
Jasmik
Użytkownicy-
Liczba zawartości
35 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Jasmik
-
Dziękuję wszystkim za dobre rady. Wczoraj Przykleilem kolejne próbki, tym razem z innym klejem, po kilku dniach zobaczę jaki bedzie wynik. Co do wymiany kleju to jedynie na gorszy.
- 10 odpowiedzi
-
- negatywny
- przyczepności
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziekuje za odpowiedź, czy takie zjawisko jest znane? Lub jest normą, może przesadzam, robiac test nastawiony bylem, że styropian sie rozerwie a nie odklei się od styropianu. . Zastanawiam się nad reklamowaniem posiadam 1,8t kleju
- 10 odpowiedzi
-
- negatywny
- przyczepności
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam i proszę o radę. Wykonałem test przyczepności styropianu do podłoża, które jest oczyszczone i zagruntowane, kawałki styropianu 10×10cm przykleiłem do ściany a po 3 dniach wykonałem test odrywania który wyszedł negatywnie, ponieważ ku mojemu zdziwieniu klej nie odszedł od ściany lecz kostka styropianu odwarstwiła się od kleju a klej pozostał na ścianie. Test wykonany dwu krotnie za każdym razem przyklejałem 8 kawałków styropianu z czego 4 były przeszlifowane papierem ściernym – i wszystkie testy negatywne, Styropian biały, wiodącej firmy, klej również. Nie najtańszy, temperatura Otoczenia ok 25C miejsce zacienione. Nie używam nazw firmy by nie narazić się przypadkiem Prosze o radę co w takiej sytuacji robic?
- 10 odpowiedzi
-
- negatywny
- przyczepności
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wentylacja w starym domu.
Jasmik odpowiedział Thod → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Z tego co się orientację, do każdego pomieszczenia np. kuchni, łazienki czy kotłowni muszą być oddzielne kanały, jeśli chodzi o nawiew uważam ze prowadzac przewód nawiewny do sypialni następnie do drugiego pomieszczenia, mogą występować straty przy nawiewie świeżego powietrza do drugiego pomieszczenia. Korzystając z okazji zapytam czy warto zamontować dwa kanały nawiewny i wywiewny, w sypialni na poddaszu, Myślę ze wystarczy tylko nawiew ciepłego powietrza z ręku.?- 2 odpowiedzi
-
Z drugiej strony masz rację bo nie wiadomo ile ta wełna da radę odprowadzić tej pary. Folie paroizolacyjną jednak daje, (lepiej dac niż potem żałować) Zastanawiam się dlaczego w niektórych artykułach piszą, że układanie foli między profilem a płytą k/G jest błędem.
- 15 odpowiedzi
-
duża większość twierdzi, że folia paroizolacyjna to podstawa i musi być. Ale zastanawiają mnie niektóre wypowiedzi które twierdzą, że folie paroizolacyjną stosuje się w pomieszczeniach takich jak łazienka, kuchnia itd. natomiast np. w sypialni nie jest to potrzebne. Właśnie jestem na etapie układania foli paroprzepuszczalnej (alu150 - bardzo wytrzymała) w moim przypadku folię ułożyłem od podłogi aż do podwieszanego sufitu (czyli skosy są dokładnie zaizolowane), zastanawiam się czy dobrze zrobię układając folię na suficie?. nad sypialnią znajduje się strych który nie jest ogrzewany lecz dobrze wentylowany przez otwory w szczytach. Jeśli chodzi o moją izolację to między jętkami znajduje się wełna rockwool 18cm + 15cm czyli 33cm producent twierdzi, że wełna dobrze przepuszcza parę którą oddaje do zewnątrz. Czy naprawdę dobrze jest dokładnie zaizolować szczelnie sypialnię czy jednak lepiej pozwolić by przez sufit wełna swobodnie mogła oddać parę która później ucieknie na zewnątrz. taki system był stosowany od lat gdzie ludzie na parterach mieli pomieszczenia użytkowe a poddasze było nieużytkowe i nikt nie używał folii paroizolacyjnej tylko para spokojnie przechodziła przez tynk, deski następnie trociny i nie było żadnego zjawiska gdzie para się skraplała i przenikała wgłęb izolacji Inna sytuacja jest jeśli ocieplamy cały dach do kalenicy wtedy uważam trzeba szczelnie zaizolować ponieważ folia paroprzepuszczalna może nie zdążyć odprowadzać pary gdzie później jej nadmierna ilość się skropli, Ale co w przypadku jeśli nad sufitem jest strych wentylowany??
