Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vulcanorwp.pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vulcanorwp.pl

  1. Najmniejszy z kotłów na ekogroszek to chyba Scam-P Plus 7kW z podajnikiem w cenie około 6 tys.
  2. Buhaha ale beka, jaki problem jest postawić taki dom jak wszystko się samemu robi, znam parę osób co za 100-150 tys postawili dom ale wszytko sami robili łącznie z kopaniem ręcznie fundamentów, koparka wszystko rodzina, materiały w cenach hurtowych itd. Natomiast większość ludzi buduje ekipami i cena za m2 z ostatnich wycen które mi przysłały firmy daje cenę średnio 2,2-2,6 za stan deweloperski a stan SSZ za 1,2-1,5 za m2.
  3. Nie licz na to że w Krakowie czy pod Krakowem kupisz działkę za czapkę gruszek, ostatnio oglądałem w Jerzmanowicach dom a raczej rudere 50-60 letnią z działką ok. 1000m za 350 tys, dom do wyburzenia praktycznie. Tak samo Biały Kościół stoją domy stan SSO czasem SSZ a raczej same mury przykryte dachem i z oknami zabitymi dechami w okazyjnej cenie 500-600 tys, zresztą w Katowicach jest to samo działki po 200-400zł m2 więcej działka kosztuje niż dom, a okazji nie ma bo jest więcej chętnych niż działek.
  4. Mnie duże domy w ogóle nie interesują bo dom dla mnie to alternatywa mieszkania z przestrzenią działki, mam wycenę Z11 i Justyny D51 na 128000 za stan deweloperski są to domy po 51m2 oba z salonem +2 sypialnie, wychodzi równo 2,5 tys/m2, przy większym domu wychodzi 2,2-2,4 tys/m2 bo tez dałem do wyceny, budowane 1 firmą mnie nic nie interesuje. Problemem na Śląsku jest działka, gdzie działka kosztuje więcej niż dom , w innej okolicy za około 250 tys można mieć dom pod klucz 80-90m2 z działką razem.
  5. Jaki sens jest pisać ile kosztuje budowa domu jak ktoś sam wszystko robi czy rodzina za niego robi, podam przykład dom 120m2 na wsi gość postawił za 100 tys bo rodzina ma firmę budowlaną i płacił tylko za materiały po cenach hurtowych, ten sam dom stawiany przez gościa co zlecił wszystko firmie będzie kosztował 3 razy tyle, dla ludzi którzy pracują na etacie czy prowadzą firmę, co ma zamknąć firmę czy się zwolnić i sam przez 2-3 lata stawiać dom ucząc się wszystkiego , pytanie czy za 200 tys idzie postawić dom firmą, odpowiedź idzie max 80m2 parterowy bez udziwnień i jest to wycena tychże firm do stanu deweloperskiego bo sam chce budować firmą jedną.
  6. Nie ma takiej opcji żeby wybudować firmą dom 137m2 za 220 tys, średnio firma kasuje 2,5tys/m2 +/-200zł za stan deweloperski. Sam mam wycenę domu 51m2 na 128 tys, inny dom 96m2 za 240 tys. Wszystkie ceny ze Śląska budowane 1 firmą.
  7. Obejrzałem sobie te domy w opolskim na allegro i jak dla mnie to nawet za ponad 200 tys nie ma tam nic ciekawego, a za 70 tys to niezła bajka ,większość to rudery poniemieckie, wszystko do remontu a i tak nie mamy gwarancji ze budynek jest dobrze posadowiony i zaizolowany od spodu. Za 230 tys to można kupić w kujawsko pomorskim nowy dom postawiony od zera pod klucz z panelami i płytkami z działką 600-800m2 10-15 km od dużego miasta a nie w opolskim na wygwizdowie gdzie nie ma ani pracy ani zakładów większych do tego sąsiedztwo helmutów . Dobre dla emeryta który kupi i będzie sam dłubał przy ruderze dla osób które będą wynajmować ekipy do remontu czy rozbiórki odradzam, koszt przewyższy budowę nowego domu bo robocizna x2 czyli demontaż zniszczonych instalacji, tynków itd itp, do tego wywóz gruzu.
