Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

spinkamidi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

O spinkamidi

  • Urodziny 02.03.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Kod pocztowy
    70-735
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

spinkamidi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Gotowy jest 1 baniak - drugi bez wężownicy można wymodelować dowolnie. Pytanko czy tylko wspawać kroćce czy kierunkować Czy sensem jest w piecie wejscia i wyjscia przez trójnik pomiedzy 2 bufory - czy jak na schemacie do jednego ? Z góry dziekuje
  2. Cześć Ponawiam swoją prośbę o opinie na temat budowy okładu jak niżej. Zastanawiam sie tez nad tym czy moznaby ładować na raz 2 bufory (w piecie wejscia i wyjscia przez trójnik pomiedzy 2 bufory) - czy to ma sens. Prośba tez o zerkniecie na schemat gotowego bufora i pomoc w okreslenieu do ktorych krosców najlepiej zrobić podłączenia. Pytanie czy drugi bufor spawac najprościej (dospawanie krośców) czy kombinować (np kierunkowanie strumienia)
  3. Adam_mk Wielka prośba żebyś rzucił okiem na schemat i rysunek gotowego bufora (chodzi po połączenie obu buforów) Mamy tez 3 pytania : - czy laddomoat może być zastąpiony przez zawór trójdrożny (przepraszam jeśli jest ono głupie) - czy zbiornik bez weżownicy spawać jak najprościej czy np kierunkować strumień ( L przy przyłączu ) , ewentualnie rady co do wyspawania kroćców. - jakiś pomysł na wykorzystanie węzownicy solarnej ? Nie planujemy solarów. (np podłączenie pieca bezpośrednio) Będziemy wdzieczni za wszelkie wskazówki, ponieważ chcemy wyrobić się jeszcze w tym roku.
  4. adam_mk czy moge CIe prosic o opinie ? Mam obawy, że przy wyłączonej podłogówce takie rozwiązanie bedzie nieoptymalne (przy ladowaniu z pieca prawy zbiornik bedzie kumulował cieplo i pransportował wode do lewego tylko przy działającym piecu). Alternatywnym rozwiazaniem jest chyba podlaczenie jak nizej czyli podlaczenie obu zboornikow ponizej złogu zbiornika z wezownica I ladowanie ukladu z lewej strony. Prosze o opinie
  5. Wynika to 2 przyczyn : - Wężownica w jednym zbiorniku - jeśli zład to dajmy na to 30 cm to musze zapewnić taką ilość ciepłej wody w obu zbiornikach. - Chce dogrzewać bufor grzałką elektryczna (fotowoltanika) - z powyższej przyczyny będe musiał ogrzac wiekszą ilość wody żeby mieć minimalny stan na CWU. W sumie tą drugą opcję mogę uzyskać stosując zawory na spięciu buforów. Niestety opcjapodłączenia szeregowego nie wchodzi w gre. Kurcze - może coś żle myśle. Bufor, ktory posiadam to Vitocell 333 / 353 . Jedno WE I WY. Może dodatkowo do wymiany miedzy buforami wykorzystać wężownice solarna ? Drugi zbiornik nie ma wyjść - do dowolnego wyspawania.
  6. Faktycznie proste jak konstrukcja cepa. Zastanawiam sie tylko rozłoży sie ładowanie buforów. Domyślam się, że będą sie ładowały jednocześnie i ciepła woda będzie równo sie rozprowadzała po 2 buforach ? Jeśli tak skuteczność zamiany ciepła na CWU będzie niższa (ponieważ ciepła woda będzie musiała mieć odpowieni poziom w 2 buforach) Popraw mnie jeśli sie myle (co jest wielce prawdopodobne . Zależałoby nam na tym, żeby najpierw ładowany był bufor z wężownicą a póżniej drugi. W buforze z wężownicą chcemy zamontować grzałke na fotowoltanikę (która po ogrzaniu jednego bufora będzie sie automatycznie wyłaczała - prąd pójdzie na sprzedaż). Ale to temat na wiosne.
  7. Faktycznie brak juz schematów. Wielka prośba Adamie o pomoc. Może potrzebujesz miejsca na serwerze ? Mogę użyczyć miejsca na swoim.
  8. Piękne dzieki Adam - zabieramy sie za studniowanie wątku