- 15 odpowiedzi
-
System rozumiem - źle to nazwałem. a czy Tynk Bolix dużo odbiega do Kabe? niektórzy dużo pisali ze tynki Kabe się pogorszyły - tylko ze to posty z ok 5 lat wstecz. pytanie jak teraz? Tam gdzie jest Bolix nie ma Austrotherm tylko Swisspor? czy jest aż duża różnica miedzy tymi Styropianami?
- 12 odpowiedzi
-
- austrotherm
- grafitowy?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niby dlaczego? są to dwa systemy które proponują jedynie dwie hurtownie w mojej okolicy i nie posiadają tego rodzaju produktu innych producentów. Ktoś co robił i zna kleje Sempre i Bolix jest w stanie doradzić czy ma sens dopłacić do kleju Bolix bo jest zdecydowanie lepszy. lub NIE? również nasuwa się pytanie czy użycie Styropianu Austrotherm klej Do styropianu i siatki Sempre i na to tynk KABE, czy takie połączenie z klejem sempre i tynk kabe jest dobre.? Fighter1983 - w tych pytaniach nic nie jest nadzwyczajnego, jedynie skierowane do osób którzy znają dobrze dwa w/w produkty i mogą sensownie doradzić.
- 12 odpowiedzi
-
- austrotherm
- grafitowy?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czyżby nikt w temacie się nie orientuje?
- 12 odpowiedzi
-
- austrotherm
- grafitowy?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
witam tematów było dużo jaki styropian, tynk itd. ale to tematy z lat poprzednich czy nawet z 2006r a wiemy, że technologia idzie na przód. Dostałem wycenę dwóch systemów 1. Austrotherm grafit cena 199zł/m3 - klej Sempre Uniwersalny cena 19.40 worek - do tego tynk sempre progresil silikatowy 5.45złkg myślałem by klej wsiąść sempre a tynk KABE kolejna wycena. 1 styropian SWISSPOR grafi. 184zł/m3 taniej na całości ok 450zł - klej Bolix do siatki 21.33zł wychodzi drożej o 450żl grunty itd. Bolix - tynk Bolix wychodzi drożej o ok 400zł Pytanie co wybrać czy lepszym systemem będzie 1 czyli Austrotherm + klej Sempre i tynk Kabe? czy lepiej Swisspor i cały system Bolix?
- 12 odpowiedzi
-
- austrotherm
- grafitowy?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
dziękuje za rady, w niektórych deskach dosyć poważnie zaatakował grzyb wiec takie deski spale, a inne - może uda się ich odratować.
-
czyli mam rozumieć, że problem jest dosyć poważny, nie wiem dlaczego się tak stało jeśli były przekładki. a znacie nazwy dobrych środków grzybobójczych na deski?
-
witam 6 m-c temu, kupiłem deski o grubości 3cm i szerokość 16cm, owe deski będą przykręcone do legarów, następnie na deski płyta OSB. po zakupie świeżych desek ułożyłem je na przekładach oraz opryskałem preparatem. problem polega na tym, że na niektórych deskach po 6 m-c, pojawił się czarny nalot, bodajże grzyb. Co z tym zrobić? czy taka deskę można uratować? czy jest to groźne?
-
jest ktoś kto się orientuje w tym temacie?
