Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karotek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Karotek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź Beja. Dzisiaj przekonałem się, że tylko na podstawie infomacji zawartch w Twojej odpowiedzi mógłbyś/mogłabyś z powodzeniem zastąpić mojego administratora. Na pytanie o umiejscowienie węzła odpowiedział, że owszem kojarzy temat i nawet pamięta, że ma gdzieś w dokumentach dokładne rozmieszczenie całej instalacji. Ponieważ pracę rozpoczął dopiero miesiąc temu, to - rzecz jasna - nie zna wszystkiego na pamięć i oddzwoni jak "poczyni odpowiednie ustalenia administracyjne". Jestem jednocześnie zażenowany i podekscytowany początkiem mojej wyprawy w głąb absurdu i niekompetencji.
  2. Witam Serdecznie! Jestem włąścicielem małego mieszkania na poddaszu (3 piętro) w starej kamienicy w centrum miasta. Mieszkanie podłączone jest od dawna do centrlanego ogrzewania, ale nie co ciepłej wody. Niedawno pojawiły się problemy z bojlerem elektrycznym i prawdopodobnie konieczna będzie jego wymiana. Pomyślałem, że to dobry moment żeby sprawdzić czy nie jest możliwe podłączenie mieszkania do węzła cieplnego. Najlepszym pomysłem wydało mi się spytanie sąsiadów z piętra niżej czy mają ciepłą wodę, ale - być może przez to, że tam nie mieszkam i mnie nie znają - w odpowiedzi na moje pytanie usłyszałem "Wypie**** cwelu". Taka specyfika kamienic w centrum . W każdym razie uznałem, że odpowiedzi musze szukać gdzie indziej. Czy możecie mi doradzić od czego zacząć i do kogo zwrócić się z pytaniem o możliwość przyłączenia mojego mieszkania do bieżącej ciepłej wody? Będę wdzięczny. Szczególnie za odpowiedzi bardziej rzeczowe niż ta, której udzielił mi sąsiad. Dzięki!
  3. Witam wszystkich forumowiczów! Rok temu rozpocząłem remont starej stodoły. Większość prac wykonałem sam przy doradztwie i, gdy było to konieczne, pomocy ekipy na którą nie było mnie stać . Przyszedł czas na budowę kominka wraz z DGP grawitacyjnym. Tym razem całość pracy chcę zlecić fachowcom bo bezpieczeństwo > hobby/oszczędność. Ogrzewanie ma być rozprowadzone do 2 sypialni; jednej znajdującej się na tym samym poziomie co komin i drugiej, dokładnie nad pierwszą (obszar na zielono to antersola). Na rysunku przedstawiłem co zaproponował mi wykonawca. Dwa kanały fi150 (na rysunku w kolorze czerwonym) poprowadzone przez ścianę kolankową, z czego jedna na ostatnim kominku ma być skierowana w dół na odcinku ok 40cm. Chciałbym wykorzystać waszą wiedze w celu zweryfikowania kilku pomysłów: 1. czy zamontowanie wiatraka sufitowego w dolnej sypialni polepszy rozprowadzenie ciepłego powietrza? 2. czy zastosowanie wentylatorów w kratce (odpornośc do około 90 stopni) wspomoże ciąg powietrza lub zbilansuje wstawienie jakiegoś delikatnego filtra w kratkę? (mój fachowiec wyśmiał pomysl z wiatraczkami...miał racje? ) 3. czy jego propozycja to optymalne rozwiązanie? Znam wady gdp grawitacyjnego, więc prosze o nie nawracanie mnie . Dziękuje!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...