  8. Garaż 6x3 18m2 idzie kupić prefabrykowany, sam się dowiadywałem i garaż betonowy odlewany w całości z podłogą zbrojony, otynkowany z zewnątrz, w środku pomalowany, pokrycie papa, instalacja elektryczna i oświetleniowa, brama automatyczna na pilota uchylna to koszt jakieś 12-13 tys brutto + dźwig do posadowienia tego garażu. Wychodzi chyba sporo taniej niż budowanie garażu w bryle 18m2. Licząc 18m2x2-2,5 tys to garaż w bryle będzie kosztował dodatkowo jakieś 35-45tys w zależności od wykończenia. Można też jeszcze taniej blaszaka postawić i go otynkować.
  9. No to dobry interes, muszę się tam rozejrzeć też , tylko ze ja chcę mały dom 50-60m2, zaraz obczaje rejony opolskie . Nic nie lobbuje bo nic nie sprzedaje tylko zazwyczaj remont starej rudery jest droższy niż budowa nowego bo płaci się podwójnie za robociznę kucie ścian, wymiana wszystkich instalacji itd itp. ale ja będziesz sam robił to kupuj. Ja sam nic nie zrobię a partaczy do oporu mamy niestety.
  10. Mogę przeliczać, koszty stałe masz razem z działką bo wiadomo ze płacisz za przyłącza, ogrodzenie, bramę, niezaleznie od m2 domu i działka tak samo, ale koszt budowy domu i jego wykończenia jest dokładnie uzależniony od m2. Mam wycenę stanu deweloperskiego Z11 za 115 tys netto czyli 2,5 tys za m2. Budowanie takiego małego domu to nic nowego za 70 tys stan surowy zamknięty, drugie tyle wykończenie.
  11. W tym domu na pewno są fundamenty i ściany spaprane a głównie izolacja pionowa i pozioma bo nikt w tamtych czasach nie robił tego dobrze. Naiwny jesteś jak sądzisz że ktoś ci sprzeda dom nawet do remontu w cenie działki, pewnie niezła ruina to jest. Teraz doczytałem że za 70 tys to kupisz działką 1250m2 heh, nie wiem gdzie takie ceny są bo na pewno nie na Śląsku. Najtaniej widziałem rudery w powiecie myszkowskim za 150 tys z działką. Za 70 tys to drewniana chałupa w kieleckim do rozbiórki.
  12. Zobacz sobiettermeta chyba najlepsza modulacja do małego domu: http://www.termet.com.pl/pl/produkty/gazowe_kondensacyjne_kotly_co/dwufunkcyjne/ecocondens_gold_20_df/
  13. Najpierw to niech idzie się zapytać do spółdzielni czy wspólnoty to mu powiedzą jakie remonty musi zgłaszać i co może robić, wątpię też że w starych blokach możesz sobie wyburzać ścianki działowe jak w większości są one nośnymi jak blok jest z płyt. U mnie mieszkanie nie jest z płyt a wszystkie ściany są nośne i nic zburzyć nie możesz. Choć są zawodnicy co nic sobie z tego nie robią , w poprzednim mieszkaniu ludzie burzyli ścianki w łazienkach żeby mieć większe a finał był taki że pozasypywali przewody wentylacyjne z których gruz leciał.
  14. Kłopotliwe raczej nie jest za to o wiele szybciej wybudujesz. Ja będę takie coś budował bo koszty budowy są małe ale i tak trzeba liczyć 2,5 tys/m2 + działka którą muszę kupić, a mieszka się u siebie a nie w blokowisku jak teraz. Dom większy mi nie jest potrzebny bo będzie tam mieszkać góra 1-2 osoby , ogrzewanie jak dobrze ocieplę i zrobię prawie pasywniaka energooszczędnego to najtaniej wyjdą konwektory na ścianie za 200-300zł sztuka z elektronicznymi termostatami albo kable grzejne ale to już większy koszt z tym że w 2 taryfie można grzać podłogi. Niestety chcąc grzać pompą ciepła czy piecem w tym domu nie ma miejsca na kotłownię, zostaje jeszcze gaz jak ktoś ma koło działki to się można zastanowić ale przy zużyciu na CO 800-1500kwh na rok sensu to nie ma raczej.Ja dostałem wycenę projektu Z11 czyli 51m2 od firmy budowlanych to średnio do stanu deweloperskiego 115-120 tys netto +8%vat. Garaż też mam ofertę na prefabrykowany z betonu 6x3 full wypas z bramą sterowaną i instalacją elektryczną za 13-14 tys. i jest luksus.
