Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarooo2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O jarooo2

  • Urodziny 30.09.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Legnica
  • Kod pocztowy
    59-220
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

jarooo2's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Jestem w trakcie wykonywania przyłącza kanalizacji sanitarnej. Mam wpiąć się rurą do istniejącej studni. Studnia ma zrobioną kinetę. Wpięcie muszę zrobić od strony po której nie ma kinety. Pytanie czy wystarczy rurę wpiąć do studni i tyle, czy może powinienem wykuć w istniejącym dnie studni nowy kawałek kinety? I kolejne pytanie, czy rurę którą wpinam wystarczy dokładnie "obrobić" betonem? Z góry dzięki za rady, pozdrawiam. Edit: Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem na czerwono z której strony ma wchodzić "moja" rura.
  2. W zeszłym tygodniu ekipa skończyła tynki cem- wapienne. Wody jest całkiem sporo. Fakt, że pogoda nie sprzyja wysychaniu. Zastanawiam się co dalej? Przerwa, czy lecieć z podłogówką i robić wylewki? Wylewki wypadły by w styczniu więc temperatury raczej na pewno poniżej zera... To jak to jest z wylewkami? Można robić zimą?
  3. Tynki dzisiaj zaczynają robić, fakt mogę zrobić te profile ale zastanawiam się czy dam radę wylewki zrobić przed zimą (albo w zimie). Wylewki też chyba powinny być wylewane w temp powyżej zera? Na pewno fajnie byłoby wylać już teraz, wtedy jak przyjdzie wiosna odczekać ze 2 tyg żeby przeschło i jazda z wykończeniem. Czy ktoś z Was robił wylewki zimą? Jeśli tak to czy nie było problemów?
  4. zeusrulez rozwiń temat robienia profili bez wełny! Bo ja do tej pory myślałem, że profile trzeba pokręcić po włożeniu wełny między krokwie.
  5. Taaak, tylko hasło "poprawny plan robót budowlanych" to dla każdego fachowca (lub pseudofachowca- czasem ciężko ich rozróżnić na 1szy rzut oka) oznacza co innego. Dlatego też staram się informacje weryfikować między innymi na forum. No bo niby wełnę trzeba kłaść po robotach mokrych ale jak się posłucha gościa, który mówi: "zaizoluj wełną, na to folia i będzie ok" to brzmi to dość rozsądnie. A napiszcie mi co z wylewkami? Da się zrobić zimą czy lepiej sobie odpuścić i przełożyć na wiosnę? P.S. Dzięki za wszystkie wypowiedzi.
  6. Dzięki za odpowiedź. W linku podanym przez Ciebie są opisane przerwy dość ogólnie a mi chodzi o konkretny przypadek. Wilgoć z tynków mam nadzieję, że będzie "wychodzić" przez uchylone okna... Co do wylewek na poddaszu to do tego czasu całe ocieplenie będzie pokryte paroizolacją więc woda nie powinna się tam dostać. Może ktoś ma doświadczenie w podobnych przypadkach jak mój?
  7. Witam wszystkich. Pomóżcie mi rozwiązać dylematy związane z kolejnością prowadzenia prac na budowie. Na tą chwilę mamy stan surowy, wstawione okna i drzwi. Kończymy instalacje i ocieplenie ścian budynku. W piątek wchodzą tynkarze.... I tu pojawiają się problemy. Dużo czytałem na ten temat i podobno lepiej nie robić ocieplenia poddasza przed pracami mokrymi (tynki, wylewki). U nas tynki będą tylko na parterze, na poddaszu użytkowym zrobimy zabudowę z płyt gk. Doradźcie czy można robić równolegle tynki i ocieplać poddasze? Pytam bo tynkarze twierdzą, że wilgoć z tynków z parteru nie powinna przedostać się do wełny na poddaszu. Zresztą podobne zdanie ma mój wykonawca stanu surowego. Co robić? Układać ocieplenie poddasza równolegle z tynkami czy wstrzymać się? Jeśli się wstrzymać to na jak długo? Pozdrawiam, Jarek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...