
Falko
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
O Falko
- Urodziny 22.11.1986
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Falko's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Bosch SMV53L50EU - Zmywarka powoduje zwarcie instalacji elektrycznej
Falko odpowiedział Falko → na topic → AGD i RTV w domu
Uszczelnione miejsce (pokazane na zdjęciu) dokładnie przejrzałem, może czegoś nie dostrzegłem ale nie wyczułem tam wilgoci. Może jest też tak, że jak zmywarka trochę postała to miejsce, które nawet niespecjalnie osuszałem, bo go nie widzę / nie mam dostępu, też się trochę osuszyło i przez jakiś czas dzięki temu było OK, ale w końcu zebrała się woda, która spowodowała kolejne zwarcie (?). Nie wykluczam, że rzeczywiście winna może być grzałka/silniczek (nie znam się, ale to chyba grzałka - na środku mniej więcej urządzenia na dole, wygląda jak mały silniczek) - jest pod nią trochę wody i nawet trudno mi tam dotrzeć, żeby to osuszyć bez gruntownego rozebrania urządzenia... może rzeczywiście tam leży problem. To jednak jest usterka jak rozumiem do pokonania przez ogarniętego serwisanta? -
Witajcie, Mam problem ze zmywarką. Był u mnie serwisant (nie z autoryzowanego serwisu) ale chyba nie bardzo miał pomysł co z usterką robić, dlatego przed ew. wezwaniem kolejnego chciałbym się Was poradzić. Zmywarka Bosch SMV53L50EU zakupiona w lutym 2014 zaczęła po kilku minutach pracy powodować zwarcie instalacji elektrycznej (a mówiąc precyzyjniej - 'wybija' bezpiecznik różnicowoprądowy). Serwisant zauważył, że 'dolna część zmywarki' (przepraszam ze niefachowe określenie) jest z tworzywa, które nieco się odgięło jak +/- widać na załączonym zdjęciu: Serwisant zalecił wypełnienie tej przestrzeni między częścią z tworzywa a metalem silikonem technicznym przeznaczonym do stosowania przy wysokich temperaturach. We wnętrzu dolnej części zmywarki, gdzie znajduje się trochę przewodów i silnik, rzeczywiście zalegało trochę wody. Oczyściłem i wysuszyłęm zmywarkę, zastosowałem wypełniacz/silikon zgodnie z zaleceniami, odpaliłem zmywarkę i działała do trzeciego uruchomienia, kiedy to problem wrócił. Nie widzę natomiast, żeby gdziekolwiek pojawiła się woda. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem i możecie coś zasugerować? Względnie czy możecie kogoś polecić na terenie woj. śląskiego (okolice Katowic), kto mógłby się tym zająć? Nie wiem czy to już czas na wymianę zmywarki... chciałbym tego uniknąć w tej chwili szczerze mówiąc, jeśli z ekonomicznego i technicznego punktu widzenia miałoby to uzasadnienie. Dzięki!
-
Najtańsza (z rozsądnych) technologia budowy domów.
Falko odpowiedział Falko → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Niestety tryb życia (praca all day) i brak umiejętności nie pozwolą mi budować systemem gospodarczym, napisałem to już w pierwszym poście. Dlatego szukam rozwiązań 'gotowych'. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale na pewno w jakiejś w formule systemu zleconego. Niestety będzie drożej, ale wyjścia nie mam. adam_mk - z całym szacunkiem, ale szkoda Twojego czasu na tego typu posty- 22 odpowiedzi
-
Najtańsza (z rozsądnych) technologia budowy domów.
