Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

55555

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

55555's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Temat stary ale przymierzam się do tego pieca i pewnie komuś się przyda. Zadałem to pytanie mojemu hydraulikowi który zajmie się montażem, opisałem też zaproponowane tu rozwiązania. Odpowiedział "Owszem że można tak, ale po co?" Że kocioł ma już tą funkcjonalność, stosuje się elektrozawór trójdrożny (mam nadzieję że dobrze zapamiętałem) Piec robi CO, gdy jest potrzeba przepina się na CWU szybko robi swoje i wraca do CO. Na pewno bardziej ekonomiczne przy montażu. Pozdrawiam.
  2. No ładnie, nie wiedziałem że można bez fugi. Twoja cegła taka mocno ciemna tak? Dużo czyszczenia będziesz miał. Przetarłbyś kawałek/kilka cegieł i zrobił zdjęcie z bliska? Moje cegiełki na razie leżakują, na zdjęciach zwykła tradycyjna i druga mocno wypieczona/spękana. ślubnej cegła z białą fugą się podoba, coś takiego http://www.bordelet.com.pl/kominki-z-cegly/foto/kominek_z_cegly_14m.jpg Więc chyba w coś takiego będę celował, ale jest jeszcze trochę czasu może się zmienić. Teraz na dach czekam, a działówki potem.
  3. Po co mam mieć imitację jak mogę mieć oryginalną prawdziwą cegłę. Cenowo lepiej i tak nie wyjdzie, do tego akustyka gorsza. Rozumiem jak remont ale ja te ściany stawiam od zera. Cegłę mam już zresztą kupioną, piękny mocny kolor o wielu odcieniach. Ręcznie formowana, wypiekana w piecu. I dwie palety takiej mocno wypieczonej lekko popękanej, na co 4/5 cegiełkę. Słabych fachowców widocznie miałeś. Moi się nie śmiali i chcą się podjąć, ale na jesieni, w tedy więcej czasu mają. Między czasie znalazłem gości co stawiają tylko z cegły i w niej się specjalizują ale najbliższe terminy za rok. Prawdopodobnie zdecydujemy się na biały cement do tej cegiełki.
  4. Jaka cena za robociznę jest właściwa? Chciałbym ścianę o starym wyglądzie, stąd cegła tradycyjnie wyrabiana i trochę cofnięta zaprawa/fuga.
  5. Po rozmowie z budowlańcami, wstępnie wycenili mi robotę na 1,5zł od cegiełki, nie wiedzą ile powiedzieć bo to dla nich nietypowe zlecenie. Namierzyłem też cegielnie gdzie mają cegiełki tradycyjnie wyrabiane, ręcznie formowane wypiekane w piecu. A nie z foremki suszone na słońcu, muszę się wybrać i to obejrzeć, liczę że będą nierówne i o różnych odcieniach, 1,1zł netto za sztukę. Jeszcze tego nie przedyskutowałem z budowlańcami ale chciałbym żeby fuga była w puszczona z 1cm, tak by cegła trochę wystawała. Tak jest u Ciebie? Czy na równo? Słabo widać na zdjęciach, nie jestem pewien.
  6. Faktycznie słabe te fotki, jeśli możesz cyknąć lepsze będę bardzo wdzięczny. Może w jakimś dobrym oświetleniu? Podałeś niskie ceny to koszt samych materiałów? Na cenę ściany z cegły składa się: cegła+zaprawa+impregnat+robocizna na cenę ściany z gazobetonu: pustaki+klej+tynk+gładź+farba+robocizna Mam problem żeby to policzyć, nie wiem ile zaprawy/kleju, tynku gładzi. Po niedzieli będę się układał z wykonawcami odnośnie kosztów robocizny.
  7. Błagam pokaż zdjęcia A jak mają się koszty ściany z nieotynkowanej cegły do otynkowanego gazobetonu? Liczyłeś to może? Ekipa brała drożej za cegle?
