Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomybb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomybb's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, W zeszłym roku około grudnia zakupiłem kilka desek, (grubość ok 3cm, szerokość ok 20cm, długość ok 300cm) prosto z tartaku. Deski zimą przez ok 3 miesiące były na wolnym powietrzu z przekładkami pod zadaszeniem, następnie przez ok 8 miesięcy były już tylko włożone pod zadaszeniem ale bez przekładek jedna na drugiej razem z innymi deskami. Deski mają być wykorzystane jako półki do piwnicy w bloku gdzie jest cały czas dość ciepło, 22-24stopnie, nie ma wilgoci ale wentylacji jakiejś specjalnej też nie ma. Pytanie czy deski po takim suszeniu mogą już się nadać jako półki do tej piwnicy - głównie chodzi mi o to żeby nie wdała się jakaś pleśń, grzyb itd. Proszę o poradę.
  2. Witam, Jestem kompletnie "zielony" jeżeli chodzi o zaprawy murarskie, betonowe, wyrównujące. Mam następujący problem, w piwnicy potrzebowałem wyrównać kilka miejsc zaprawą murarską, nie dużo bo w zasadzie 10kg zaprawy wystarczyło - problem jednak mam taki iż zaprawa przeważnie na drugi/ trzeci/czwarty dzień kruszy się, tzn pozostałoście zaprawy w wiaderku mogę właściwie rozkruszyć palcami na pył, miejsca gdzie jest zaprawa także kruszy się po lekkim dziubaniu np. gwoździem. Pytanie co robię nie tak? Proporcje wydaje mi się że mam dobre, czasem nawet odmierzałem je na wadzę także to wykluczam, mieszam specjalnie czasem aż nadto, jakość zaprawy także wykluczam bo próbowałem już dokładne 4 różnych rodzajów, bez znaczenia. Dodam że miejsca po betonowaniu przykrywam od razu folią, wiadomo że nie jest idealnie szczelnie ale myślę że wystarczająco. Dodam że w piwnicy jest bardzo ciepło - ok 25 stopni - czy to możę być decydujący czynnik? Nie mam pojęcia co robię nie tak więć proszę o pomoc.
  3. Czy minimalnie zimniejsze tzn. odczuwalne w ogóle w jakiś sposób?
  4. Witam, Potrzebuję roletę w kasecie przykręcić do ramy okna PCV, od razu mówię że nie chodzi mi o utratę gwarancji ponieważ okna dawno już jej nie posiadają, względy estetyczne także mi nie przeszkadzają. Do listew przyszybowych także nie mam możliwośći ich przykręcenia, taśma dwustronna również odpada - pytanie czy więc do ramy okna PCV można bez żadnych złych konsekwencji (nie wiem rozszczelnienia czy coś takiego) przykręcić kilka wkrętów? Dodam że okno jest nie otwieralne tzn. sama szyba w ramie.
  5. A dokładniej? W szczelinę wstrzelić pianę, dać siatkę żeby związało z pianą, jak wyschnie to odciąć nadmiar piany i na to akryl czy or razu gipsować? Tak to ma być czy inaczej? Prosiłbym o dokładną odpowiedź ponieważ jestem początkujący w tej dziedzinie:rolleyes: Acha, no i jak pianka ma się jeżeli chodzi o "pracowanie" płyt, czy jest ściśliwa itd. ?
  6. Witam, Na suficie, na łączeniu płyt żelbetowych jest szpara szerokości ok 1,5cm, głebokości ok 4cm. Wygląda to tak jak na foto. chciałbym połączenie zaakrylować tak żeby później zmniejszyć pękanie sufitu. tylko nie wiem dokładnie jak to zrobić. W szparze był gips który dość łatwo odpada - pytanie czy akryl wciśnać w całą tą szparę? - tyle że strasznie dużo by go wtedy weszło. Akryl użyć taki jak jest w tubach do pistoletu? , bo innego nie znam. Czy może pierwsze dać w szparę gips a dopiero na sam koniec akryl? Podpowiedźcie coś.
  7. Witam, Blok z wielkiej płyty, między łazienką a wc jest ściana z żelbetonowej płyty 6cm, podczas skuwania z niej warstwy gipsu widać że płyta do sufitu nie dolega (kilka cm), przestrzeń między płytą a sufitem wypełniona jest cementem, jak widać na zdjęciu niedokładnie, w cemencie są dziury itd, możliwe że podczas skuwania odpadło cześć cementu - pytanie co z tym zrobić? Wcisnąć tam w dziury i szczeliny jakaś zaprawę cementową?
  8. Witam, Blok z wielkiej płyty, w łazience grzejnik świecowy (dwie grube rury) który przez cały okres grzewczy dość mocna ogrzewa łazienkę, chciałbym to ciepło wykorzystać także do suszenia ubrań, są na to dwie metody: albo dorobić jakieś listewki do wieszania ubrań przed rurami, albo grube rury wymienić na tradycyjny grzejnik łazienkowy (typu drabinka). Ze spółdzielni jest zgoda na zastąpienie grzejnika świecowego tradycyjnym - jednak cały czas zastanawiam się czy jest to dobry pomysł - czy ktoś ma może doświadczenie w zamianie grzejnika świecowego na tradycyjny? Jaki powinien być ten drabinkowy ewentualnie? Czy nie będzie przez to zimniej w łazience (bo takie opinie także słyszałem)? Ktoś przerabiał taki temat w praktyce? Czy może nie ruszać tego świecowego i dorobić jakieś szczebelki do suszeni ubrań przed nim?
  9. Rozumiem, płytki będą zmieniane ale to dopiero za kilka lat, narazie chciałbym to zrobić tak żeby się trzymało, myślałęm jeszcze żęby klej nałożyć tylko na jedną płytę żelbetową a fugi zrobić silikonowe, może tak być? oczywiście rozwiązanie tymczasowe.
  10. Witam, W łazience na ścianie jest taki problem z płytkami, że po czasie odpadają, cały pionowy pasek można ręką wyciągnać - dzieje się to na łączeniu dwóch płyt żelbetonowych, akurat środek płytek jest centralnie na łączeniu, ściana pewnie pracuje i dlatego - pytanie czy jest na to jakiś sposób? zastosowanie innego kleju itp?
  11. Emulsyjna po mocniejszym przejechaniu palcem zostawia proszek?
  12. No właśnie, a jak nie wiadomo czym ściana została pomalowana? Malarze chyba muszą mieć jakiś sposób żeby to odróżnić żeby dobrać odpowiednią farbę?
  13. Witam, Planuje pomalować pokój tyle że nie wiem jaką farbą był wcześniej malowany: emulsyjną czy lateksową - jest jakieś prosty sposób żeby to łatwo odróżnić?
  14. Witam, 1. A czy na końcu rurek miedzianych wody pitnej można stosować trójniki, mufy mosiężne? 2. Czy mosiądz można także stosować pomiędzy rurami stalowymi? 3. Z tego co widzę kształtki mosiężne zawierają ołów - czy w związku z tym nadaję się one w ogóle do wody pitnej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...