-
witam chciałbym zapytać o radę. dwa tygodnie temu wykonałem balkon na filarach wcięty do budynku, oczywiście zaszalowany i za zbrojony. następnie planuje wykonać wylewkę, na która ułożyć deska modułowa tarasowe, która układa się jak puzzle. http://www.kochamogrody.pl/deski-tarasowe-moduly-30x30cm-akacja-9-klepek-na-taras-balkon-ogrod.html chciałbym zapytać czy trzeba wykonać przed wylewką izolację? (jaka: papa, folia, folia w płynie itd.?) i czy pod te płytki tez jakaś izolacja? słyszałem opinie ze nic nie trzeba dawać żadnych izolacji! balkon na filarach, nie ma pod nim pomieszczenia tylko wejście do budynku, balkon pełni mi. funkcję zadaszenia nad wejściem będę wdzięczny za fachowe rady!
-
Dziękuje wam za przydatne wypowiedzi, dzięki którym przychylam się do klejenia płyt styropianu, placki ki i obwodowo. pozostaje kwestia wyboru styropianu, najlepiej grafitowy ale tu zaś jest ALE na forach skarżą się, na trudności ich układania, mi. pracują po ułożeniu gdy słońce przygrzeje. może macie doświadczenie w tym temacie? może te efekty dotyczą styropianu grafitowego taniego? styropian firm austrotherm i termo organika ten problem nie występuje? bo wiadomo po ułożeniu płyt styropianu musimy odczekać przynajmniej 3 dni by moc wmontować kolki, nałożyć klej, wtapiając siatkę. I tu mnie przeraża ten postój trzech dni, gdy w czerwcowe dni słońce może działac bardzo niekorzystnie (szczeliny, odformowania itd.) może jakieś sugestie i porady?
-
taka wypowiedz znalazłem na innym forum producenci jak i w poradnikach piszą placki i obwodowo, jeden z trzech fachowców których pytałem buduje dom bratowi, gdy zapytałem o sposób nakładania kleju twierdzi, że nowy budynek placki i obwodowo ale przy starym gdzie wilgoć i grzyb się panoszy tylko placki by nie dopuścić do gorszego stanu. moj wujek stary budowlaniec ma tylko na placki. co tez radzi bym tak zrobił. dziękuję wam za świetne wypowiedzi - ale czy bierzecie pod uwagę ze to dotyczy starej budowli. gdzie fundament z kamienia bez stopy! gdzie wilgoć się panoszy!? dlaczego te 12cm również wiele opinie, że 12 to wystarczająco. mi. opinia projektanta. mur o gr. 45cm z cegły pełnej. + 12cm to mamy 57cm gdzie i tak to za dużo przy styropianie 20cm grubość by wynosiła 65cm - jak w fortecy współczynnik przenikania ściany wynosi 0,26 (przy styropianie gr12cm o współczynniku przenikania 0.38) - czyli zadowalający. więc po co pchać więcej jeśli wiele już to nie da? a koszty większe? a to współczynnik ściany przy styropianie gr. 20cm - (0.16 jak przy ścianie w domu pasywny, ale ja ze starej chałupy nie zrobię pasywniaka) natomiast brat przy prochem 25 daje 15cm styro i wychodzi mu wtedy współczynnik ściany 0.23
-
Posiadam stary budynek z cegły który zamierzam ocieplić styropianem o gr 12cm przed ułożeniem styropianu musze ściany okuć z starego kruszącego się tynku, doprowadzając do czystej cegły. Od trzech fachowców dowiedziałem się, ze klej układa się tylko placki nie obwodowo! by w dolnej części i górnej zamontować odpowietrzniki dzięki temu zapewnimy przepływ powietrza by zapobiec grzybów i wilgoci. Natomiast według innych fachowców czy to poradnikach, to błąd!. Tylko, ze nikt nie bierze pod uwagę stare budynki tylko nowe które maja odpowiednia izolację. I nie dręczy ich wilgoć jak to ma miejsce w budynkach wzniesionych w latach 30-tych Chciałbym prosić forumowiczów o opinie a w szczególności tych co ocieplali budynki stare wzniesione z cegły pełnej, czy nic nie odpada? i ile razy ścianę gruntowali gruntować? Opis przebiegu pracy?
