emaju
Użytkownicy-
Liczba zawartości
21 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
emaju's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Dziękuję za cenne informacje
-
Też tak pomyślałem. Jest jednak środek sezonu i jest to już mój drugi sezon. Rozumiem, że 10-11 godzin grzania taryfy nocnej w ciągu doby na którą przeszedełem 2 tyg. temu to za mało. W takim razie chyba lepsza byłaby taryfa G12W.
-
29-32 na wylocie 26 rano na powrocie (w nocy na początku było około 22-24) W domu jest oczywiście cieplej ale to wciąż za mało. Czy to jest normalne że temperatura na wylocie tak opornie się podnosi?
-
Podniosłem temp. krzywej o +3st. Pompa załączyła się o 22.00 przy ustawieniach temp. 32/35 stopni.Temp. zewn. wynosi -1 st. Po 2,5 godzinach grzania temp. wody na wylocie wynosi 29 stopni i nie podnosi się od co najmniej 1,5 godziny. Sprawdzę jeszcze rano ale myślę że mogłaby jakoś lepiej się bujać. Sprawdzaliście jak u Was? Czy wogóle jest szansa że do rana zbliży się do 35 stopni? Uzupełniam wpis: Rano o 8.00 po 10 godzinach grzania temp. zasilania wynosi 32 sopnie, powrót 26 stopni. W domu raczej chłodno. Czy nie można zwiększyć wydajności pompy żeby szybciej grzała? W podłodze mam 20cm styropianu.
-
Teraz rozumiem, Dziękuję
-
OK. Jak to się zmienia? Nie wiem czy dobrze robię. Wciskam szybki Set następnie Select i zmieniam temp. krzywej z 0 na 3stopnie, następnie Set i wychodzę Cancel`em. Zauważyłem, że przy ustawieniach Timera temp. krzywej pozostaje 0st. Czy oddzielnie dla poszczególnych faz dziennych na Timerze też trzeba zmienić temp. krzywej? Jeżeli tak to nie wiem jak to zrobić.
-
No właśnie w domu jest za chłodno. Mam termostat pokojowy, który cały czas daje sygnał pompie do grzania. Np. na termostacie ustawiłem 20,4 st a w pokoju mam około 19 st.
-
Tak jak wcześniej pisałem ustawiłem Timer na cały tydzień i chodzi Ok. Jest jednak duża przerwa między grzaniem CO (od 6.00 do 22.00) i temperatura wody w instalacji znacznie spada. Kiedy pompa zaczyna znów grzać CO od 22.00 ma problemy żeby dobić do 35 stopni. Dzisiaj rano czyli w końcowym okresie grzania po całej nocy wskazywała nawet temp. 26 stopni. Czy mieliście może taki problem? Dodam że mam Panasonica T-Cap 9 kW z 2015r. Pozdrawiam
-
Dziękuję wszystkim za pomoc
-
Czytałem trochę na innych postach. Z tego co zrozumiałem powinienem chyba ustawić tak: poniedziałek-niedziela (taryfa G12): prog.1 OFF 6.00 prog.2 ON 13.00 HEAT + TANK prog.3 OFF 15.00 prog.4 ON 22.00 HEAT Czy mam rację? Co radzicie jeszcze ws tej temperatury (-5-5 stopni)? I jeszcze - rozumiem że programator uaktywniam przez wciśnięcie "Timer" i następnie "Set"? W instrukcji Panasonica jest chyba błąd (napisane jest najpierw "Set" potem "Timer".
-
Będę miał G12. Na razie chcę wypróbować CWU tylko od 13.00 do 15.00. Jak będzie kiepsko to sobie przestawię. Chodzi mi o sposób ustawiania. W soboty i niedziele tak samo jak od pon. do piątku.
-
Problem został rozwiązany. Sterownik Auraton był źle podłączony kablami do pompy.
-
Witam. Interesuje mnie kwestia ustawienia timera. Przeczytałem wcześniejsze rady ale niestety nie rozumiem. Pomóżcie. Ja ustawiłem tak: poniedziałek: 1.ON 0.00 , OFF 6.00 - MODE HEAT 2.ON 13.00, OFF 15.00 MODE HEAT +TANK 3.ON 22.00, OFF 22.00 MODE HEAT pozostałe dni tygodnia jak wyżej Za kilka dni będę miał taryfę G12 i chciałbym żeby pompa od północy do 6 rano grzała co, od 13.00 do 15.00 grzała cwu i co, od 22,00 do północy grzała co. Rozumiem, że chyba coś pomyliłem. Mam jeszcze pytanie - jaką wartość zakresu temperatury ustawić w prawym górnym rogu (od -5 do +5)? Po prawidłowym ustawieniu programatora - jak go włączyć żeby działał? Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam i proszę o pomoc.
-
Witam serdecznie. Od miesiąca jestem użytkowanikiem pompy ciepła j.w. Pompa nie reaguje na termostat pokojowy (Auraton). Dodam, że w ustawieniach (set+check) termostat jest załączony na "YES". Dioda na Auratonie (przy pompie) świeci się na czerwono- czyli wszystko powino być OK. Zadana temp. na termostacie jest oczywiście wyższa. Drugi problem mam taki, że przy odłączonym termostacie pokojowym i załączonych funkcjach Tank+Heat pompa tylko grzeje na Heat. Nie obsługuje zbiornika CWU. Grzanie zbiornika CWU działa tylko przy włączonej jedynie funkcji Tank. Bardzo proszę o ewentualne podpowiedzi.
-
Czy aby na pewno jest to decyzja o warunkach zabudowy? Czy może miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Jeżeli chodzi o decyzję o warunkach zabudowy to Urząd (projekt takiej decyzji sporządza urbanista/architekt) nie może wpisać w niej żadnych wymagań dot. kolorystyki dachu. Po prostu ustawa o planowaniu i zagosp. przestrz. nie daje takich uprawnień (taka decyzja obarczona jest wadą prawną i nawet ostateczna może zostać uchylona nawet po pozwoleniu na budowę). Co innego z planem zagosp. przestrzennego (tutaj kolorystyki dachów są możliwe). Decyzji o warunkach zabudowy w trakcie budowy domu nie można zmienić (ale co gmina to inny obyczaj - warto próbować). Można próbować wystąpić o drugą decyzję (inny wnioskodawca) na tą samą inwestycję i potem ją przepisać. W przypadku ponownego narzucenia kolorystyki dachu przez Urząd - bezwzględnie odwołać się do SKO.