Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dreams come true

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O dreams come true

  • Urodziny 04.01.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dębica
  • Kod pocztowy
    39-200
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dreams come true's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No to stanąłem w miejscu z budową rekuperatora. EBM z postu wyżej są cieżko dostępne a jak są to po 1200 zł.... To chyba trochę za dużo. Czy może ktoś polecić jakie silniki kupić do rekuperatora? Wiem że najlepiej na prąd stały(z elektroniką do sterowania), ale jak ktoś ma na prąd zmienny i jest zadowolony niech też podzieli się jaki model i zasilanie. Wymiennik jestem pewny że zakupię klingenburg gs-25/245. Obudowa z styroduru XPS jak kolega forumowiczh "chudyyyy". Sterowaniem zająłbym się na samym koncu narazie trzeba obliczyć czy się opłaca samemu budować ten rekuperator. Proszę o rady, dziękuję. Mój Dom ma 90m2
  2. Naprawdę wielkie dzieki za te informację.
  3. Witam, na allegro pojawił się w przystępnej cenie wentylator EBM R2E220-RB06-01. Czy może on zastąpić polecanego tutaj model wentylatora ebm papst ec k3g190 rg19-01 ?? Chcę zbudować reku do domu 90m2. Wymiennik klingenburg gs-25/245. Jakby te wentylatory pasowały i można w nich sterować obrotami to myślę że reku by wyniosło do 1500 zł
  4. Co przemówiło do Ciebie najbardziej że wybrałeś tylko podłogówkę ?
  5. aha, czyli wtedy bez kaloryferów cały domek? a w płaszcz wodny opłaca się inwestować czy lepiej grawitacyjne rozprowadzenie ciepła? projekt domu to: http://z500.pl/projekt/7/Z7,maly-dom-z-dachem-dwuspadowym-ekonomiczny-funkcjonalny-i-praktyczny/dane-ogolne.html tylko wydłużony o 50 cm.
  6. witam po przerwie. Otrzymałem warunki techniczne odstawy i okazało się że nie ma problemu z gazem za ok. 2 tys podłącza gaz bez problemu. Także rezygnuje z kotłowni na paliwo stałe i piec gazowy z zamkniętą komorą postawię w spiżarce. Mam dwa pytania do Was: Czy do takiego domku opłaca się dodatkowy wydatek na piec kondensacyjny? czy zwykły z zamkniętą komorą spalania. Noi drugie bardzo ważne pytanie, czy strop drewniany będzie dużo tańszy od stropu teriva w takim domu 12 x 8m ? Wydaję mi się że teriva to lepsze rozwiązanie. Poddasze nie użytkowe. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
  7. Proszę o informację jaką moc będzie miał ten kocioł? przybliżona cena jest już widoma? czy będzie można tam okazyjnie palić drewnem?
  8. imrahil, przeglądałem Twój dziennik budouwy - gratuluje projektu! Ty już zdecydowany jesteś na pompę ciepła? rozumie że pompa ciepła będzie również ogrzewała cwu latem? Dużo prądu pobiera taka pompa tylko do CWU?
  9. oj nadal wiem że nic nie wiem 1. jaki jest koszt buforu 1m3 do kotła na paliwo stałę? Czy posiadając taki bufor realne jest palenie w piecu co drugi dzień w zwykły dzień zimy, załóżmy -5 stopni. 2. ile może kosztować pompa ciepła do tego domku? z moich obliczeń które znalazłem wyjdzie około 20 tys. Czy to realna kwota? Naprawdę wielkie dzięki wszystkim za sugestie!
  10. http://www.zgoda-wieprz.pl/76-kociol-ksgw-zgoda Co sądzicie o tym ? o mocy 8KW
  11. Dzięki za sugestie! Wuwok, kocioł będzie kupowany za rok dopiero także w sam raz. Wiesz może czy w tym piecu awaryjnie będzie można palić drewnem? Jaką moc będzie miał ten kocioł? Z obliczeń na cieplowasciwe.pl wyszło że będę potrzebował 3,7KW maksymalnej mocy oraz przeciętny dzień zimy to 1,9KW. Timon, zabieram się za lekturę odnośnie pomp, nie wdrażałem się w temat ze względu na opinie znajomych, którzy mówili że to kosztowny interes oraz jest mało dynamiczna przy nagłych spadkach temp.
  12. Dzień dobry, proszę o pomoc w ustaleniu jaki typ kociołka oraz moc nadaje się najlepiej do ogrzania CO oraz CWU w moim przyszłym domu. Etap budowy - projektowanie budynku. Dlaczego węgiel? - chcę aby było jak najoszczędniej, gazu nie mam w pobliżu działki także odpada. Dom będzie budowany w przyszłym roku, parterowy. Powierzchnia 85 m2. W tym kotłowania 5,5m2. Odległość łazienki i kuchni od kotłowni - praktycznie sąsiadujące pomieszczenia. Ogrzewanie podłogówka + kaloryfery. Ocieplenie 15 cm + rolety antywłamaniowe. Kotłownia zaraz obok wejścia, wejście znajduje się w środku budynku, Liczba okien to 8 (w tym 1 duże tarasowe, 2 małe 50 x 50cm, reszta 120 x 140cm). Z transportem węgla do kotłowni nie będzie problemu. Zależy mi aby w piecu również można było palić drewnem. Pytania: 1. Czy moc Kocioła 10-12KW jest odpowiednia? 2. Czy kocioł z podajnikiem wchodzi w grę? Trudno znaleźć kocioł z podajnikiem o małej mocy. 3. Czy kocioł dolnego spalania jest najlepszą alternatywą do kocioła z podajnikiem? 4. Jaki model konkretnie polecacie? Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie gdyby do pieca nie trzeba było by zaglądać częściej niż 1 lub 2 razy na dobę(nie licząc czyszczenia itp.) Jeszcze uwaga co do CWU latem, chciałbym aby np w weekend rozpalać piec drewnem aby zagrzał wodę, a w tygodniu grzałką w bojlerze. Liczba użytkowników domu to 2 + 1, a w przyszłości jak finanse pozwolą to oby 2 + 2. p.s. przeczytałem masę postów na ten temat i po ich przeczytaniu tym bardziej nie wiem jaki piec wybrać. |Zasugerowałem się piecem dolnego spalania po przeczytaniu strony: czysteogrzewanie.pl Z góry wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...