  8. Proszę o opinie i o pomoc w oszacowaniu kosztów 1m3 gotowej ściany. Marzy mi się ceglany korytarz z jednej strony w parterowym domku oraz w kilku innych miejscach pojedyncze ściany. Reszta ścian biała. Na razie jestem na etapie fundamentów więc mogę wybudować z czego chcę, ale budżet napięty. Opcja 1: Wszystko gazobeton, tam gdzie chce mieć cegłę dać ceglane płytki. Opcja 2: Wybudować te ściany ceglane ze zwykłej cegły i nie tynkować, zagruntować jakimś lakierem. Reszta gazobeton + tynk. Opcja 3: Wszystko wymurować z cegły, część zatynkować część nie, niezatynkowane zagruntować. Która opcja jest najbardziej ekonomiczna? Jak duża różnica jest akustycznie między cegłą a gazobetonem (że jest na korzyść cegły już wiem)? Stosując zwykłą cegłę budowlaną można liczyć na dobry efekt? Trzeba jakiś specjalnych zabiegów? A może trzeba jakieś specjalne cegły dekoracyjne by to dobrze wyglądało? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  9. Proszę o opinie i o pomoc w oszacowaniu kosztów 1m3, marzy mi się ceglany korytarz z jednej strony w parterowym domku oraz w kilku innych miejscach pojedyncze ściany. Reszta ścian biała. Na razie jestem na etapie fundamentów więc mogę wybudować z czego chcę, ale budżet mocno napięty. Opcja 1: Wszystko gazobeton, tam gdzie chce mieć cegłę dać ceglane płytki. Opcja 2: Wybudować te ściany ceglane ze zwykłej cegły i nie tynkować, zagruntować jakimś lakierem. Reszta gazobeton + tynk. Opcja 3: Wszystko wymurować z cegły, część zatynkować część nie, niezatynkowane zagruntować. Która opcja jest najbardziej ekonomiczna? Jak duża różnica jest akustycznie między cegłą a gazobetonem (że jest na korzyść cegły już wiem)? Stosując zwykłą cegłę budowlaną można liczyć na dobry efekt? Trzeba jakiś specjalnych zabiegów? A może trzeba jakieś specjalne cegły dekoracyjne by to dobrze wyglądało? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  10. Pewnie że kasa się liczy, mówisz że marnotracztwo przestrzeni, proponujesz jakieś zmiany czy szukać dalej? Bo szczerze to brakuje mi tam gabinetu, ale dało by się przeżyć jego brak. A co z tym osłoniętym taraskiem? Ma on jakieś konsekfencje, nie widziałem czegoś podobnego w innych projektach. Fajnie było by mieć tam kominek taki podwójny jedna strona w salonie druga na tym tarasie. Jakieś meble z wikliny, jeszcze to wejście z tarasu do sypialni, przytulnie wieczorami by było
  11. Co myślicie o czymś takim? Zwłaszcza o takim tarasku/pokoju bez ściany. Po paru zmianach by mi pasował. Pokuj dzienny jadalnia i kuchnia na poziomie ogrodu, reszta wyżej. Wejście do WC od strony korytarza Łazienka w pom.gosp. z wejściem z korytarza w łazience kotłownia z wejściem ze szczytu, tam gdzieś stał by garaż i droga wjazdowa.
  12. Można by go obrócić o 45stopni drzwiami frontowymi do frontu działki, ale to tak dziwnie by było, z zagospodarowaniem działki. Dziwny kształt. Schodów nie chce dużo 2/3 stopnie. Chciałbym żeby ogród był przedłużeniem salonu. Żeby był to jeden poziom. Nie chciałbym jednak żeby z ogrodu dało się zaglądać do sypialni czy łazienek. Może kojarzysz podobne projekty? Dziękuje za szybką odpowiedź.
  13. Witam wszystkich zgromadzonych na forum, szukam projektu domku parterowego bez podpiwniczenia i bez poddasza ok 120/150m2 powierzchni użytkowej. Chciałbym żeby cała część nocna znajdowała się wyżej a część dzienna niżej na poziomie ogrodu. Jedyny projekt jaki do tej pory znalazłem to "Dom w jałowcach" , z tym że jest to projekt na działkę narożną. Zna może ktoś podobne projekty?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...