Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komino

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Komino's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jest tak jak powiedzieli w sklepie, możesz wykorzystać istniejący komin do zasysania powietrza i w nim umieścić tylko rurę spalinową. Podłączenie do pieca zależy od systemu kominowego oraz pieca. Niektóre wymagają specjalnych złączek/adapterów szczegóły powinny zostać udzielone w sklepie w którym będzie kupowany wkład kominowy.
  2. Jeśli okazjonalne ogrzewanie to zrezygnuj z węgla i kup wkład kominowy ze stali 1.4404 np tu: http://twojkomin.pl/wklady-kominowe/0-8.html i ociepl go wełną mineralną. Takie rozwiązanie będzie na bardzo długo.
  3. Najprościej będzie zamontować komin stalowy na zewnętrznej ścianie. Z uwagi na stosowane paliwo najlepiej z wkładem ceramicznym, jeśli okazało by się, że paliwem będzie tylko drewno to wkład stalowy też da radę, a przy tym obniży koszty komina.
  4. Najprościej wybudować kanały z samych bloczków i obecnie wpuścić tam wkład kwasoodporny (jendościenny) do kotła kondensacyjnego, pozostałą wolną przestrzeń wykorzystać do zasysania powietrza do kotła. W przypadku wymiany kotła na paliwa stałe, można wkład kwasoodporny wyciągnąć i umieścić wkład ceramiczny lub stalowy. Przy niewielkim wzroście kosztów można dobudować drugi kanał, tak aby nie trzeba było likwidować wkładu do kotła gazowego. Alternatywą jest wybudowanie komina zewnętrznego stalowego gdy zajdzie taka potrzeba za te 20 lat. Do kotła kondensacyjnego w ogóle nie trzeba robić komina, wystarczy wyrzut przez ścianę do 21kW, pozostaje wtedy tylko kwestia wentylacji kotłowni.
  5. Alternatywnie można zastosować kominy stalowe, co niestety wpłynie na koszt inwestycji, ale rozwiąże problem.
  6. Do tego celu musisz zastosować kominy stalowe (izolowane). Możesz je umieścić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Nie wymagają pozwolenia na budowę. Koszt to około 300 zł za rurę 1m fi 200.
  7. Przepisy dla kotłowni obowiązują takie same. Zasysanie powietrza robi się od razu po przejściu przez ścianę rurą koncentryczną, następnie sam przewód spalinowy izolowany prowadzi nad dach.
  8. AD1 Zwykły wkład kominowy nie nadaje się do pracy w nadciśnieniu z uwagi na zbyt niską szczelność. AD2 Patrz punkt 1 AD3 Zaglądnij do gwarancji swojego kotła, jak nie to dopytaj na infolinii producenta, nie jest to rozwiązanie zalecane przy kotłach kondensacyjnych AD4 Tak było by najlepiej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...