Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bully

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bully's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kupię drzwi Pol Skone Sempre 90tki kolor orzech royal nowe bądź używane, dobrze było by żeby były lewe oraz dobrze by było gdyby były dwie sztuki. model nie ważny, glównie chodzi mi o kolor. tel. 888 dwa osiem zero 465
  2. No właśnie siatka jest, na łaczeniu profili poziomych i pionowych po skosie. Też podejrzewam że za dużo kleju, byl praktycznie nakladany dwa razy jeszcze na nie do końca wyschniętą poprzednią warstwę. Styropian nie był szlifowany papierem, ma to znaczenie?
  3. Mam problem a wygląda to tak: takie pajączki są praktycznie wszędzie, do tego szczeliny od wnęk. I tak: -nie ma łączeń styropianów na wnękach, były one wycinane, -są dane na rogach kwadraty z siatki ok 30cm bok oraz profile z siatkę na rogach -siatka jest z zakładkami po 10cm na całej powierzchni muru ciagnięta poziomo -całe krycie styropianu było wykonane jednego dnia warstwa dosyć gruba ok 4mm -pęknięcia zaczęły się pojawiać po ok miesiącu, po zimie było już ich więcej. - styropian 8cm przyklejony tradycyjnie czyli po obwodzie i placki na środku na stary tynk stabilny, kołkowany oszczędnie po jednym czasami dwa na płytę -mur ok 3,5 wysokości. - dom ma prawie sto lat budowany z cegły pełnej czerwonej grubośc muru 40cm. - strona południowo-zachodnia. -strona północno wschodnia ściana szczytowa pęknięcia sporadyczne. mam tylko trzy pytania - jaki jest powód występowania tego zjawiska. -jak tego uniknąć na kolejnych ścianach - co zrobić już z tym co widać na zdjęciach ( boję się że będzie się zbierać woda w szczelinach.)
  4. planuje zrobić taras, obecnie wygląda to tak: na wysokość cokołu chce zasypać to pospółką, rząd cegieł pod oknem zostanie usunięty i już od okna będzie położona kostka brukowa. Czy te malowanie dysperbitem mi coś pomoże, żeby wilgoć nie wchodziła na mur, górna powierzchnia kostki będzie już na wysokości ponad izolacją poziomą ściany (jest ona równo na wysokości końca cokołu). Co najlepiej z tym zrobić? \ Dodam że to stuletni dom, bez żadnych ociepleń, jedynie izolacja pozioma w postaci papy miedzy cokołem a ścianą, fundamenty z kamienia.
  5. Castorama zamówiła dośc duży rzut tego cementu i dostali promocyjną cenę, pod cementownią codziennie są kolejki tirów czekających na załądunek, poza tym cement z castoramy jak i z innych marketów jest inny.
  6. Które belki mam wyeksponować? te z dachu na zewnątrz widać od dołu są nawet ładnie wyprofilowane, deski śa bite od góry jak łaty. Rozumiem mam zachować ciagłośc ocieplenia zew. ale czy też od środka? Na nieogrzewanym poddaszu mam ok 80cm ściany. Wracając do stropu, jak wpływa w końcu umiejscowienie warstwy ocieplenia, jelsi taką samą włożę nad samym sufitem g-k, jak dam ja pomiędzy belki lub jak położę ją na podłogę strychu?
  7. Witam,. jestem na etapie delikatnego ocieplania mojego domu z lat 20tych, użytkowany tylko parter. Poniżej przekrój, nie mam pomysłu jak skończyć pod dachem styropian (znak -?), bo nie da sie go wcisnąć, jesli nie rozbiorę podbitki, która jest przybita pomiędzy łatami. Nie wiem też co mam rozbić z tymi pozostałymi znakami ?, podejrzewam że to też muszę ocieplić, żeby ocieplenie ściany miało sens.(poddasze nieużytkowane) Kolejnym dylematem stanowi strop, czy opłacalne będzie wywalenie warstwy gliny i zastąpienie tego wełną, Z powodu wielkiego nakładu pracy oraz $$, jesli mam uzyskać tylko niewielką poprawę to rzecz jasna wolę zrezygnować. Moze w jakis inny sposób da sie zmniejszyć ucieczkę ciepła przez strop?http://s22.postimg.org/esaf5zy1d/ociep.jpg W przyszłości planowana jest folia paroprzepuszczalna pod łaty (problem zimą z nawiewaniem śniegu) ściany 40cm -pełna cegła, od stropu w góre - na grubośc cegły.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...