
mayster_tcz
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez mayster_tcz
-
Nie pudruj syfa. Wynoś się z tej chałupy. Tak można mieszkać miesiąc - dwa, no pół roku. Ale nie 3 lata. Będziesz śmierdział stęchlizną w robocie, jeszcze Ci coś na płuca padnie. Nie inwestuj w kogoś chałupę. Jeśli chciałbyś podejść do tego kompleksowo: - znaleźć źródło wilgoci - kamienie jej nie ciągną - czy dom nie jest przysypany ziemią powyżej ich linii ? - czy dach szczelny ? - czy wentylacja sprawna ? Jak doprowadzisz te 3 rzeczy do porządku to osuszacz przemysłowy i jedziesz.... ale ja bym się w to nie pchał.
-
Otóż mam ja Ci pomieszczenie, nad którym jest strop drewniany na belkach. Bele zdrowe, wysokości bodjaże 21cm, więc za badzo się nie uginają nawet pod moim ciężarem Poziom belek nie różnic się więcej niż 1 - 2 cm, wieć całkiem nieźle uważam. Na dole chcę zrobić sufit podwieszany, który ma zasłonić strop no i jakoś wyglądać Dołączam profi rysunek: brązowe - belki czerwone - dwa dwuteowniki podpierające na środku - tym się nie przejmujemy, się obuduje zielone - profile CD podwieszone do belek przez wieszaki obrotowe (łatwiej regulować poziom pomarańcz - tak będziemy kłaść płyty Oczywiście wzdłuż ścian profil UD Koncepcja poprawna ? Pytanie dodatkowe za 100 PKT - będzie ocieplenie od wewnątrz styrodurem lub twardym styropianem - najpierw jechać z ociepleniem czy najpierw sufit ? Wydaje mi się, że najpierw sufit, mocowanie profila UD do styro chyba nie będzie wytrzymałe ? Pozdrawiam Andrzej
-
Witam serdecznie Przymierzam się do instalacji ogrzewania i im więcej czytam tym mniej wiem Źródło ciepła to kocioł z podajnikiem per-eko 21kW (nie pamiętam dokładnie mocy). Na dole powierzchnia ~70m2, 5 pętli po około 70m każda, u góry grzejniki, i tak pozostać musi ze względu na warunki techniczne w budynku (stropy itp.). Zaplanowałem sobie działanie układu z priorytetem CWu, tzn. kocioł grzeje zasobnik CWU dopóki on nie osiągnie temperatury zadanej, np. 60 stopni, potem zawór trójdrożny przełącza obieg na CO. Zawór trójdrożny sterowany samodzielnie (osobny układ), zadaniem kotła jest tylko utrzymanie temperatury na zasilaniu/powrocie własnym sterownikiem. Układ ma opierać się na dwóch rozdzielaczach - do podłogówki (OP) oraz do grzejników. Rozdzielacz do grzejników do zwykła belka, nawet bez zaworów, podyktowana ze względów praktycznych (prowadzenie rurek). Grzejników będzie 6 - 7 sztuk. Natomiast przy rozdzielaczu do podłogówki zaczyna się problem Otóż pytań mam kilka: - czy konieczna jest pompa mieszająca, czy wystarczy tylko np. sam zawór trój/czterodrogowy termostatyczny ? - czy lepiej mieszać wodę przy rozdzielaczu (hałas ewentualnej pompy, słaby dostęp) czy też lepiej w kotłowni ? - jaką pompę przy kotle dobrać do tego obiegu ? Grzejniki na piętrze około 3m powyżej kotła, do rozdzielacza grzejnikowego od kotła jakieś 7m rurki pex20, podłogówka na poziomie kotła. - jeśli mieszać w kotłowni, to czy dodatkowa pompa mieszająca potrzebna ? - czy jeśli nie będzie głowic sterowanych siłownikami (no, może jedna) na tym rozdzielaczu, to bypass potrzebny ?
- 4 odpowiedzi
-
- mieszacz
- podłogówka
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
O takie coś mi chodziło, idealne i w przystępnej cenie, bez zbędnych bajerów Współpracować z kotłem będzie instalacja mieszana podłogowa + grzejnikowa na rozdzielaczach, z osobnymi termostatmi, więc nie potrzebne mi bajery, kocioł ma służyć jako w miarę stałe źródło zadanej temperatury Cyrkulację mogę sobie zrobić na sterowniku takim wkładanym do rozdzielni, który mi zalega, więc nie był to warunek konieczny. Mam takie pytanko jeszcze - nie wiesz może jak ten sterownik zachowa się w sytuacji, gdy podgrzeje wodę, podgrzeje CO i nie będzie zapotrzebowania na ciepło ?
