Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrowekg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mrowekg's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy możecie polecić wykonawcę na terenie trójmiasta specjalizującego się w dociepleniowych systemach caparol'a?
  2. mrowekg

    Danfoss Living Eco

    chrisowaty, muszę Ci podziękować. Zmniejszyłem nastawy wstępne na zaworach Danfoss z N na 5 i praca głowic Living znacznie się poprawiła. Dokładność utrzymywania temperatur w pokojach się wyrównała. Program uczący dalej mam jednak wyłączony. Zastanawia mnie jeszcze tylko to, że głowica z opóźnieniem przełącza programy. Np. zgodnie z harmonogramem o 22:00 głowica ma przejść z 21st na 18st. Sprawdzam ją o 22:20. Na głowicy wyświetlane jest 18st (czyli OK), w pokoju na oddalonym znacznie termometrze wyświetlone 21,7st a zawór mimo to otwarty (zasilanie gorące, słychać przepływ wody przez zawór). Głowica skanuje temperaturę otoczenia co minutę a mimo to jeszcze po 20 minutach nie zareagowała na to, że ma się przełączyć na program 18st. pomimo, że go wyświetla. Czas tej zwłoki jest różny. Raz jest to kilka, kilkanaście minut, a innym razem nawet 30min. Da się z tym żyć - nie wymagam od niej aptekarskiej dokładności co nie zmienia faktu, że trochę to nietypowe działanie (tryb uczenia wyłączony).
  3. mrowekg

    Danfoss Living Eco

    Opcję "uczenia" mam na 3 głowicach wyłączoną. Tylko na jednej głowicy jest włączona do "testów". Testowałem ten tryb zeszłej zimy bez sukcesów (zbyt wielkie odchyły temperatury od tego co oczekiwałem) oraz tej zimy daję mu kolejną szansę. To, że często lekko modyfikuję ustawienia programów (co faktycznie czynię) nie powinno mieć wpływu na działanie tych 3 głowic bez trybu uczenia się a to z jedną z nich miałem ostatnio opisywany problem. Moim zdaniem lekkie korekty w programach nie powinny powodować także odchyłów w działaniu głowicy z włączonym trybem uczenia się. Głowica nie zmienia bowiem pokoju i nie musi uczyć się od nowa jego parametrów (w tym czasu potrzebnego na podniesienie temp., czasu samowychładzania się, itp.) bo one się nie zmieniły. Jakby to miało powodować anomalie w jej pracy to co powiedzieć gdy raz jest dzień słoneczny i nagrzanie pokoju zabiera o wiele mniej czasu a ochłodzenie więcej niż gdy tego słońca nie ma, albo gdy noc jest raz ciepła a raz mroźna? Może problemem jest to, iż ciepło dostarcza mi przedsiębiorstwo cieplne (centralne) i na wejściu do domu mam od nich od 40st do 55st (mają automatykę pogodową). Wówczas głowica może głupieje ?
  4. mrowekg

    Danfoss Living Eco

    Posiadam 4 głowice od ponad roku i mam duże wątpliwości co do ich dokładności i inteligencji o jakiej wspomina producent i komentarze innych użytkowników. Normą jest to, że temperatura w pokoju wskazywana przez dwa niezależne termometry jest często o ponad 1st większa niż ta ustawiona na termostacie. Powinno być chyba na odwrót. To przecież termostat jest najbliżej grzejnika gdzie jest najcieplej. Wyłączyłem także funkcję inteligentnego sterowania (uczenia), która z wyprzedzeniem zaczyna grzać aby osiągnąć zadaną temperaturą o planowanym czasie, gdyż nie potrafiłem zapanować nad harmonogramem grzania - grzejnik grzał jak chciał. Często zdarza się też (ostatnio tydzień temu), że pomimo przekroczenia w pokoju ustawionej temperatury grzejnik grzeje jak szalony. Przykład: na termostacie ustawione 21,5st a w pokoju prawie 23 st i rośnie bo termostat ani myśli zamknąć zaworu. Tak jakby niedokładnie domknął zawór. Termostatowi "wydawało" się, że go zamknął, nie podejmował więc żadnych prób jego domknięcia podczas gdy zawór był nadal otwarty a grzejnik rozgrzany do czerwoności. Problemem nie było wadliwe zamontowanie głowicy (słabe dokręcenie), gdyż całe tygodnie wcześniej nie było z tym termostatem problemów. Problemem nie były też słabe baterie bo mają zaledwie rok a termostat nie sygnalizował słabego ich poziomu. Takie sytuacje zdarzają się niestety dość często (przy 4 głowicach raz na 2 miesiące). Na tą dolegliwość pomaga przejście przez tryb montażowy, w którym termostat ponownie dostosowuje siłę docisku zaworu. Przez te niedociągnięcia nie mogę niestety mówić o oszczędnościach w porównaniu do zwykłych mechanicznych danfossów. Zamiast płynnie regulować temperaturę i dostosowywać ją do częstotliwości przebywania osób w pokojach ciągle walczę z tym aby termostaty działały choć tak przewidywalnie jak wersje mechaniczne. Wymagają stałego nadzoru i sprawdzania temperatury w pokojach aby w porę wykryć anomalie w ich pracy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...