Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Joaśka01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Joaśka01

  1. Zgodnie z instrukcją , to jest więcej niż połowa sukcesu. Większość porażek zaczyna się od nie przygotowania do pracy ,następnie niewłaściwe rozmieszanie dwóch składników , używanie nieodpowiednich narzędzi np. gąbek .Wszystko , to jest napisane w instrukcji i nie wiem dlaczego mało kto do niej zagląda przed pracą tylko w trakcie lub po kiedy jest już za późno na reakcję. Tak w ramach informacji Litokol włoski producent chemii ma epoksyd Starlike którym w temperaturze pokojowej mamy ok. 1,5 godziny czasu na sam proces fugowania , a dopiero po tym bierzemy się za mycie. Jak zostaną mazy też nie ma problemu , jest do tego chemia i można usunąć .Cały czas się dziwię ,że niektórzy wykonawcy z uporem maniaka bronią się przed fugami epoksydowymi , przecież nie ma lepszej spoiny która po latach stosowania wciąż wygląda estetycznie , nie ma problemu z wykwitami ,grzybem ,pleśnią czy wykruszaniem jak w przypadku spoin cementowych. Zachęcam do fugi epoksydowej ponieważ jest to ważny element wykończenia wnętrz którego nie zmienimy sobie tak szybko i łatwo jak dywanu. czy koloru ścian ,trzeba mieć świadomość ,że będziemy na nią patrzeć przez następne kilka lub kilkanaście lat ,więc warto!
  2. Polecam fugę Litokol ,najwyższej klasy wśród dostępnych na rynku . 132 kolory (w tym kilka odcieni bieli) Idealna do łazienki , odporna na wykwity ,grzyby i pleśnie , elastyczna , można fugować od 1mm , na ogrzewanie podłogowe i na zewnątrz również. Pozdrawiam Joanna
  3. Litokol Starlike ma kilka odcieni fioletu ,polecam
  4. Fuga sama nie zmienia koloru niezależnie od ceny , czy przypadkiem gipsiarze nie weszli po fugowaniu? Zaczęłam bym od telefonu do producenta lub dystrybutora tej fugi i na pewno nie zaszkodzi kupić płyn do czyszczenia pozostałości po fugowaniu osadów cementowych.
  5. Jak zwiąże , wyschnie i stwardnieje , a to zależy od warunków otoczenia .
  6. Jeśli jest ze 3mm głębokości , to można zrobić nakładkę tzn ponowne fugowanie , spoiną epoksydową. Epoksydowa (litokol) jest trwała i doskonała do renowacji , jak stara spoina jest twarda nie wykrusza się to bez problemu można zrobić renowację.
  7. Litostrip Litokolu usuwa grubsze pozostałości , zmiękcza stwardniałe resztki i można je bez problemu usunąć , jest to toksyczny preparat ale skuteczny.
  8. Nie wiem o ile się zmieniła formuła ultracoloru na przestrzeni ostatnich lat ale uważam ,że jak na spoinę cementową jest dobra. Dodawałam do niej też ulepszacz czy uplastyczniacz , no ale to jest spoiwo na bazie cementu więc ma swoje ograniczenia. Impregnaty też stosowałam ale to są półśrodki i tymczasowe rozwiązania . Powtórzę się ,że żadna spoina cementowa nie zastąpi epoksydowej pomimo stosowania uszlachetniaczy , impregnatów itp. Po jakimś czasie , prędzej czy później coś w nią wsiąknie i zostanie w niej na zawsze...Gdybym miała ciemne kolory np. szary czy grafit , to pewnie bym nie dyskutowała , bo bym nie widziała tych plam.. i moja estetyka byłaby zaspokojona. Mam jasne fugi i coś mnie trafia gdy patrzę na te ciemniejsze miejsca , przy epoksydowej nie ma tego problemu więc widzę na co dzień różnicę.
  9. a może po prostu pomyłka przy wydaniu towaru , fuga sama nie zmienia koloru.
  10. Polecam epoksydową , nie będzie problemu ze zmyciem zabrudzeń , wykwitów , grzybów , pleśni. Jest wodoszczelna i nigdy się nie wykruszy. Użytkuję od ok. 8 lat epoksydową i cementową (jasne kolory ) i powiem Ci , że na cementowej mam trwale zabrudzone miejsca których już nie mogę doczyścić i widzę pęknięcia , natomiast epoksydowa nigdzie nie jest przebarwiona bardzo łatwo się zmywa. Nikt mnie nie przekona do cementówki , szczególnie do jasnych kolorów i w miejscach szczególnie często użytkowanych lub w strefach mokrych. Warto wydać więcej i mieć spokój na lata. Szczerze polecam epoksyd. Co do firmy , to najlepsza jest Litokol Starlie , nie ma jej w marketach i nigdy nie będzie , łatwo się nakłada jest elastyczna , ma długi czas przerobu i dobrą chemię do czyszczenia. Właściwie to przymierzam się do renowacji swojej łazienki właśnie tej nieszczęsnej cementowej , częściowo usunę starą i zrobię fugowanie Litokolem . Te które użytkuję to Mapei ultracolor i Kerapoxy generalnie są ok ,ale jak raz będziesz miał epoksydową to już nie wrócisz do cementówki
  11. Jak najbardziej warto zastosować fugę epoksydową i szybko docenisz jej zalety. Wszelkie zabrudzenia będą tylko powierzchowne i zawsze się domyje w przeciwieństwie do cementowych. W strefach mokrych też niezastąpiona ,wodoszczelna ,odporna na wykwity , grzyby i pleśnie Polecam Litokol starlike duży wybór kolorów i łatwiejsza w aplikacji oraz czyszczeniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...