Falko odpowiedział Falko → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ktoś to buduje w PL? Macie jakieś doświadczenia? Czy banki zabezpieczają się na takich nieruchomościach?- 22 odpowiedzi
-
Cześć, Powoli przymierzam się do podjęcia decyzji o budowie własnego domu (choć nie własnymi rękami, bo obie lewe i brak budowlańców w rodzinie). Jestem na bardzo wczesnym etapie rozpoznawania metod / technologii / materiałów. Nie będę ukrywał, że zależy mi na ekonomicznym podejściu do sprawy, ale nie oznacza to, że ma to być domek z kart, który mi nie skredytuje bank. Mówim Czy moglibyśmy wspólnie zrobić przegląd technologii / metodologii taniego budowania, niewielkich domków parterowych (65-90m2)? Wiem, że może dla niektórych porównywanie technologii budowy z technologiami meteriałowymi wyda się dziwne, ale staram się podejsć do tematu kompleksowo, od strony użytkownika. Przeglądając to forum i liczne artykuły trafiłem na następujące wskazania: Budowa z prefabrykatów keramzytowych. Naturalnym wyborem byłby dla mnie Abakon. Stan deweloperski projektów, które mnie interesują to okolice 200 tys. PLN brutto. Słyszałem jednak tu i ówdzie opinie, że domy z prefabrykatów mają słabą ochronę akustyczną i mają sens tylko w cichych rejonach, daleko od dróg. Pytanie, czy cena budowy domu tą drogą kompensuje ewentualne uciążliwości. Czy w ogóle ta cena jest atrakcyjna na tle innych technologii... Budowa kanadyjczyka. Mówi się, że to najtańsza technologia, ale wydaje mi się, że ceny budowy z fundamentami wychodzą na podobnym, jeśli nie nieco wyższym poziomie co domu prefabrykowane z keramzytu. Przykład - http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne/art-55,-poziomka-.html 158 tys. PLN brutto za stan deweloperski + fundamenty, a to w zasadzie jeden z najtańszych projektów spełniających wymagania jakie znalazłem. Jakie są jednak przy dzisiejszej wiedzy technicznej i standardach budowy różnice w użytkowaniu i trwałości takich domów względem np. praefa? Budowa w innej technologii / z innych materiałów. Jakie są jeszcze opcje na umiarkowanie tanią budowę w systemie zleconym, domu parterowego 70-90m2, który ma zastąpić po prostu większe mieszkanie w centrum miasta dla średniej wielkości rodziny? Pozdrawiam,
- 22 odpowiedzi
-
Hej, Chodzi mi po głowie dom rekreacyjny, który służyłby jako punkt wypadowy w góry i na ogólne cele wypoczynkowo-rekreacyjne. Budżet skromny (<80k, nie liczę w tym wyposażenia), dlatego też wymagania nie są duże - środkowe kilkadziesiąt m2 PU. Mam dwie opcje. 1) Zakup działki z takim drewnianym domkiem. Pojawiają się czasem ogłoszenia takich nieruchomości, ale w ciągu ostatnich tygodni obejrzałem ich sporo i w zasadzie... nie ma w czym wybierać. Byłoby, gdyby budżet przekroczył 130 tys. PLN. Wszędzie jest jakiś problem - albo dom się osuwa, albo nie ma kluczowych przyłączy, albo generalnie jest w opłakanym stanie. Może coś się kiedyś trafi lepszego, ale... zastanawiam się nad drugą opcją. 2) Zakup niedużej działki (400-800 m2) i postawienie na niej gotowego domku rekreacyjnego, najlepiej ocieplonego z możliwością dołożenia kiedyś komina i kozy na chłodniejsze dni. Chciałbym porównać te dwa warianty pod względem kosztowym. Gotowe domki z montażem można kupić za ok. 40 tys. PLN. Za pozostałą kwotę musiałbym kupić działkę i wykonać przyłącza z instalacjami. Działkę spełniającą moje potrzeby pdo względem lokalizacji i powierzchni z tego co widzę byłbym w stanie kupić za 30 tys. PLN. Instalacje wew. będę miał po kosztach materiałów (instalator w rodzinie), natomiast pytanie o koszt podstawowych przyłączy (woda, kanalizacja, prąd). Czy jest szansa na to, że przy działce, która powiedzmy w granicy / przy drodze / gdzieś blisko (takiej będę szukał) ma wodę, kanalizację i prąd, zmieszczę się w ok. 10 tys. PLN? Ewentualnie jakich działek szukać (np. odległość od sieci), aby było to możliwe? Oczywiście jest jeszcze opcja własnej studni i przydomowej oczyszczalni, względnie szamba, ale czy gra warta jest świeczki? Dzięki!
-
Witajcie, Noszę się z zamiarem zakupu domku letniskowego na terenach górskich. Podoba mi się jeden z nich, ale podczas oględzin zidentyfikowałem coś problematycznego i chciałbym się Was poradzić, bo nie jestem mocny w sprawach budowlanych. Domek jest z drewna i częściowo posadowiony jest na murowanych/betonowych palach, ze względu na to, że jest usytuowany na stoku. Jest to dom firmy Talbud (Tomek R) - http://talbud.pl/domy-z-drewna-caloroczne-tomek-r.php Nie wiem na ile będzie to widoczne, ale w zaznaczonym miejscu z tyłu domu zauważyłem coś takiego: http://i.imgur.com/ToQpcoo.jpg Widać, że domek mocno "osiadł" na tym jednym legarze / belce i odnoszę wrażenie, że opadł nieco w stronę nachylenia stoku (widać, że ostatnia, dolna deska zewnętrzna jest trochę uwypuklona). Nie wiem czy to jest powodem, bo trudno zajrzeć w każdy zakamarek pod domem, ale w środku domu widać na drewnianej podłodze wybrzuszenie - mniej więcej na poziomie tej belki. Pod spodem wygląda to tak (zdjęcia robione od przodu, z drugiej strony domu): http://i.imgur.com/t6BGB2e.jpg http://i.imgur.com/zD4buhR.jpg Widać po prawej wydaje się złamaną jedną belkę. Wiem, że ciężko to ocenić bez organoleptycznej oceny na miejscu... ale zastanawiam się, czy jest to coś, co dyskwalifikuje ten domek pod kątem jego zakupu. Lokalizacja i inne walory w pełni mi odpowiadają, ale nie chciałbym mieć później kłopotów.... Pytanie czy to może być efekt ruchów ziemi (w planie ten teren jest na granicy "terenów zagrozonych ruchami masowymi"), czy po prostu zawiodła konstrukcja tej podbudowy. Jeśli to drugie, to czy można to w jakiś sposób teraz skorygować, bez rozbierania całego domu (np. podnieść w jakiś sposób dom, wymienić te słupy i część legarów? a może da się to zrobić bez podnoszenia?) Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Dzięki!