  15. Najpierw sobie policz świadectwo energetyczne i ozc bo przy tak małym domu bardzo ciężko jest spełnić 120kWh/m2/rok EP przy prądzie używanym do CWU i CO. sa chce wybudować taki dom 50-60m2 np. projekty Z11 czy Justyna ale tam jest salon i 2 sypialnie a nie jedno pomieszczenie. Liczyłem to w programie: http://www.builddesk.pl za darmo sie zarejestruj tam są gotowe projekty i można bawić się ozc, przegrodami, itd dla Z11 praktycznie trzeba dać po 25-30 cm styropianu wszędzie i 50cm wełny na stropodachu do tego rekuperator z odzyskiem 0,95, okna 0,8 i mieszczę się w grzaniu prądem i cwu. Zapotrzebowanie takiego domu na wentylację i co wychodzi jakieś 750-900kwh na rok przy rekuperatorze, jak wywalę rekuperator to sama wentylacja zabiera 1000kWh , ale można wstawić kominek czy pompę ciepła ale to dodatkowe koszty. Na pompę ciepła powietrze powietrze Samsung nadmuchowe ogrzewanie i klimatyzacja kanałami z sufitu dostałem wycenę 13tys netto z robocizną kanałami i wszystkim, Daikin 18 tys netto. dla takiego małego domu.
  16. Średnio firmy chcą za stan deweloperski 1,8-2,5 tys/m2. Jak ja się dowiadywałem i wysyłałem zapytania ale ja chce dom 50-60m2 , na Z11 projekt dostałem ofertę 115 tys netto+8%vat czyli wychodzi tak 2300-2500 za m2, jedna firma by to budowała ale przy większym budynku cena m2 spada jeżeli jest to też prosty projekt. Aczkolwiek to tez zależy od regionu, najlepiej wysłać zapytania do lokalnych firm z projektem. Mnie się wydaje że taniej wyjdzie rozbić budowę na poszczególne ekipy które sam wybierasz do różnych prac ale kosztem twojego czasu i zajmowania się budową. Jak nie masz czasu to bierzesz jedną firmę do wszystkiego.
  17. Odpowiem sobie sam z tego co się dowiedziałem od firm, taka pompa powietrze powietrze musi grzać do -20 według stref ogrzewania żeby mogła być jedynym źródłem ciepła i mieć duży spręż powyżej 50 około 100 jak kanały mają być na kilka pomieszczeń a więc z Daikin zostaje pompa serii FBQ71 o mocy jakieś 7-8kW cena 12-13 tys netto ,ma wystarczającą moc przy minusowych temperaturach ale koszt tej pompy z montażem czyli kanały, złącza rozprowadzenie tego na poddaszu to jakieś 18 tys netto czyli ponad 20 tysięcy brutto, taniej wyjdzie na Samsungu AC071HBMDKH jest podobna seria koszt 6-7 tys netto co grzeje do -20 czyli z montażem i instalacją materiałami jakie 13 tys netto, pytanie jak takie ogrzewanie działa w rzeczywistości chyba najprościej kino odwiedzić bo tam takie nadmuchy z sufitu są właśnie , szczerze jak by nie było przepisów o Ep 120kWh/m2/rok to w takim domu 50-60m2 zamontował bym sam 4 konwektory 500-1000W za 200zł/sztuka i całe ogrzewanie wyszłoby 800zł a nie 15 tys za późno się zorientowałem o tych przepisach bo bym zaczął budowę w zeszłym roku a teraz trzeba kombinować z ogrzewaniem czyli przy prądzie 40kWh/m2/rok max a odliczając CWU na rok 700-800kWh na 1 osobę czyli na m2 przy 50-60m2 14-16kwh to zostaje na ogrzewanie 24-26 kwh/m2/rok czyli na dom 50-60m2 na ogrzewanie 1200-1300kWh/rok co jest nierealne bo przy 30 cm styro 0.31 i rekuperatorze wychodzi 30kWh/m2/rok. przy 50-60m2
