Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w84u

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

w84u's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Można pogrzebać, najstarszy snapshot z 16 lipca 2009. https://web.archive.org/web/20080515000000*/http://zawijan.wordpress.com
  2. Vld, tłumaczy Zawijan jasno, w/g starej normy kocioł byłby nominalny 7,5 kW i zapewne miałby V kategorię, ale teraz w jednej klasie musi mieścić się w nominalnej i minimalnej, a OE+M miści się w obu w IV klasie, gdyby nominalna była 7,5 to minimalne 2,3 obniżyłoby klasę kotła.
  3. Myślę, że przy braku wzrostu temperatury spalin, eCoal wysłałby komunikat wygaszenia i wyłączył palnik. Bardziej ciekawi mnie dlaczego promocję i sprzedaż zaczęto w Czechach. Nie spodziewam się odpowiedzi od Zawijana, bo to sprawa Ogniwa. Częściowa odpowiedź jest zapewne tu http://czysteogrzewanie.pl/2015/02/wszyscy-zgadzaja-sie-ze-soba/ A przy okazji szacun za sprawność w tak niskich mocach i temperaturze spalin wylotowych = 71°C W podlinkowanym kotle u skresza z OE+M obserwowałem pracę ciągłą, gdzie temperatura wody w kotle wynosiła 65 st. i rosła, a spalin 75, ale to zapewne wynik działania zaworu 3D.
  4. No przecież w dyskusji z tymczasowym19 doszliśmy do zgody, że go zacytuję "a przeliczyłem te kwoty które podałeś twoje i te od liwka - na węgiel kamienny. Wychodzi prawie to samo" w kwesti ekologi podobnie, bo ileż to elektrowni dysponuje odsiarczaniem na mokro? ja też mogę sypnąć wapnem na węgiel i mam kalcynację z 40% skutecznością (a co z brunatnym, wybierasz elektrownię przy zakupie prądu?) Montaż pompy z odwiertami to ok 35 tys plus reku z 3 tys plus lepsza izolacja budynku to razem z 40 do 50 tysięcy, Moja dentystka ma PC z odwiertami, dom ocieplony tradycyjnie twierdzi, że ogrzewanie ją kosztuje tyle, co węglem, ale nie ma syfu. Czyli zwrotu inwestycji nie będzie nigdy. Jak dodać reku i lepszą izolację to roczna różnica na korzyść PC będzie ok 1 tysiąca złotych, czyli inwestycja zwróci się za 30 lat. Koszt kotłowni węglowej to kocioł dobrej sprawności 7,5 tys, plus bojler CWU 600zł z robocizną i osprzętem razem może z 12 tys. Reku niepotrzebne, izolacja może być przeciętna.
  5. To jak Ci ta matematyka tak leży to przedstaw wyliczenia, bo znowu będę musiał wyciągać co z czym mam porównywać, bo na razie nie potrafisz poprawnie wyłożyć pytania, np jaka pompa: PP-W, czy P z wymiennikiem poziomym, czy pionowym, koszty izolacji na budynku i dachu oraz od gruntu (bo to warunek podstawowy dla PC prawda?), rekuperacja (znasz jakąś instalację PC bez reku? to też dla PC condicio sine qua non), czy prąd ma być z PGE, Tauronu, RWE, czy Energa. Jaki węgiel, od jakiego dostawcy i w której części kraju. Jak te wszystkie koszty ogarniesz to zrozumiesz o co pytasz.
  6. Szczęśliwie zbliżamy się do końca tej dyskusji i osiągnęliśmy konsensus, że jednak PC nie jest taniej. Teraz, czy ekologiczniej Przyjmiemy wstępnie , że w elektrowniach nie dokonują cudów i do zamiany węgla w energię zużywają tyle samo tlenu i produkują tyle samo dwutlenku węgla w tej reakcji. To znaczy, że przy śr. 40-to procentowej sprawności (a co piąta elektrownia w Polsce ma 50 lat i sprawność ok 30%) do wyprodukowania tej samej energii co kocioł CO nowej generacji (80+%) emituje go 2 razy więcej. Teraz siarka. Z poprzedniego mojego postu wiesz, że do wyprodukowania 1 kW trzeba 0,45 kilograma węgla, podczas gdy w kotłach CO połowę tego, wobec tego elektrownia musi spalić dwa razy tyle węgla dla tej samej jednostki mocy i nawet zakładając, że używa najlepszych systemów odsiarczania, to wyemituje siarki tyle samo.O elektrowniach na węgiel brunatny spalającej paliwo z zawartością siarki 3-4% i zużyciem 3-krotnym w stosunku do węgla kamiennego na 1 kW energii litościwie nie wspomnę. To w zasadzie ostatni post w tym temacie, chyba, że wytkniesz mi jakieś błędy ortograficzne. Przy okazji, po przecinku wstawiamy spację, po kropce nowe zdanie zaczynamy z wielkiej (dużej) litery itp. itd.
  7. http://www.elopole.pgegiek.pl/index.php/technika-i-technologia/zasada-dzialania-elektrowni/ To strona elektrowni Opole, gdzieś 7 akapit od końca jest taki kawałek "Ilości węgla niezbędnego do pracy elektrowni cieplnej jest bardzo duża. Przyjmuje się, że do wytworzenia 1 kWh potrzebne jest około 0,45 kg węgla energetycznego, a w przypadku węgla brunatnego wielkość ta jest trzykrotnie większa. Dlatego elektrownie pracujące na węgiel brunatny budowane są w najbliższym sąsiedztwie kopalni, co pozwala znacznie ograniczyć koszty transportu." O stratach na przesyle też znaleźć ? Już widzę, brak przecinka 3,9 ton . A jakieś bardziej merytoryczne uwagi?
  8. Kolego, czego ty nie rozumiesz? 3200 złotych, ZŁOTYCH to dane wyjściowe jakie zapłacił z za energię elektryczną jaką dostarczono do domu. Na co zamienił potem i z jaką sprawnością NIE MA TU NIC DO RZECZY Czy to jasne? Ja mam dom słabo ocieplony, bez rekuperacji, dwa razy większy powierzchniowo i kubaturowo, całą dobę 23 stopnie, jedną osobę więcej w domu, wszystkie dorosle. Na ogrzewanie i CWU "idzie" 2400zł, za prąd ok. 2200. To daje na łeb ok. 1,1 tys. Tyle co u Liwko. Mieszkam w nim od 20 lat.
  9. w84u

    Ogniwo eko plus

    @makog, nie oczekuj odpowiedzi z konkretną wartością RI, bo to by było pytanie raczej do praktyków, czyli nas. Burner-s powinien spalić "spokojnie" Borutę z Jankowic (RI+50) ale to "spokojnie" zależy także od temperatur spiekania i płynięcia popiołów, sterownika, a może przede wszystkim od rozwiązań w instalacji CO.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...