Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qrko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    258
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    IT
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Urządzania ogrodu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk Cieszyński

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

qrko's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Podłoga nad garażem 10cm styro zamiast 5cm jak na reszcie poddasza + garaż i kotłownia ocieplona 5cm grafitu na suficie i ścianie graniczącej z domem. Brama z Wiśniowskiego nie pamiętam modelu ale ta dosyć dobrze ocieplona, przedostatnia pod względem grubości. Kanału nie posiadam.
  2. 03.05.2023 - 02.05.2024 - 924m3 z czego około 440 na CWU. Chyba najlepszy sezon grzewczy jak do tej pory.
  3. Ale pobrano 5kwh w tych godzinach kiedy pompe wlaczyles? Czy patrzyłeś na cały dzień?
  4. Czy chodzi o to że posiadając dwa falowniki mogą one nie zauważyć zaniku napięcia w sieci, bo będą zasilać się krzyżowo i pchać prąd dalej?
  5. U mnie 9tego poszło 11kwh. Daj znać czy nadal potrzebne, mogę poszukać u siebie dokumentacji.
  6. Grudzień 145m3, o 20 mniej niż rok temu. Parter w tym sezonie zmniejszony z 22,6 na 22,4, góra oscyluje samoistnie wokół 21.
  7. Nigdy o tym nie myślałem, a akurat mi wyskoczył temat na forum więc z ciekawości zapytam. Czy z taką wodą ma sens robić coś co w jakiś znaczący sposób poprawi jej jakość? Obecnie mam w kotłowni jedynie prosty wkład węglowy ustm za 2 dyszki zmieniany co kwartał.
  8. Odkryłem śmieszną rzecz i mnie ciekawi czy mam choćby trochę racji, ale najpierw krótki wstęp. Gdy się wprowadziliśmy ~5 lat temu, odkryłem że ciężko jednej osobie wziąć mega długi gorący prysznic, bo brakuje po czasie ciepłej wody. Beretta twierdziła że nie ma opcji, kocioł ma mocy aż nadto, ja z kolei odkryłem że jak zatrzymam na czas kąpieli pompkę obiegową CWU to czas gorącego prysznica wydłuża się ze dwa razy. Zrobiłem automatyzację która ją zatrzymuje, gdy zapali się halogen nad kabiną i to w zasadzie wystarczyło. Zapomnieliśmy o tym całkowicie, bo przywykliśmy do kąpieli 5 minut po kimś, a nie od razu. Dziś odgruzowałem górną łazienkę, która nadal stoi niewykończona i za pudłem TV znalazłem taką ciekawostkę: [ATTACH=CONFIG]467649[/ATTACH] Tak, potwierdzam, to mostek między wodą ciepłą i zimną w łazience na piętrze. I teraz powiedzcie mi proszę czy mój pokraczny fizyczny umysł który podpowiada mi, że gdy na parterze odkręcę całkowicie gorący prysznic, to ciśnienie w instalacji tejże wody nieco spadnie, w związku z czym mostek zaczyna pchać powoli wodę zimną z piętra na parter i gdy woda ta tam dotrze to jest już pozamiatane? Czy dopisuję sobie fikcyjne historie, które nie mają prawa bytu? Pozdrawiam.
  9. U mnie na odwrót, rok temu 120 a w tym roku 98.
  10. 20.04.2022 - 20.04.2023: 998m3 w tym ok 475 na CWU 22,5C parter 21C piętro
  11. Dajcie linki do sprawdzonych mierników CO2 umożliwiających spięcie pomiarów z automatyką. Zabieram się do tego już ponad rok, może w końcu bym coś podziałał... I z doświadczenia podpowiedzcie gdzie najlepiej mierzyć? Na kanale wywiewnym jako sumę z całego domu? W salonie bo tam spędzamy większość dnia? W sypialni bo tam śpimy?
  12. Jeżeli zdjęcie nie ma zaburzonych proporcji to masz chyba nowszy Air++, wiem że są dwa, nowszy jest większy, mój jest zdecydowanie niższy niż Twój. Być może stąd też różnica w funkcjonalności. 1. Nie powiem Ci jak rozwiązać Twój problem, ale powiem Ci jak ja mam zrobione. Sonoff z przekaźnikiem beznapięciowym (SONOFF RE5V1C) wpięty jako przycisk wietrzenia, zasilany ładowarką do telefonu 5V. 2. Wyprowadzone rurki z presostatów, zgaduję że nie masz modułu CF i dlatego nie są do niczego podłączone.
  13. Może ktoś powie jak policzyć poprawnie zużycie domu w W per m2/rok? Nie wiem za bardzo które dane podstawić. Zużycie gazu 2022: 475CWU + 555 CO Wsp konwersji: 11,52 Powierzchnia całkowita po podłogach 231m2 Powierzchnia całkowita grzana po podłogach bez garażu oraz kotłowni 181m2 Powierzchnia użytkowa grzana z uwzględnieniem skosów na poddaszu 148m2 Z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...