-
Pytanie jak w temacie, umyśliłem sobie, że ma działać tak: - ustawia zawór trójdrożny w pozycję CWU - grzeje najpierw zbiornik wody do ustawionej temp. - potem przestawia CO - grzeje CO utrzymując zadaną temperaturę Jakby miał jeszcze sterowanie cyrkulacją w cyklu tygodniowym (pn-pt + weekend), to by był miodzio, ale to jest niekonieczne. Czyli powinien mieć wyjścia/wejścia - wentylator - pompa co - pompa cwu - czujnik temp. zasobnika - czujnik temp wody Ktoś poleci jakiś niedrogi, prosty sterownik ?
-
Dzień dobry Chciałbym zapytać jak wykonać prawidłowo taką izolację termiczną (przy okazji lekką wodną) metodą gospodarczą. W budynku nie ma wilgoci, nic nie podciąga wody. Izolacji poziomej chyba nie ma, nie sprawdzałem jeszcze (nie kopałem). Moja propozycja jest taka: - mur ceglany obkleić styropianem EPS AQUA eps 200 - folia kubełkowa Czytałem o propozycjach malowania np. izohanem, ale podobno nie lubi się on ze styropianem.... Dobrze ? Źle ?
-
Witam Obok budynku mieszkalnego (w zasadzie przyklejony do niego) jest sobie stary budynek gospodarczy wymagający kapitalki lub wyburzenia. Pomyślałem, że zrobię tam kotłownię. W związku z tym po ścianie domu musiał bym dobudować komin, no i oczywiście wyremontować tą dostawkę. Pytanie jest takie - czy do tego potrzebny jest projekt i pozwolenie na budowę ? Obrys budynku gospodarczego nie zmieniłby się, jeśli już, to by się nawet zmniejszył. Może wystarczy samo zgłoszenie ? Dzięki
-
- gospodarczy
- kotłownia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dlaczego ? Nie znam się, więc pytam
- 13 odpowiedzi
-
Znalazłem na youtube pokaz dotyczący programu służącego do robienia analizy wilgotnościowej, spróbuję najpierw sam. Aerożel jest piękny, jednak jest kosmicznie drogi A co sądzicie o tym, by dostawić ściankę 12cm ytong (lub podobne) wewnątrz z zachowaniem 5 cm szczeliny powietrznej od ściany ceglanej ? Moim zdaniem powinno być wyraźnie cieplej
- 13 odpowiedzi
-
Oczywiście okna będą wymienone na nowe bądź odnowione i uszczelnione (jeśli kupię oczywiście), stary komin od pieców można by wykorzystać jako kanał wentylacyjny, a koło okien dać nawiewniki. Oczywiście zależy mi na tym, by zminimalizować ryzyko konieczności budowania bocznicy kolejowej dla wagonów z węglem Fajnie by było również, żeby ściany nie były takie zimne - narzeczona mieszka w takiej chałupce i przy opieraniu się - no mega zimno. Nawet moje ściany zewnętrzne w bloku nie są takie, a są cieńsze. Da się chociaż zredukować ten efekt zimnych ścian przy pomocy np. takiego tynku izolacyjnego ?
- 13 odpowiedzi
-
Temat tynków termoizolacyjnych ciekawy - na pewno poczytam
- 13 odpowiedzi
-
A coś więcej? Bo nie zrozumiałem zargonu użytego przez Pana.
- 13 odpowiedzi
-
Wilgoci żadnej nie widać, charakterystycznego zapachu też nie ma, mimo tego że dom stoi prawie dwa lata nieogrzewany. Co do fundamentow to nie wiem, nie kopałem pod 1/3 domu jest piwnica, jest w niej sucho.
- 13 odpowiedzi
-
Czym mozna domyć żarówkę?
mayster_tcz odpowiedział Guayaseel → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
Spróbuj wełny stalowej lub stalowego czyścika do naczyń. -
Witam wszystkich Być może uda mi się bardzo okazyjnie kupić chałupkę poniemiecką z cegły. Niestety ewidencja zabytków uniemożliwia ocieplenie od zewnątrz, pozostaje więc wewnątrz... i tu jest kłopot. Oglądałem już: - multipor - przekonuje mnie najbardziej, ale ilość zaprawy i jej cena powala - climapor xps - niby taniej, ale te 7 mm sztucznego tworzywa nie przekonuje mnie ani do izolacji ani do tego, że nie będzie to się pod spodem kisić... - korek ekspandowany - tu nie mam zdania, widziałem tylko korek na ścianie jako dekoracja - wełna + g-k, no nie lubię tego "odgłosu" pomieszeń g-k, trzeba szczelnie owinąć to wszystko folią, jeśli nie będzie innej metody to potraktuję to jako ostateczne zło Jest jeszcze jakiś sposób ? Niestety nie mam nikogo, kto korzystał bądź zakładał któreś z powyższych. Ściana jest na 2 cegły chyba bez szczeliny powietrznej, ale nie mam możliwości sprawdzenia przed kupnem. Nie mam uprzedzeń do żadnego z producentów, po prostu chcę mieć cieplej, bez pleśni przy rozsądnych kosztach Pozdrawiam
- 13 odpowiedzi