Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cavalier

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

cavalier's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej, W kwestii najkorzystniejszego sposobu rozliczania - jest to zawsze okres 12m-czny. Na całość okresu rozliczeniowego, Tauron wtedy wystawia prognozy tylko za opłaty stałe, czyli kilkadziesiat zł, natomiast wszystkie pozostałe opłaty są już rozliczane wg bilansu energii oddanej vs energii pobranej. W okresie wiosna-jesień zazwyczaj tworzy się nadwyżkę po to, żeby nią pokryć okres zimowy i w ten sposób optymalizuje się ostateczną fakturę, którą Tauron wystawia na początku roku za rok poprzedni. Najlepiej też zrezygnować z jakichkolwiek "ofert", które obnizają koszt energii ale wprowadzają opłatę handlową - celem jest "wyzerowanie" w rozliczeniu rocznym, więc cena prądu nas teoretycznie nie powinna interesować Wiem, że ameryki tutaj nie odkryłem, ale to takie moje 3 grosze do dyskusji. Chciałem dodatkowo poruszyć wątek oferty, którą dzisiaj (dopiero) zauważyłem na stronach taurona - https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-usluga/prad-prosument-plus?utm_source=mtofdc&utm_medium=box&utm_campaign=prosplus - czytam ją i wydaje się być "too good to be true", ale nawet zaglądając do regulaminu, wszystko wygląda ok... Wciąż nie rozumiem dlaczego tauron chcialbym nam dobrowolnie zwracac kasę za 20% energii - przeglądnijcie proszę i dajcie znać czy tu jest jakis haczyk. Jeśli nie, to chyba trzeba brać!
  2. Czyli to by miało wyglądać jakoś tak: ? Na grafice jest domek parterowy - jak by to wyglądało w moim przypadku czyli z poddaszem? Czy tam by nie trzeba było robić dodatkowej demolki? Biorąc wszystkie elementy takiej instalacji, czy byłby ktoś w stanie to wycenić tak +/-?
  3. Tzn nie musialoby to byc nawet do kazdego pokoju, wystarczyloby, zeby byl jakikolwiek nawiew "w górę"
  4. Witam, Chciałbym zapytać o możliwośc przerobienia istniejacej instalacji kominkowe w zamieszkanym domu. Domek 1piętrowy, kominek w centralnym miejscu na parterze, wkład powietrzny maja, ma jedną kratkę na dole oraz 2 kratki na górze do oddawania ciepła. Przy instalacji było już za późno na wykonanie rozprowadzenia na piętro, a wykonawca przekonywał, że ciepło grawitacyjnie, przez klatkę schodową, będzie również ogrzewało piętro - niestety tak nie jest i przy grzaniu kominkiem na dole, temperatura na górze jest często o nawet 4-5 stopni niższa niż na dole. Czy istnieje jakaś możliwość przerobienia istniejącej instalacji kominkowej lub jakieś inne rozwiązanie, które umożliwiłoby grzanie obu kondygnacji z kominka na dole?
  5. Witam, Chciałbym zapytać o możliwośc przerobienia istniejacej instalacji kominkowe w zamieszkanym domu. Domek 1piętrowy, kominek w centralnym miejscu na parterze, wkład powietrzny maja, ma jedną kratkę na dole oraz 2 kratki na górze do oddawania ciepła. Przy instalacji było już za późno na wykonanie rozprowadzenia na piętro, a wykonawca przekonywał, że ciepło grawitacyjnie, przez klatkę schodową, będzie również ogrzewało piętro - niestety tak nie jest i przy grzaniu kominkiem na dole, temperatura na górze jest często o nawet 4-5 stopni niższa niż na dole. Czy istnieje jakaś możliwość przerobienia istniejącej instalacji kominkowej lub jakieś inne rozwiązanie, które umożliwiłoby grzanie obu kondygnacji z kominka na dole?
  6. CZARNA z NAJCZARNIEJSZYCH LIST: KRUPABRUK - http://krupabruk.eu.interiowo.pl/home.html: Tragedia. Ekipa leni i nierobów z szefem burakiem, który narzuca dodatkowe koszty "bo kilka razy przywoziłem kostkę", nie dotrzymuje umowionej kwoty, nie dotrzymuje terminów. Na robotę przyjeżdza kiedy mu się chce i ma gdzieś plany inwestora. Wykonana robota po kilku miesiącach się zapada - podbudowa wykonana na odwal i "byle by było". Zlecenie do wykonania w 2 dni jest wykonywane przez ponad tydzien, bo jak szefa nie ma, to robotnicy mają przerwy na pracę, a nie przerwy na odpoczynek. Ogólnie - baaaardzo negatywne wrażenia i odradzam korzystanie z usług tej "firmy".
  7. OK, a po skuciu czym wypelnic ubytki?
  8. Witajcie, Chciałbym prosić o radę w następujacym temacie. W trakcie kończącej się "zimy", w celu rozpuszczenia lodu na moim ganku, posypałem go solą drogową. Wszystko by było ok, gdyby nie fakt, że ganek w czasie solenia był niczym nie zabezpieczonym betonem. Efekt był widoczny w czasie pierwszego ocieplenia - beton zaczął sie łuszczyć i kruszyć - nawet przy potarciu podeszwą buta. W tym momencie chciałbym obłożyć ganek płytkami(gresem) i zastanawiam się czy mogę to zrobić na powierzchnię uprzednio posolonego, łuszczącego się betonu? Jeśli nie, to dlaczego i co trzeba zrobić przed klejeniem płytek? Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.
  9. Podpinam się pod pytanie o ten wkład. Czy ktoś ma jakieś informacje/opinie na jego temat? Bardzo proszę o jak najszybsze odpowiedzi...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...