Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarswi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O jarswi

  • Urodziny 11.02.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    60-467
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

jarswi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Modernizuje/ remontuję dom - około 110 m2 parter i 90 m2 poddasze Przewiduję montaż centrali DOSPEL OPTIMAL 400 BY-PASS (lub inna z by- pasem i silnikami energooszczędnymi z sterowaniem w granicy 5000 PLN - jeśli doradzicie). Centrala będzie założona nad stropem poddasza (dach stromy ocieplony wielospadowy) z czerpnią od zachodu (przeważający kierunek wiatru) i wyrzutnią przez stary komin. Rozprowadzenie wentylacji na poddasze przez strop poddasza - będzie robiony na bazie istniejących belek (22 cm wysokości) w GK i wełny min. w środku) oraz w podłodze poddasza dla rozprowadzenia wentylacji dla parteru (mam 11 cm na warstwę ocieplenia) Dom - parter - stała ilość mieszkańców - 2 Poddasze pod wynajem - od 3 do 5 Pytania: 1.Jakie zastosować przewody na zasilenie i wyrzutnie? 2. Przewiduję zastosować na całość system Pe-flex (niestety ograniczone zasoby gotówki) - ile szt. rur 65mm liczyć na pomieszczenia (przewidywałem, że wystarczą mi 2 skrzynki rozdzielcze po 10 przyłączy. 3 Z uwagi, że termokontrol robi skrzynki też na zamówienie czy mam rozdzielić obiegi i 2 skrzynki mniejsze dać w stropie poddadzą i 2 w podłodze? 4. Ogólnie jestem gotowy na wszelakie sugestie pomagające zrealizować wentylację - z jedną uwagą - ekipa remontująca wywierci mi otwory tam gdzie chcę i poprowadzi elektrykę i umieści na podłodze, suficie przewody wentylacyjne w cenie wyliczonego już remontu więc nie za bardzo chcę robić przez firmę zewnętrzną tym bardziej że mam nadzieję zmieścić się w całości w kosztach do 9000 PLN ( wyceny otrzymałem na poziomie 15000 w oparciu o Renowent excelent) - pytanie czy warto dołożyć 6000 i zrezygnować z darmowego wykonania? Decyzję muszę podjąć w ciągu 2-3 tygodni - wtedy Panowie zaczną remont. Z góry dziękuję za wszelakie sugestie.
  2. jarswi

