy. W przypadku RCS9002 realizowaliśmy inwestycję, gdzie 11 rolet radiowych zostało włączonych do sterowania przewodowego. Niestety przy funkcji "suma zasłoń rolety" jeździła część - musieliśmy wprowadzić sekwencję zdarzeń. Telegramy radiowe wzajemnie się zagłuszały. Dodatkowy nadajnik też by nie rozwiązał sprawy, ponieważ rolety były zamontowane w dużym domu w różnych miejscach i jednym nadajnikiem by się tego nie chwyciło.
  4. Ponizej mój układ Zgadza się ! jest to wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy.
  5. Po kilku dniach obserwacji podzielę się swoimi spostrzeżeniami: 1. sprawność mojego rekuperatora jest prawie nie zmienna (badana w zakresie temp.zewn. od 2 do ok 15 st C) i wynosi około 73%. 2. założyłem w ostatnim czasie presostaty i tutaj mam poważną wątpliwość. Oto mój układ (screen jest z wizualizacji, do której dostaję się przez przeglądarkę na razie robocza wersja - w przyszłości pochwalę się docelową) Ustawiając presostaty na nawiewie panuje różnica ciśnień rzędu 300Pa na dolocie powietrza z zewnątrz a nawiewem. Musiałem presostat nastawić na 350Pa. Na drugim torze (wyciąg) presostat ustawiony jest na ok 60Pa. Z nawiewnego toru wyjąłem nawet filtry i dalej była tak duża różnica. Wynika z tego, że różnicę ciśnień generuje wymiennik krzyżowy. Niestety chodził on przez jakiś czas bez wymiany filtrów, może nawet i ze dwa lata Zapomnieliśmy o wymianie filtrów i tak właśnie pojawiła się automatyka w moim układzie. Czy wymienniki się jakoś czyści? A może problemem jest szczelność i np wentylator na wyrzucie odbiera ciśnienie od zasilania powietrza?
  6. Witaj Michale_L a czy z doświadczenia możesz podpowiedzieć jak sprawność wygląda w zależności od temperatury zewnętrznej? Tzn czy jeżeli panuje wysoka temperatura - jak dzisiaj, bo ok 13-14stC - to czy sprawność będzie zbliżona do tej przy temp -10stC ? Piszesz o realnej sprawności na poziomie 50-60, a ja czytałem o wyliczanej przez użytkowników przez pomiary a poziomie 75-90. Jeżeli chodzi o strumień powietrza, to mam zamontowane dwa presostaty, ale jeszcze nie udało mi się dokonać przełączenia presostatu np poprzez zablokowanie blachą wejścia do rekuperatora. Także mam problem z ich uruchomieniem, nie wiem do końca czy są dobrze zainstalowane.
  7. Czujniki zamontowane w kanale około 1 metr nad centralą. PLC - WAGO I/O System
  8. Witam, mam rekuperator domowy (KOSS VX0500-96-ECE-00) rocznik 2005. Zwykły rekuperator z wymiennikiem krzyżowym, o wydajności 120-500 m3/h, 580-100 PA Mam również w tym samym pomieszczeniu sterownik PLC z web serverem - jestem automatykiem. Zakupiłem już regulator prędkości wentylatora z wejściem 0-10V, dodatkowo zakupiłem dwa czujniki kanałowe typu PT100 do nawiewu i wyciągu. Zakupiłem też dwa presostaty. Chciałem mierzyć sprawność tej centralki i robię to ze wzoru n = (Tn-Tz)/(Tw-Tz) x100 [%] Tw- temp. wewnętrzna – WYCIĄG - mierzona na wejściu przed wymiennikiem (od strony „zużytej”) Tn - temp. powietrza nawiewanego do pomieszczenia – mierzona za wymiennikiem (od strony świeżej”) Tz - temp. zewnętrzna – mierzona przed wymiennikiem (od strony czerpni). Na obudowie urządzenia widnieje sparwność 96%, w rzeczywistości z powyższych wyliczeń wychodzi ok 73%. Temp zewn: 9,6 stC Temp naw: 19,0 stC Temp. wyc: 22.4 stC Skłaniam się ku kalibracji czujników, ale wydaje mi się, że sprawność jest cieniutka... Czy robię gdzieś błąd? Jak można usprawnić centralkę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...