Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    289
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez GRom

  1. Ja ma okno 300 cm w salonie i też jest jeszcze jeden grzejnik obok w jadalni. Pod oknem w salonie mam grzejnik o gr.7 cm purmo chyba V-21 dugości 260 cm , jest ok. Są jeszcze 5 cm grzejniki, napewno coś sobie dobierzesz.
  2. U mnie nie ma takowych nadproży, są dane po 2 pręty fi 8.( suporex 12) Po co nadproża, ile waży te pare sztuk połóweczek.
  3. Jeœli masz wiertarkę a pewnie tak, bo otwory w tynku wierciłaœ, to kup sobie wiertło do metalu, dłuższe i grubsze kołki, przewierć w plastiku i po sprawie. Możesz też poszukać dłuższych kołków takiej samej œrednicy, uwierz mi wybór jest duży, albo zaproœ minie to Ci to zrobię
  4. Są ułożone tak jak się układa płyty pod panelami, tak żeby łączenia paneli nie wypadały na łączeniach stropianu. Niczym nie są łączone ani klejone.jest OK
  5. Styropian dałem FS 20 , bo taki akurat miałem i zakładam, że te panele poleżą ze 3 lata, później będzie parkiet. Tak dokładnie to nie wiem, jakiej gęstości byłby najlepszy, może FS 30, a może FS 12 ??????????????/
  6. W tamtym roku miałem podobny problem. Ekipa zakręciła mi wodę na ulicy. Zdemontowała zawór i wypchnęła wodę jakimś prętem czy kijem. Fakt nie miałem jeszcze wodomierza. Ale i to jest do załatwienia, dowiedz się w wodociągach.
  7. Nic nie trzeszczy, nic się nie ugina, moim zdaniem lepiej niż na płycie czy gąbce. Mam na piętrze pod panelami płytę i też celowałem z poziomami. Wyszło mi ,żę w korytarzu na piętrze mogę położyć tylko 1,2cm . i jedyny wybór to jest mozaika, achciałem parkiet. Teraz bym dał tak jak na dole styropian i bym miał wybór, a tak ech.... po za tym taniej wychodzi styropian niż płyty.
  8. Miałem podobny problem , różnice wysokości. Zrobiłem najprościej, pod panele dałem folię i 1 cm styropianu , lepij się ułożyło niż na gąbce czy płycie. Daj folię i 2 cm styropianu minimum fs 20.
  9. Co będziesz budować, przeprowadź się do mnie. Właśnie wykańczam chałupę i siebie przy okazji
  10. To zupę na parze też ugotujesz?
  11. Półeczka półeczce nie równa. U mnie jest jeden blat i półeczka z granitu, kolega specjalnie ze Strzegomia wiózł. Faktem jest, że za półokrągłe rzeczy więcej sobie liczą. Fachowiec całkiem do rzeczy, zrobił wszystko co sobie wymyśliłem. Jak się będzie kominek sprawował się okaże . Na razie cosik tylko nie może dokończyć. Zostało mu raptem na parę godzin roboty i jakoś mu do mnie nie podrodze, inna rzecz , że się za bardzo nie upominam, bo do końca nie zapłaciłem.
  12. Wszystko zależy z czego ma być ta obudowa i jaki kształt kominka. Mój majster wziął za robotę 2 tysiaki a cały kominek łacznie z wkładem "hajduk" za 3,5 tys wniósł mnie 8,5 tys.
  13. Ja też mam komin z kwasówki, 3 lata temu jak by ł stawiany to nawet nie myślałem , że stać mnie będzie na kondensat. A jednak w tym roku kupiłem. Miałem dylemat co począć, czy powietrze do spalania czerpać z pomieszczenia czy jeszcze coś z kominem pokombinować. Zawazwałem fachowca i wsawił mi do środka drugą rurę z kwasówki oraz połączył piec do komina. Cała przyjemność kosztowała mnie 1200 zł (materiały+robocizna). I teraz mam i zetkę, i dwa okienka, i kanał wywiewny i rurę w rurze
  14. Konieczna, chyba że kominiarz przymknie oko.
  15. Ja wybrałem Juwentus i nie narzekam. Udało mi się wytargować 85 zł abonamentu, dla minie i mojego brata też.
  16. U mnie dali pod rurki podłogówki na styropian. Do siatki zostały przymocowane rurki ogrzewania. Jedna uwaga: przy zalewaniu wyleki nad podłogówką , po prostu unosili 1,5 do 2 cm siatkę z rurkami.
  17. Ja w podobnym przypadku zrezygnowałem z takiego rozwiązania. Słup co prawda nie stoi na działce sąsiada ale linia napowietrzna do mojego domu przechodziłaby nad jego działką. Okazało się , że jest i w takim wypadku wymagana zgoda notarialna sąsiada, a że nie widziałem sąsiada od 10 lat, i nie mam z nim kontaktu, zrezygnowałem .......
  18. Jeśli zamierzesz podlać to zasadniczo pomiętaj, że trepy powinny mieć jednakową wysokość
  19. Rodzice mają tak zrobine schody wejściowe, z kostki betonowej. Jak na razie od 2 lat jest OK. sam się zastanawiam nad tarasem z czegoś takiego.
  20. Sam robiłem zadaszenie tarasu razem z konstrukcją. Pokryty jest trapezową plexi o odcieniu przydymionego szkła. Grad padał nie zaszkodził. Wichry wiały nie zerwały. Konstrukcja jest metalowa, tylko do belek poziomych, przykręcane są łaty drewniane. Dziurek nie trzeba wiercić, jak się zakupi wkręty do blachodachówki. Do przykręcania najlepiej wkrętarkę ze sprzęgłem, to delikatny materiał i łatwo pęka.
  21. Ja tez zakupiłem rury, rurki i anemostaty. Zakładałem , że będę miał rekuperator+GWC. GWC już mam-rurowy. Z rekuperatorem poczekam jeszcze. Na początek będzie działał sam GWC+filtr powietrza. Z mojego założenia będzie użytkowany tylko w zimie i w upały, przy takiej temperaturze na zewnątrz +10+15 bez sensu jest marnowac prąd, wystarczy rozszczelnić okna. A za jakiś czas zobaczymy
  22. Ja na koncerty rockowe, zabierałem ze sobą stopery do uszu.......niezł co? ale powiem wam , że było całkiem dobrze słychać, tylko o 50% ciszej. Inaczej w życiu bym nie wytrzymał
  23. Albo zrób je z koostki brukowej. Można cały taras tak zrobić. U mojch rodziców schody wejściowe ze spocznikiem tak są zrobione, robiła ta sama ekipa co układała kostkę na wjeździe.
  24. Ważna sprawą jest w takim przypadku jaką macie wysokość okien i wszystkich pomieszczeń. Jeśli macie np 270 wysokość pomieszczeń a okna 160 to można zmniejszyć do 140. Okna robione na zamówienie są niewiele droższe od standartowych. Kłopot tylko z drzwiami, trza będzie pruć. Na pewno nie zgodziłbym się na obniżenie poziomu podłogi.
  25. Tak.........jeśli to wyraz twarzy, to na negocjacje wysyłaj swoją połowicę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...