Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawlono1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawlono1

  1. Dzień dobry. Od 7 lat bezawaryjnie użytkuję Victrixa II 24. Jestem bardzo zadowolony. Teraz do innego domu chcę kupić kocioł Victrix 12 TT2 ERP 1-funkcyjny, do tego zestaw zestaw CarV2+sonda, do tego zestaw kominowy do szachtu 60/100 i pewnie jeszcze kilka dodatków. Muszę na rachunku na osobę prywatną mieć wpisane np zestaw kotła gazowego (model) albo kocioł gazowy (model) komplet, bez rozbijania na poszczególne pozycje. Polecicie miejsce gdzie można dokonać takiego zakupu?
  2. Witajcie. Właśnie zamówiłem panele 2D (6/5/6mm 163/250cm) na swoje ogrodzenie gabionowe. Teraz zastanawiam się nad łączeniem paneli ze sobą oraz mocowaniem ich do słupków. Co polecacie? Zależy mi żeby było wytrzymałe i nie za drogie. Widziałem konstrukcje łączone spinkami skręcanymi typu L ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p/Zlaczka-do-paneli-L-ocynk/1416 ) ale w przypadku mojego muru musiałbym wydać 850 zł + mocowania do słupków i klamry spinające panele ze sobą. Solidnie wyglądają też złączki W1 ( http://technikimontazu.pl/spinka-do-paneli-podkladka-blaszkowa-a2-nierdzewna-100sztopj-p2317.html) i tu kosztowały by mnie około 200zł, ale jest jeden problem zaciskarka kosztuje 850zł, lub ewentualne wypożyczenie około 150zł. Ostatnie rozwiązanie jakie mi wpadło w oko to spinki typu C ( http://www.styloweogrodzenia.pl/pl/p/Spinka-UNIVERPLAST-OCYNK/759 ) najtańsze i najmniej widoczne. Koszt dla mnie to około 70zł (przy dwukrotnie większej ilości niż w przypadku L lub W1) + kleszcze do zaciskania za 80zł. Co byście wybrali? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Czy spinki typu C do których się skłaniam nie będą się rozginać pod ciężarem wypełnienia?
  3. Mam nadzieję, że ten ekonomiczny wariant znajdzie odzwierciedlenie w zużyciu gazu. Może ktoś się wypowie na temat ograniczenia mocy (S0 - S4)? Kocioł mimo całej elektroniki nie jest na tyle inteligentny żeby wiedzieć że nie ma potrzeby działać tymi 24 kW (oprócz CWU) i można grzać trochę dłużej np. 10kW do osiągnięcia zadanej temperatury czynnika grzewczego a potem zejść do minimalnych 3kW. Na moją logikę im większa moc z palnika tym więcej energii idzie w komin. Może się mylę, może im wyższą mocą grzeje palnik tym większa sprawność i mniej energii ucieka kominem. Ktoś z większym doświadczeniem odniesie się do moich dywagacji?
  4. Witajcie. To moja druga zima z kotłem Victrix X 24 v2011 + CAR v2 + 150litrów CWU. Dom 160m + 40m garaż - bardzo duże okna - instalacja mieszana, dobra izolacja. Trochę bawiłem się ustawieniami w zeszłym roku i nawet nie zauważyłem że kocioł modulował na podstawie temperatury wewnętrznej a nie zewnętrznej. Teraz zmieniłem ustawienie aby grzał on/off Tmin=25C Tmax50C krzywa=2,8 temperatura na CAR ustawiona na 20,8 na stałe. Kocioł pracuje praktycznie cały czas na symbolu świeczki czyli pewnie minimalną mocą (przy temp. na zewnątrz 0C zasilanie z kotła ma 33C. Takie ustawienia powodują, że praktycznie nie osiągana jest temperatura zadana, oscyluje w granicach 20,6 - 20,7 a zadane 20,8 przekracza jak słoneczko zajrzy przez okna. Czy takie ustawienie będzie ekonomiczne, czy może trochę podnieść krzywą żeby kocioł wyłączał się kilka razy na dobę? I drugie pytanie, czy ktoś bawił się ustawieniami parametrów mocy kotła (S0 do S4)? Może warto skręcić S3, żeby kocioł nie ciągnął zbyt dużo gazu gdyby przyszło mu grzać pełną mocą przy dużym wystudzeniu instalacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...