Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukastob

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lukastob's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak byłem zdecydowany ale dałem znajomemu wodę do badania i posiał mi wątpliwości czy warto w to inwestować. Na razie chciałem zgromadzić podstawowe informację i wtedy podejmę decyzję. Mam jeszcze pytanie odnośnie doboru urządzenia chodzi o to czy błędem byłoby znaczne jego przewymiarowanie ponieważ przy obecnym zużyciu wystarczyłoby pewnie 10l ale w perspektywie 2/3 lat powstanie druga łazienka z wanną, podrośnie córka i pewnie pojawi się kolejne dziecko w domu wiec jeśli już to wziąłbym 25 lub 30l tym bardziej że różnica w cenie jest niewielka, do tego wolałbym dwuelementowy a mniejszych niż 25 nie spotkałem. Natomiast jeśli chodzi o zawór mieszający to czy plus 300zł w clack 30 WS1 CI za wbudowany mieszacz to rozsądna kwota ?
  2. Witam, posiadam wodę o twardości 240-280 mg/l wapń 84-100mg czy jest sens instalować zmiękczacz ? Do picia używam wody źródlanej. Myślałem o zmiekczaczu głównie ze względu CO w układzie otwartym zasilanej piecem na ekogroszek. Do czego służy bypass ?, czy jeśli mam już obejście na rurach, bo na nim obecnie pracuje instalacja to potrzeba dokładać na głowicy ? Głowice clack mają mieszacze w opcji: wewnętrzny lub zewnętrzny czym się różnią i który jest lepszy. Jeśli w standardzie nie ma mieszacza to znaczy że niema możliwości wyregulowania twardości i zmiękczanie jest do zera ? Co daje przycisk diagnostyki w modelach CI ?
  3. Składaka tzn. dwuelementowy ? Opcje to poznam pewnie dopiero jak już będę miał urządzenie u siebie na razie to zależy mi ogólnie żeby służył jak najdłużej bezawaryjnie i zużywał jak najmniej wody do regeneracji. Najlepiej też jakby dało się go zakupić przez znany portal aukcyjny bo mają teraz raty 0% do końca listopada i jest to realne 0% bo już robiłem większe zakupy przez to.
  4. Jeżeli jestem już zdecydowany na zmiękczacz i wiem że potrzebuję coś o pojemności min 30l i przepływie 2m3/h to pytanie co wybrać do ceny 3000zł i o jak najmniejszym zużyciu wody podczas regeneracji. Nie chciałbym przepłacać za wypromowaną chińszczyznę typu denver czy watermark ale kupić coś naprawdę dobrego.
  5. Witam, mam pytanie odnośnie gładzi finiszowej. Spoinowanie robiłem vario, w krawędzie oryginalne wkleiłem tufftape, w cięte oraz brzegi dałem flizelinę. Teraz zastanawiam się co dać na koniec żeby całkiem nie zbankrutować, żeby było dobrze i robiło się tym w miarę łatwo bo to mój debiut Pytanie też czy pod masę finiszową przeszlifować spoiny papierem i całość zagruntować?
  6. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bezpieczeństwem kotla i odkrecaniem glowicy, możecie rozjasnic? Ponadto na stronach wielu znanych producentow sa takie schematy z 2ma pompami i zaworem 4d wiec taki uklad nie jest chyba dużym bledem może tez kwestia doboru przekrojow i mocy pomp jest istotna, pozatym sterownik tez pewnie ma jakies priorytety co lub cwu zeby ograniczyc jednoczesną prace pomp.
  7. Ok dzięki za cenne rady, na pewno wezmę to wszystko pod uwagę przy ostatecznej decyzji.
  8. Tak trzeba to dokładnie przemyslec dlatego pytam doswiadczonych, jak juz beda instalatorzy to moze tez cos doradza. A ten najprostszy uklad to najpierw pompa na wyjsciu a za nia odejscia na cwu i rozdzielcze grzejników czy pompa na samym koncu czyli na powrocie?
  9. Teoretycznie tak, tylko kupujac piec z automatyka oraz zawansowanym sterownikiem i stosowac najprostszy uklad to zal
  10. Tak mi sie wydawalo ze pompa cwu przed 4d zaburzy jego prace, a moglaby byc za 4d? ewentualnie jaki bylby najlepszy schematy dla oep+ , 3 pompy bez 4d ?
  11. Witam, też jestem przed instalacją OEP+ ale mam dylemat co do schematu instalacji pod ten kocioł. Czy schemat nr 1 ze strony ogniwa : http://www.ogniwobiecz.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=17 można by wzbogacić o pompę obiegową CWU i czy taka modyfikacja wykorzysta w pełni możliwości eCoal. Chciałbym uniknąć tej trzeciej pompy mieszającej bo gdzieś czytałem że w ecoal można taką funkcję przypisać pompie CWU, natomiast co do 4-drogowego to wydaję mi się że może uratować trochę sytuację gdyby okazało się że kocioł jest przewymiarowany.
  12. lukastob

    Skopany dach, krokwie...

    Ale jak się sufit ugnie te 2cm to nie pęknie gips-karton ? Jak to jest w rzeczywistości z tym ugięciem?
  13. lukastob

    Skopany dach, krokwie...

    Witam, mam pytanie jak oblicza się graniczne ugięcie jętek pod obciążeniem i co oznacza ten parametr L/300? Zastanawia mnie to ponieważ mam u siebie taką konstrukcję dachu że jętki (8x18cm, pojedyncze) mają rozpiętość 6m, po wykonaniu na nich prowizorycznej podłogi ze spano 18mm podczas chodzenia jętki uginają się ok 5mm i obawiam się o sufit z g-k bo od czasu do czasu na stryszek trzeba będzie wejść chociażby do komina czy skrzynki sat. Myślę właśnie o podwieszeniu co drugiej jętki do belki kalenicowej za pomocą śrub rzymskich tylko nie wiem jeszcze jak rozwiązać sposób mocowania i jak grube śruby zastosować. Z góry dziękuję za jakieś rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...