-
- domek
- letniskowy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Zamierzam kupić telewizor. Zależy mi na dobrych kątach, ładnych i realnych kolorach, płynności i sprawnej obsłudze. Nie będę wykorzystywał TV do gier. Na tapecie trzy panasoniki: - P42ST60E - P42GT60E - P50ST60E Dwa pytania. - Czy w wariancie 42'' warto dopłacić do wersji GT 1000 zł? - Czy ma sens rozpatrywanie telewizora 50'' w pokoju, w którym TV będzie oglądany w większości z odległości ok. 1,5m (rzadziej 2,5-3,0m z części jadalnej) Dziękuję.
-
Hej, Potrzebuję pilnie 1 szt półpalety drewnianej. Gdzie można na śląsku nabyć takie palety detalicznie? Czy markety budowlane (castorama, obi, nomi, leroy, praktiker...) mają palety w sprzedaży? Dzięki!
-
Hej, Czy wg Was mniej awaryjny będzie Grohe Rapid SL 38827 czy Geberit Duofix Basic? Nie porónuję Grohe do Geberitu Sigmy, bo z przyciskami, wspornikami, matą, itd... wychodzi trochę za drogo.
-
Hej, Chciałbym, aby glazurnik położył mi na ścianie w jednym z pomieszczeń My Way Wenge Antracite o rozmiarze 14.8 x 89.8. Z moich wyliczeń wynika, że jedna taka płytka waży ok. 2,6 kg. Czy nie będzie problemu z położeniem na ścianie tak relatywnie długiej płytki? Teoretycznie płytka ma w oznaczeniach na stronie producenta, że jest płytką podłogową i ścienną, zamówiłem ich trochę i teraz zaczynam się obawiać, czy "gabaryty" płytki nie będą stanowiły jakiegoś problemu...
- 1 odpowiedź
-
- (14.8x89.8).
- długie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rzut całego mieszkania: http://i.imgur.com/mCZA5Ro.png Link bezpośredni: http://i.imgur.com/mCZA5Ro.png Dzięki z góry za wszelkie sugestie
-
Hmm... W aktualnym mieszkaniu mam jakieś 80cm szerokości w przedpokoju i w zasadzie to wystarcza... więcej przestrzeni wolałbym w kuchni i pokojach. Rozważam jeszcze wariant kilku (2-3) szaf na ścianie zaokrąglonej, wtedy może ta krzywizna nie będzie tak przeszkadzać? ps Narysowana wyżej szafa wydaje się strasznie głęboka To nie jest standardowe 60-65 cm na moje oko.
-
Hej. Mam problem koncepcyjny z przedpokojem w mieszkaniu o dosyć nietypowej fakturze konstrukcyjnej ścian. Są one zaokrąglane (całość budynku stanowi okrąg). Całość obrazuje rzut załączony poniżej. Z uwagi na dosyć niewielki metraż mieszkania, chciałbym w przedpokoju usytuować pojemną (szeroką) szafę od sufitu do podłogi / coś na wzór zabudowanej, tylko raczej nie na całej ścianie (kwestia drzwi) - najlepiej na ścianie zewnętrznej przedpokoju. Z uwagi an kształt ściany wydaje mi się to dosyć karkołomne, albo co najmniej absurdalnie kosztowne... czy ktoś miał może podobny case? Rozważałem jeszcze usunięcie ścianek między aneksem kuchennym a przedpokojem i tam wstawienie ww. szafy, ale nie wiem, czy mogę ją ruszać (czy ktos może ocenić, czy jest to ścianka konstrukcyjna?). Dzięki, pozdrawiam, m. http://i.imgur.com/TIbWUUa.png