Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aluno3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aluno3's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jestem użytkownikiem Kingspan Biopura/BioFicient od 5 lat i mam mieszane uczucia. Przez pierwsze 2 lata wszystko działało poprawnie ale po dłuższym użytkowaniu musiałem wymienić 2x elektrozawór, timer i dmuchawę. Koszt wymiany elektrozaworu prawie 1000zl. Filtr dmuchawy był systematycznie sprawdzany. Słyszalność dmuchawy najbardziej jest odczuwalna w cieple dni. Mam pytanie odnośnie dyfuzorów w tej oczyszczalni czy ktoś zna może producenta lub model tychże? Czy wymiana jest problematyczna czy wystarczy odczepić z zaczepów, odkręcić i przykręcić nowy? Mam problem z zapachami i nie doczyszczonymi ściekami a wszystko wskazuje na to ze dmuchawa działa poprawnie. Dyfuzory maja już 5 lat....
  2. Walczyłem również z zbyt częstym taktowaniem kotła (okolu 150-200 x na dobę, przy dobowym zużyciu około 10m3). Zmieniałem rożne ustawienia włącznie z mocą kotła ograniczona do 25%. Czasami było lepiej bo taktował około 100x na dobę. Jednak najlepsze wyniki uzyskałem (około 20 taktowań na dobę) gdy tryb nocny ustawiłem od 8 do 14 oraz od 20 do 3 rano i temperatura 10C (wcześniej tryb nocny był ustawiony na 22-6 rano i 20C.) wtedy gdy nikogo nie ma w domu wiec kocioł w ogóle nie grzeje. O 14 i 3 rano włącza się i grzeje prawie non stop. Spalanie również spadło do około 6m3. W domu jak wstajemy i przychodzimy z pracy już jest ciepło. Wcześniejsze włączanie kotła co kila minut i tak nic nie dawało bo grzał możne przez 15 sek i się wyłączał. Teoretycznie przy podłogówce (bo takie w całym domu) nie powinno się w ogóle wyłączać ogrzewania, ale takie podejście powodowało większe spalanie i większa ilość startów palnika. Moze komuś się przyda moje spostrzeżenie...oczywiście dom musi być dobrze zaizolowany żeby zbyt szybko nie tracił ciepła jak kocioł ni grzeje.
  3. Witam Zamówiłem bramę Normstahl Superior+ 42, kolor antracyt, model Style, rozmiar szerokość: 5000, wysokość: 2125 (jestem przed montażem) jednak pomyliłem się mierząc wysokość od docelowej posadzki do nadproża i zamówiłem zła wysokość. Wysokość bez wylewki i izolacji to 2435mm. Według projektu ma być 15cm izolacji i 7cm wylewki i 1cm na płytki - czyli wychodzi 2205 na docelowy otwór w bramie co sugerowało by bramę 2250 . Czy można tak zamontować bramę żeby obniżyć ja trochę? Czy jedyne wyjście to więcej izolacji bądź wylewki żeby osiągnąć dol bramy? Chciałbym tego uniknąć gdyż miałbym schodek w dol wchodząc z garażu do domu. Jakie są możliwości regulacji wysokości bramy? Macie może jakiś pomysł? Z góry dzięki za pomoc
  4. Dziękuję za namiary na elektryków Paweł i Adam 509743756 [email protected] Również polecam. Pierwsza ekipa na budowie z która nie było problemów. Terminowi i solidni. Cala instalacja zrobiona fachowo i kompleksowo. Również uwzględniani indywidualne zachcianki . Powołajcie się na Artura
  5. Witam, Musze ocieplić strop nad garażem i zastanawiam się jaki materiał użyć. Strop nad garażem jest niżej o 25cm w stosunku do reszty posadzki poddasza użytkowego. Na resztę posadzki na poddaszu chce użyć 3cm Termoorganika EPS Gold dach/podłoga i 5cm styropian do ogrzewania podłogowego. Żeby wyrównać posadzkę nad garażem w stosunku do reszty posadzki na poddaszu musiałbym dać: 20cm Termoorganika EPS Gold dach/podłoga 8cm Termoorganika EPS Gold dach/podłoga 5cm styropian do ogrzewania podłogowego Co myślicie o tym rozwiązaniu. Moze dać jednak inny EPS?
  6. Według projektu ma być Dospel OPTIMAL 400 by-pass Kubatura wentylowana budynku - 445 m3 Nadmiar nawiewu nad wywiewem - 1,78% Wydajność centrali wentylacyjnej - 300 m3/h Ilość kanałów - nawiew - 7 Ilość kanałów - wywiew - 8 Nawiew [m3/h] - 285 Wywiew [m3/h] - 280 Rozumie ze ten rekuperator nie pociągnie tylu kanałów?
  7. Gdybym nie dal więcej styropianu jak zaizolować kilka m2 gdzie jest kanał przy kanale?
  8. Według projektu ma być 5cm izolacji + 5cm wylewki. Kanały maja około 7.5cm wysokości wiec będzie ciężko. Dodatkowo zakupiłem już wcześniej styropian do ogrzewania podłogowego 5cm. Czy jedyne wyjście to dać więcej izolacji: np 5cm styropian, 5cm styropian do podłogówki i 5 cm wylewki?
  9. Witam, Zainstalowano mi instalacje rekuperacji używając przewodów PE-FLEX. Problem w tym ze położyli mi cala instalacje na podłodze poddasza zamiast pod stropem poddasza jak to było w projekcie. Czy z Waszego punktu widzenia jest jakaś różnica? Powinienem się zacząć martwic?
  10. Witam, Dostalem oferte na zakup pieca gazowego Vitodens 200-W 26,0 kW i i pompy ciepla to c.w.u Vitocal 161-A 300l. Czy ktos uzywa takiego polaczenia w swoim domu? Jak wychodza mniej wiecej koszty eksploatacji takiego mixu? Moze jednak lepiej piec gazowy + solary? Mam dom z 180 m2 powierzchni ogrzewanej.
  11. Witam Czy ktoś zakładał bramę z Grosa? Dostałem wycenę za bramę 5300x2220 w cenie 7200zl z siłownikiem Somfy Dexxo PRO 1000. Problem w tym ze panele są 500mm i 600mm. Sprzedawca proponuje ułożenie 500mm, 600mm, 500mm, 600mm. Jak wygląda sprawa wysokości paneli u innych producentów? Czy wysokość paneli jest równa czy tak jak w propozycji która dostałem?
  12. Wszystkie zdjęcia pokazują ze kolor dachówek Braasa jest taki sam dwustronnie dlatego się trochę przestraszyłem ze przywieźli mi coś tańszego niz zwykle.
  13. Witam, Przywiezli nam dzis dachowke Brass Topas 13V w kolorze antracyt. Problem w tym ze jest w kolorze antracytowym ale tylko jednostronnie. Strona wewnetrzna to kolor naturalny ceramiki. Czy to normalne w dachowkach z Brassa?
  14. Witam, Dostalem oferte na powietrzna pompe ciepla Energy Save (ok 38tys za calosc instalacji). Czy ktos mial doczynienia z ta firma ? a konkretnie chodzi o ta pompe http://powerofgreen.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=111&Itemid=114
×
×
  • Dodaj nową pozycję...