    kocioł pulsacyjny

    Witam Jestem w trakcie przygotowań do remontu kapitalngo domu. (parter i poddasze 200m2 - 6 osób) Dotychczasowo grzejniki obieg otwarty i 2 piece - gazowy oraz węglowy. Cwu z starego junkersa przepływowego. Chcę częściowo zlikwidować grzejniki i założyć ogrzewanie podłogowe. Piec węglowy (nowy) chcę zostawić na przypadek większych mrozów lub kaprysu Putina. Cwu chciałbym mieć też zabezpieczoną przed brakiem enerii/ gazu. Rozważałem dodatkowo solary ale starodrzew wkoło mi się podoba - może na szczycie dachu tylko 2 szt jako wspomaganie w lecie cwu? Czytając to forum właściwie zdecydowałem się już na pulsacyjny kociołek jako serce układu ale mam wątpliwości jak dołączyć do nowej instalacji stary piec węglowy (czeski na węgiel brunatny) Ze względu na niego chcę mieć instalacje z obiegiem otwartym - dajcie jakieś porady i może polecicie kogoś z Poznania - pytałem w 3 firmach i każda ma inną koncepcje (polecają to czym się zajmują proponują zbiorniki buforowe, wymienniki ciepła, wężownice i jakieś zawory trój lub czterodrożne. Nie znam się na tyle aby prowadzić z nimi konwersacje i przkonywać ze jest piec sterujący 3 obiegami (w moim przypadku cwu, grzejniki i podłogówka) Jarosław Świtoń
  3. Witam Ruszam z remontem kapitalnym domu 240m2 Dom mury cegła 50cm +10 cm styropianu Przed wymianą okien chciałem założyć wentylacje. Interesuje mnie wyeliminowanie ewentualnych zagrożeń wynikających z uszczelnienia domu i zwiększenie komfortu użytkowego. Jakie firmy polecacie? - zależy mi na niskich kosztach obsługowych, jakości wykonania oraz cichym działaniu. Ważne jest też zgranie wszystkich instalacji w całość - wymieniać też będę instalacje wodne i co i dokładać odkurzacz centralny. Czy pokusi się ktoś o szacunkowe podanie kosztów? (budynek całkowicie podpiwniczony, pater 3 pokoje, kuchnia łazinka, poddasze dopiero będą robione 3 pokoje) Najbardziej byłbym wdzięczny gdyby pokusił się ktoś na przedstawienie wariantów (wraz z zaletami i wadami) w widełkach cenowych np do 10, 15, 20 tyś PLN z montażem Proszę też o wskazajnie kogoś z rejonu Poznania kto sensownie i racjonalnie podejdzie do tematu i ma doświadczenie w rekuperaji w takich budynkach. P.S. Proszę nie piszcie że wady, ceny i zalety są przedstawione w poszczególnych tematach - zależy mi na bezstronnej opini kogoś kto zajmuje się tematem a czytając poszczególne wątki to odczuwam, że każdy chwali to na czym ma największy zysk i nie zawsze zważa na faktyczne potrzeby klienta.
  4. Witam Dom z lat 50 cegła poniemiecka (ściany 50 cm) Nie mam żadnych dokumentów - dom kupowałem 3 lata temu od właścicieli z kanady (jakieś pozwolenia na instalacje gazową i umowy tylko znalazłem) Dom jest to parter z wysokim poddaszem, dach skośny, instalacja co z piecami gazowym i węglowym - grube rury i grzejniki żeliwne na parterze, stalowe na poddaszu (poddasze częściowo zrobione - 1 pokój i łazienka. Parter to 3 duże pokoje (w tym 2 bardzo duże (30 i 55 m2)połączone drzwiami rozsuwanymi, mała stosunkowo kuchnia i łazienka. (parter 120m2) Całośc budynku podpiwniczona - piwnice suche (tylko w 1 miejscu gdzie rynny były zapchane trochę wilgoci) Planuję: Poddasze wymienić dachówkę karpiówke na podobną lub inną ceramiczną - belki zdrowe ale wiadomo że łat str\arych nie zostawię rozebrać stare kominy i od nowa je wymurować (nad dachem) wymienić instalacje odgromową ocieplić poddasze (obecnie jest pokój i łazienka ) i dodać 2 pokoje - w dachu dodać 4 okna dachowe i zamontować panele słoneczne taras wykończyć - obecnie jest bez balustrady kryty papą. Parter wymienić/ zmodernizować instalację co i wodną i kanalizacyjną - zmienić rury i grzejniki, dodać ogrzewanie podłogowe - likwidacja parkietu dębowego wymienić okna zainstalować instalacje wentylacyjną z rekuperorem zlikwidować kuchnie samodzielną - przenieść ją do obecnego pokoju przy salonie (kuchnia z jadalnią) wymiana drzwi wejściowych, wyrównanie tynków (może nida?) montaż częściowo sufitów podwieszanych - częściowo krycie nowych instalacji wentylacyjnych Piwnice wymiana starego pieca gazowego - przenieść go chciałbym do innego pomieszczenia piwnicznego - obecnie zainstalowany jest przy piecu węglowym (2 komin w pomieszczeniu obok gdzie jest przyłącze gazowe nadaje się do dołożenia wkładu ) wymiana okien Całość docieplenie styropianem - około 10cm odkopanie ławy fundamentowej i zrobienie nowych izolacji powikszenie tarasu na parterze (poszeżenie na filarach o 1m) wymiana ogrodzenia, wjazd do wyłożenia pozbrukiem przycięcie drzew i krzewów - starodrzew na całej działce Obecnie do końca listopada mam lokatorów na pokoju na poddaszu - z żoną mogę na czas remontu przenieść się do 2 domu w/w Firma z Poznania remont wyceniła na niecałe 300k - nie wiem czy brać kompleksowo 1 firmę czy zlecać poszczególne prace polecanym na tutejszym forum fachowcom. Mam problem z usystemowaniem prac remontowych. Doradźcie co kiedy robić - zima nadchodzi a nie wiem co można kiedy robić oraz czy muszę starać się o jakieś zezwolenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...