  9. Serdecznie witam forumowiczów. Na forum trafiłam jescze gdy wątki zamykały sie w nieco ponad 300 stronach, które przeczytaliśmy z męzem w całości i które przekonały nas w pójście w strone takiej właśnie instalacji, Troche czasu minęło i w końcu sie udało … wybudowaliśmy domek, kupiliśmy bufor (gotowy) I dodatkowo posiadamy dodatkowy zbiornik. W tym momencie prosiłabym o pomoc użytkownika, który posiada podpięte 2 bufory i podpowiedziałby jak podłączyć i efektywnie wysterować taki układ. Na ta chwile posiadamy : - bufor 700l z 2 wężownicami ( w tym weżownicą CWU) + mozliwością przyłączenia grzałki (fotowoltanike planujemy na wiosne) - zbiornik 1200 l ( bez wężownic ) z możliwością dowolnego wyspawania przyłączy - piec na paliwo stałe. Prosiłabym o sprawdzony pomysł/realizację w jaki sposób połączyć ze sobą 2 zbiorniki aby w okresach grzewczych piecem grzać wode w obu zbiornikach I dobrze to wykorzystać. W lato grzałka miałaby ogrzewać wode tylko w mniejszym zbiorniku (z wezownica CWU). Wiekszy zbiornik miałby być niewykorzystywany. Bardzo prosze o pomoc, ponieważ zima tuż tuż … PS Chetnie posłucham rady na temat w temacie sposobu wyspawania dodatkowego zbiornika (chyba, że wystarcza kroćce i ukierunkowanie strumienia czy może warto zrobić bardziej skomplikowaną konstrukcje).
  10. Wezownica z rury karbowanej. Temat wraca jak bumerang bo brakuje odwagi zeby skonczyc. Moje mysli zaprzata temat sposobu zamontowania wezownicy. Zbiornik jak z bleczarki czyli na srodku ma rewizje. Nie chce go rozcinac itp i chce wlozyc wezownice przez ten otwor (jest spory, mozna przez niego przejsc). Pytanie w jaki sposob podwiesic wezornice z nierdzewki karbowanej (zbiornik nierdzewka). Myslalem o robieniu otworow i wspawywaniu pretow w srodek, termokurcz i przylapanie na drut z nierdzewki. Minus to ciezko bedzie ladnie to ulozyc i pretow bedzie co nie miara. Druga iopcja to podpatrzone "szyny" pionowe z wycieciami na rure karbowana. Munus ze rura bedzie na wcisk i boje sie ,ze dosc cienka scianka sie z czasem przetrze. Macie moze jakies pomysly jak polozyc karbowana nierdzewke ? Musze to zrobic jak najszybciej bo palenie w piecu zabija a przy zbiorniku wrzuce w koncu fotowoltanike. Rury plastikowe bufor piec ? W sumie mam je w calym dokmu ? Wh mnie pomysl ok ? Macie jakies zle spostrzerzenia ?
  11. Hej Adam, Podobnie jak Ty robie zbiornik z nierdzewki. Widzialem ,ze dałeś rurę karbowaną do wezownicy CUW (26m 3/4 cala). Czy zapisales o co ile robiles skok i od jkiej wysokosci to zaczyna sie wezownica. Drugą ważna dla mnie kwiestią jest wyprowadzenie weżownicy z baniaka. Widzialem ,ze ładnie to u Ciebie wyglada. Czy możesz dokładnie opisać jak jest wyprowadzona wężownica ? Będe wdzięczny za dopiwiedz.
  12. Czy moze chcialbys zmontowac i odsprzedac kilka takich termometrow ? DLa czystej ciekawosci moglbys dodac zdjecie
  13. Hej. Napisz jak przy takiej wezownicy sprawdza sie CWU w warunkach zimowych. W jaki sposob powiazales wezownice z nierdzewki w buforze i jak wyglada jej zakonczenie. Bede wdzieczny za odpowiedz.
  14. Adam, udalo Ci sie zrobic taki termometr:) ?
  15. Poczytalem o forumowych wezornicach i tak naprawde nie znalazlem dobrej odpowiedzi na temat srednic. W watkach pojawiaja sie wezornice (karbowana nierdzewka) fi 21,15 i 8 (w 3 wstegach) ale w wiekszosci forumowicze pisza o zbyt malej wydajnosci. Raz ktos napisze ,ze komus 50m fi 15 dziala, drugi raz ktos napisze ,ze jednak temperatura CWU spada po kilku minutach uzytkowania. Przygladam sie zbiornikom na portalach aukcyjnych i tam przy 1000-1500 l buforze wezownice CUW maja powierzchnie 4-10m2. O srednicach ani slowa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...