Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Winciu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Winciu

  • Urodziny 13.04.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Luboń
  • Kod pocztowy
    62-030
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Winciu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Winciu

    Pełne deskowanie dachu

    Co ty się tak uczepiłeś tego słowa uszczelnić.... głównie chodzi o to ze będzie rekuperacja, skoro zachować szczelinę deski - izolacja to nie potrzebne mi przeciągi, bo reszre załatwi wentylacja - najważniejsze dla mnie to połączenie tych dwóch technologii czy ktoś się z tym spotkał ?
  2. Winciu

    Pełne deskowanie dachu

    Chodzi o to ze 15-20cm piany jest dość drogie 40-50 zł netto, a jakby położyć tylko 5 cm piany otwartej ( cenę podają od 2,40 zł /1 cm netto za 1m2) lub 3cm zamkniętej (z-k wychodzi około 30 zł) żeby dobrze uszczelnić deski i połączenie deski-krokwie, a na to dopiero wełna ?? Wiem że trzeba zachować szczelinę wentylacyjną tylko czy ktoś może pokazać na zdjęciu jak to robią ekipy od piankowania ? Wiadomo że wełna nie dotrze we wszystkie zakamarki tak jak pianka...
  3. Winciu

    Pełne deskowanie dachu

    Jak pisałem założyłem tą membranę... Papa jest ok jednak wydaje mi się że z czasem robi się dość krucha...
  4. Winciu

    Pełne deskowanie dachu

    Witajcie, Panowie nie dawno robiłem pełne deskowanie miała być papa jednak w ostatniej chwili zaproponowali mi membranę coś takiego ? http://www.alphadam.com/system-alpharexx.html szukałem po internecie i prawie zero opinii, ktoś może się wypowiedzieć w temacie ? Wiem że nie jest ona super paroprzepuszczalna Sd na poziomie 4,7 jednak jest mega wyrzymała i zdecydowałem się to założyć. Czy ktoś mógłby pokazać jak przygotować sznurowanie lub siatkę pod ocieplenie wełną przy pełnym deskowaniu dla zostawienia szczeliny wentylacyjnej ??? Dla fachowców z doświadczeniem, czy połączenie kombinowane piana zamknięto komórkowa 3cm ( lub otwartokomórkowa np 5-7 cm )dla zapewnienia szczelności pod pełne deskowanie z zachowaniem szczeliny ( użycie jakiś szmat czy czegoś podobnego, ktoś o tym pisał ) i na to 20 cm wełny, i oczywiście sama wełna na krokwie 10cm ? Cenowo wyszło by nie najdrożej jak sama pianka a szczelność na pewno większa... Spotkał się ktoś z takim połączeniem ?
  5. Tak się składa, że mam duże doświadczenie w instalacjach, spore w budownictwie, mam już 2 weryfikatorów którzy zajmą się budową, jednak budowa już ruszyła i zanim przeliczą wszystko "dokładnie" ja muszę działać i wybrać optymalne rozwiązanie, zaraz wyleje chudziaka i nie poprawię izolacji. Bloczki już dzisiaj się wymurowały. Myślałem że uzyskam tu jakaś opinię na temat rysunku, myliłem się.
  6. Witajcie, Buduję dom z gotowego projektu Diogenes 2, ale chciałbym poprawić możliwie jak się da ( średnim nakładem kosztów ) te elementy które w późniejszym czasie ciężko jest wymienić. Raczej chciałbym osiągnąć wartość dla dofinansowania NF40, ale muszę jeszcze sprawdzić jak sprawa z mostkami. Od razu nadmienię, że już wykonałem ławy fundamentowe, a pojutrze zaczynam z bloczkami i wszelkie teorie - "lepsza byłaby płyta" są zbędne ( wiem że lepsza, ale szkoda pieniędzy na dobrą ekipę i brak konstruktora ) Narysowałem przekrój moich przemyśleń. Czekam na opinie fachowców i z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...