  18. Ile was kosztował montaż tej pompy z ogrzewaniem podłogowym i zasobnikiem CWU?
  19. Witam Chcę w najbliższej przyszłości wybudować taki mały domek max 50-60m2 jak: http://www.tooba.pl/projekt-domu-D51-Justyna/a,s_pd,idp,4952.html http://z500.pl/projekt/11/Z11,maly-dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-uzytkowaniu.html Liczyłem już zapotrzebowanie tego domu na ogrzewanie i jest to od 1500kWh do 3000-4000kWh w zależności od ocieplenia rocznie. Jako ze zmieniły się przepisy odnośnie Ep budynku 120kwh/m2/rok przy ogrzewaniu czysto elektrycznym konwektory czy kable grzejne bardzo ciężko zmieścić się w tym limicie bo prąd ma współczynnik nakładu 3 dlatego pomyślałem o pompie ciepła powietrze powietrze kanałowej, czy taka instalacja jest traktowana przez przepisy budowlane jako instalacja grzewcza i może być jedynym źródłem ciepła? Bo kominek z rozprowadzeniem nie może być. Z tego co patrzyłem na produkty Daikina to do takiego domu wystarczyłaby pompa ciepła: FDXS25F / RXS25K lub FDXS35F / RXS35K ewentulanie FBQ35C8 ale to już cena rośnie a mnie zależy też na kosztach no i modulacji mocy a z tego co widzę w katalogach seria FBQ pracuje tylko z mocą znamionową a FDX ma 3 poziomy mocy? Czy ma ktoś takie ogrzewanie i ile kosztowało u Was instalacja takiej pompy FDXS25F lub FDXS35F lub podobnej razem z rozprowadzeniem kanałów ocieplanych, w tak małym domu to kanały chyba idą stropem drewnianym i górą nadmuch jest. Dodatkowo rekuperator można pod to podpiąć.
  20. Czy ma ktoś takie urządzenie neogeotherm zamontowane podobne do tego: http://allegro.pl/rekuperator-200-500-z-pompa-ciepla-5kw-bypass-i4871042463.html produjują jes chyba Neogeotherm, Provent, Zehnder chociaż tu cena jest w miarę nawet i można jednymi kanałami mieć i wentylację i ogrzewanie i chłodzenie.
  21. Patrząc na ustawienia innych kotłów na pellet zobacz sobie na forum: http://www.forum.pellets.com.pl to zmniejsz podawanie paliwa do minimum czyli 1-2 i podawanie powietrza też do 1-3, na kotle minibio te ustawienia dają spalanie 0,3-0,5kg/h
  22. W starych blokach po założeniu szczelnych drzwi wejściowych do mieszkania i klatki, okien , wentylacja grawitacyjna to mit, dodatkowo wychodzą smrody od innych sąsiadów bo ciąg wentylacyjny jest podłączony do kilku mieszkań co cwany jeszcze zamontuje okap i podłączy do kratki w kuchni i dodatkowo zaburzenia cugu są, jak jest kontrola to odłączają rurę i jest git . Problemów nie ma jak w bloku jest ogrzewanie bez podzielników i każdy wietrzy i grzeje ale jak są podzielniki to jest wielka kupa a nie wentylacja grawitacyjna bo ludzie siedzą z zamkniętymi oknami i kratkami wentylacyjnymi w mieszkaniu żeby nie wiało.
  23. Z tymi oknami to wydaje mi się że powierzchnia szyb okna w środku mieszkania jest bardzo zimna przy temperaturze już 0C niewiele cieplejsza od temperatury na zewnątrz, trzeba by kamerą termowizyjną zobaczyć gaz z między szyb już uciekł pewnie a okna z roku 1997 pierwsze plastiki szyba 2.9. a okno pewnie jeszcze gorzej. Ja tego nie wymieniam bo mieszka 1 osoba gotowania zero prania też nie ma specjalnie to i pary mało na oknach. Gdzieś czytałem że sam pakiet szyb idzie wymienić ale koszt też duży przy 10m2 szyb .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...