-
Czy można zbudować samemu oczyszczalnie ścieków
Jasmik odpowiedział Jasmik → na topic → Woda i ścieki
dzięki za odpowiedz. A czy według prawa taka oczyszczalnia jest zgodna?? sąsiad ma przez dwa małe zbiorniki puszczone i do potoku. Gdy dzwoniłem du wydziału środowiska zapytać o dofinansowanie na budowie nowej przydomowej oczyszczalni - otrzymałem odpowiedz: NIE MA. załóżmy, ze będzie kontrola i stwierdzą złe wykonanie - to co wtedy? przecież nie wydam 12 tys na nową oczyszczalnie!!!- 15 odpowiedzi
-
- można
- oczyszczalnie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam tak jak w temacie, czy mogę samemu zbudować oczyszczalnię ścieków? W moim przypadku posiadam oczyszczalnie zbudowana przez dziadka którą otrzymałem w spadku. takowa oczyszczalnia składa się z dużego zbiornika + dwa zbiorniki przelewowe zbudowane z kręgów, z ostatniego zbiornika woda/ściek jest odprowadzony rurami do małego zagajnika który został obsadzony wierzbą energetyczną. pytanie dotyczy czy taka oczyszczalnia jest zgodna z przepisami? i żaden urząd nie nałoży mi kary? czy mogę zgłosić taką oczyszczalnię do wydziału środowiska w UM?
- 15 odpowiedzi
-
- można
- oczyszczalnie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Słupek metalowy - jakiej średnicy i grubości ścianki?
Jasmik odpowiedział Jasmik → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
dzięki, tez się przychylam do fi48, dzisiaj się spotkałem z wypowiedzią, że fi38 wystarczy! fajnie by było gdyby ktoś wypowiedział się mając słupki fi 38 czy fi40 -
Słupek metalowy - jakiej średnicy i grubości ścianki?
Jasmik odpowiedział Jasmik → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
widzę, że nikt nie posiada wiedzy na ten temat. może jest ktoś na tym forum co zajmuje się ogrodzeniami i może cos doradzić w tym temacie? -
witam. proszę o radę dotyczącej średnicy rury. spotykam się z różnymi opiniami? 1. słupek fi 34mm gr. ścianki 1.8mm - słupek standardowy, zdecydowanie wystarczy. inne opinie to przynajmniej fi48mm gr 2.8mm znalazłem producenta słupków które ma w ofercie 1. fi 35 ścianka 2.2mm 2. fi 38 ścianka 2.2mm 3. fi 40 ścianka 2.2mm 4. fi 42 ścianka 2mm 5. fi 42 ścianka 2.8mm 6. fi 48 ścianka 2mm 7. fi 48 ścianka 2.8mm teraz co wybrać? chce ogrodzie 250mb i każda zł biorę pod uwagę. mam na myśli, że nie sztuka wybrać najdroższa ale wybrać optymalna, która zdecydowanie wystarczy. słupki co 2.5m pod siatkę 1.6m
-
czy ktoś się zna na temacie?? nie jestem pewien czy dobrze rozumie (150mm grafitowego jest równe 190mm zwykłego według tabel oporu cieplnego) jeśli nie, proszę wyprowadzić mnie z błędnego rozumowania.
- 6 odpowiedzi
-
- jego
- specyfikacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam mam pytanie odnoście specyfikacji styropianu, Styropian Austrotherm EPS 040 jego opor cieplny Gr. 150mm – 3.75 (m2K/W) cena 168zl/m3 Natomiast Styropian Austrotherm Fasada premium grafitowy Gr. 150mm – 4,80 (m2K/W) cena 218zl/m3 Opor cieplny grafitowego odpowiada przy grubości 0k 190mm Czy prawidłowe jest twierdzenie, ze przy zakupie grafitowego styropianu o gr. 150mm to odpowiada styropianu o gr. 190mm zwykłego, który nie jest tani168zl?? Uprzejmie proszę o fachowe wytłumaczenie.
- 6 odpowiedzi
-
- jego
- specyfikacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: