Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grejo2475

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grejo2475

  1. Wydaje mi się że tak. Za pompę i 2,88kWp z falownikiem hybrydowym 5kW ( żeby w przyszłości podłączyć magazyn energii)( podobno z dofinansowania) mam zapłacić tylko podatek. Na fotowoltaice się nie znam. Co do solarów to niestety nie zamontowałem wężownicy solarnej i nie wiem jak to teraz ogarnąć. Na wodę? Przez wymiennik?
  2. Wydaje mi się że tak. Za pompę i 2,88kWp z falownikiem hybrydowym ( żeby w przyszłości podłączyć magazyn energii)( podobno z dofinansowania).
  3. Witam serdecznie. Najprawdopodobniej złapie się na dofinansowanie z czystego powietrza. Przedstawiciel z proponuje mi pompę z wbudowanym zbiornikiem CWU 230l. Daikin Altherma 3 R F. Pomijam teraz dobranie mocy pompy. Zrobię to po audycie energetycznym. Posiadam bufor 1000l z przepływową wężownicą do CWU który z kotłem dolnego spalania ( opalany drewnem)sprawdzał się bardzo dobrze. Zamontowane w nim są też grzałki. Woda o danej temperaturze układa się warstwowo. Jestem z funkcjonowania bufora zadowolony. Problem polega na tym że instalator chce to wszystko wywalić i dać swój bufor 60l. Można go zostawić, ale instalator podłącza bez bufora. Czy jest możliwość i sens ekonomiczny zostawiać mój bufor? Tak go podłączyć żeby to wszystko hulało. Bufor zrobiony według projektu Adama i ma wejścia i wyjścia na różnych wysokościach Jednocześnie założę panele fotowoltaiczne i może bufor spełni swoją funkcję jako akumulator ciepła. Dodam że żeby mieć dużo CWU potrzebuje mieć w górnej części bufora 50°C a ogrzewanie mam tylko podłogowe zasilane max 30°C. Może można zamontować pompę wysokotemperaturową i bufor podłączyć, ale czy to jest bardziej ekonomiczne? Proszę o merytoryczne odpowiedzi.
  4. W 2014 roku popełniłem bufor według schematu z tego tematu. Bufor zrobiony że starego zbiornika po hydroforze o pojemności ok.1000l. Wszystko działa, woda się uwarstwia. Wężownica (2x25mb miedzi 18) działa. Przy temperaturze 50 stopni w buforze cwu jest pod dostatkiem. Zamontowana jest też grzałka 6kW która włączam na 2godz w nocnej taryfie latem. Albo dla celów Cwu palę co 4-5 dni. Niestety nie zamontowałem w buforze wężownicy do solarow, a chciałabym zamontować pompę ciepła. Mam krućce wychodzące z bufora; Zasilający bufor na 1/3 od góry i wychodzący na dole. Oba z kolanami hamburskimi. Średnica tych krućcow to 3/4. Zastanawiam się co w takim razie z Cwu. Czy jak zastosuje dodatkowe wejście razem z wejściem od kotła i będę ładował górę bufora wyższą temperaturą z wymiennika pompy dla celów Cwu i dół niższą. Czy to się sprawdzić? Czy będzie to w miarę ekonomiczne? Jak podłaczaliście pompy ciepła do bufora?
  5. Witam. Byłem zdecydowany na pokrycie Venecją w X-matt albo Plannją Flex, ale dostałem propozycję na nową (jak to nazwali) panorama dachówka stalowa modułowa i nie wiem. Żonie się podoba, gwarancję ma na 50 lat, powłokę cesar pur 55. Interesuje nas kolor wiśniowy. Nie znam jeszcze ceny, ale w przeciągu 2-3 dni ma wszystko się wyjaśnić. Może ktoś zna już ten produkt? Warty zainteresowania? Pozdrawiam
  6. Witam ponownie. Mam u siebie pełne deskowanie i papę. Niestety deski były mokre, a papa poprzybijana dość gęsto że teraz po wyschnięciu desek miejscami ją porozrywało. Nie jest tego dużo, ale jednak.Chcę żeby było szczelnie. Jestem również w trakcie wyboru blachodachówki na dach i było u mnie na pomiarach dwóch dekarzy. Powiedzieli że na połaciach załata się podczas przybijania łat a w koszach jeden chce dodatkowo dogrzać pas(połowę) papy termozgrzewalnej, a drugi przeciąć papę w koszu i podłożyć kawałki blachy. Która opcja lepsza? Drugie pytanie jest już na temat. Mając nie ogrzewany i nie ocieplony strych wystarczy zastosować kominki wentylacyjne przy kalenicy, czy lepiej wywalić deski i papę w samej kalenicy, aby zapewnić lepszą wentylację wełny między krokwiami. Dodam że w skosach jest jej na długości 2 metrów. (od ścianki kolankowej do podłogi strychu).Dakarze (obaj) mówili że się rozetnie papę w kalenicy i wystarczy.??? Trzecie pytanie dotyczy obróbki przy rynnie. Jedna cześć to pas blachy okrywający deskę czołową. Trzecia to pas nadrynnowy odprowadzający wodę opadową, a druga odprowadza wodę z krycia wstępnego. Dakarze powiedzieli że wywinie się papę do rynny i wystarczy. A w instrukcji blachodachówki panelowej venecja jest dodatkowy pas blachy podłożony pod krycie wstępne. Tylko że tam jest folia wstępnego krycia a nie papa. Czy warto go zastosować przy papie, czy to zbędny wydatek. Czwarte pytanie dotyczy właśnie blachodachówki panelowej. Czy rzeczywiście potrzeba jej mniej przy skomplikowanym dachu (projekt domu Dom w tamaryszkach 7) od blachodachówki zwykłej. I czy mając spore pojęcie o budowaniu można położyć ją samemu. Chciałem również podziękować za dobre rady z forum, bo pomino że się nie udzielam to sporo czytam i często podejmuje decyzje odnośnie budowy domu na podstawie tych rad. Pozdrawiam
  7. grejo2475

    Folie dachowe

    Dziękuję bardzo. Czyli będzie bez folii, a kaskę przeznaczę na lepszą watę i papę.Tyko jaką. Zaznaczam że nawierzchniowo będzie blachodachówka. Też jeszcze nie wiem jaka.Prosiłbym o jakieś sugestie. Pozdrawiam
  8. grejo2475

    Folie dachowe

    Witam. Ostatnio czytałem w którymś z poradników budowlanych że powinno się dawać pod deskowaniem i papą przerwę i folię wysokoparoprzepuszczalną. Tzn po przymocowaniu folii wysokoparoprzepuszczalnej przybijane są łaty wzdłuż krokiew (grubość 4-5 cm) a następnie deskowanie z papą. Zyskuję się tym możliwość całkowitego wypełnienia ociepleniem grubości krokwy, a poza tym znika problem wentylowania miejsc otoczonych krokwami, trójkątne łączenia krokiew przy kalenicy. Co o tym myślicie? Czy warto podnosić koszty dachu o folię wysokoparoprzepuszczalną i dodatkowe łaty? Dach będzie kryty blachodachówką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...