Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MPC

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie
  • Jestem na etapie
    wykończenia

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pomiechówek
  • Kod pocztowy
    05-180
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MPC's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cieszę się że mogłem pomóc. Niestety instalacje kosztują, ale jest to wydatek na lata.
  2. Im większa odległość tym grubsze przewody. Wszystko zależy od rodzaju kina domowego i głośników, które będą używane.
  3. Odp. na 1 pyt. pomijam odp. 2 Wyłącznik bistabilny czy schodowe w połączeniu z krzyżowym zapalą jedno światło beż względu na ilość żarówek. Jeśli chcesz by w danym pomieszczeniu zapalały się 2 z 5 to należy zastosować wyłącznik min podwójny. odp. 3 Nie nie starczy - powinien być 4 x 1,5 lub 5 x 1,5 odp. 4 peszle należy ułożyć sztywno do podłogi i ułożyć steropian. Najlepiej drutem wiązałkowym lub opaskami połapać je do podłogi.
  4. W kwestii linii zasilającej to masz 2 rozwiązania: - wymieniasz linię napowietrzną na AsXSn - złącze ziemne co w Twoim przypadku wyglądałoby tak że słup, który stoi na działce powinien zostać wymieniony - Ty występujesz do ZE o to że chcesz mieć skrzynkę pomiarową w linii ogrodzenia i do tej skrzynki ZE doprowadza Ci zasilanie, dalej na własny koszt musisz doprowadzić WLZ czy linię zasilającą do rozdzielnicy głównej. W obydwu przypadkach należy wystąpić do ZE i tu musisz mieć elektryka z uprawnieniami by mógł narysować mapkę i złożyć stosowne dokumenty Na wymianę przyłącza w zależności od ZE możesz czekać nawet kilka lat za co tak czy inaczej zapłacisz, gdyż kiedyś przydział na budynek mieszkalny był najczęściej 3,5 do 5 KW. W chwili obecnej min. na jakie podpisuję się umowę to 10 KW i płacisz za każdy KW. Kolejną sprawą jest wew. instalacja. Jeśli była robiona w latach 70 i jeśli okazałoby się, iż jest miedziana to i tak najlepiej ją wymienić, gdyż najprawdopodobniej jest 2 żyłowa beż przewodu PE i zapewne położona przekrojem 1 - 1,5 mm2. Obecnie używa się do oświetlenia 1,5 mm2, a do gniazdek 2,5 mm2. Pozostają jeszcze punkty z gniazdami 400 V np. gniazda, złącze do płyty itp. Jeśli już zdecydujesz się na nową instalację to konieczna byłaby nowa rozdzielnica, a w niej powinny być: ochronnik i wyłączniki różn-prąd oraz wyłączniki nadprądowe. Jeśli cały dom będzie remontowany to dobrze jest pomyśleć o innych instalacjach jak: - antenowa - sieć komputerowa - instalacja domofonowa lub wideodomofonowa jeśli jest potrzeba - alarmowa Szukając fachowca nie zapominaj by posiadał uprawnienia elektryczne oraz po ewentualnym zakończeniu prac wykonał pomiary.
  5. Ponieważ używam ekspresu ciśnieniowego cały czas od paru lat to proponuję jednak DeLonghi. Tak jak wcześniej zostało napisane modele ECAM np. Cappucino. Jeśli ekspres jest automatyczny czyli: posiada wyjmowany pojemnik na mleko, młynek do mielenia, funkcję przypominającą o jego odkamienieniu to bardzo ułatwia to jego użytkowanie. Posiadam obecnie model Capuccino od ponad 4 lat i jest to genialny ekspres jeżeli chodzi o smak kawy. Wcześniem używałem przelewowych i niestety to jest raczej zbędny mebel, gdyż lepszy smak i aromat uzyskamy po zalaniu zwykłej mielonej kawy. Krups kolbowy był ciekawy choć wymagał zbyt wiele zachodu przy parzeniu kawy i co niestety było minusem nie posiadał spieniacza. Wspomniany Cappucino posiada wyjmowany pojemnik na mleko dzięki czemu możemy szybko zrobić Cappucino czy też czekoladę na gorąco lub kakao po czym po praktycznie automatycznym oczyszczeniu schować go do lodówki. Dodatkową funkcję jest dyszą z gorącą wodą, której można używać do zaparzenia np. herbaty na szybko. Wspomniany ekspres zrobił dotychczas ponad 40 tys. kaw i nie ma z nim większych problemów. Do tej pory 2 razy wymieniany był przeływomierz, który kosztuje około 40 zł i każdy może go wymienić samodzielnie. W celu zachowania dobrej kondycji ekspresu należy podczas odkamieniania dokładnie czyścić zaparzacz. Woda używana najlepiej jeśli będzie przefiltrowana lub w opisywanym ekspresie można do zbiornika z wodą założyć filtr. Ekspresy podczas uruchamiania posiadają funkcję sprawdzania i wprowadzania ph wody co jest istotne i wpływa na częstość odkamieniania. Podczas zakupu moim zdaniem należy unikać tych automatów, które mają dotykowy wyświetlacz, gdyż są dużo bardziej podatne na uszkodzenia od gorącej pary i wilgoci, także lepiej jest szukać z wyświetlaczem i przyciskami. Ekspresy automatyczne posiadają pojemnik na fusy co pozwala zrobić kilka do kilkunastu kaw bez opróżniania pojemnika. Nie polecam ekspresów automatycznych poniżej 1.000 zł, gdyż rzadko zdarza się aby otrzymywały wymagane ciśnienie i co istotne są głośne jak np. firmy Zel....... Do De Longhi można znaleźć w sklepach internetowych praktycznie wszystkie części jeśli ktoś chciałby w naprawę pobawić się samodzielnie choć to czeka użytkowników najczęściej po kilku latach lub tysiącach zrobionych kaw.
  6. Jeśli Cobra nie kontroluje temp. powrotu to po co dołączony jest do niej czujnik temp. powrotu ? Jeszcze jedna rzecz piec chodził w trybie PID 3 dni i było ok wydaje mi się że dopiero po włączeniu trybu ADC zaczął zapadać się kopiec, ale może tylko mi się tak wydaje.
  7. Zawór 4D jest ustawiony na 47 stopni, 3D na 42 stopnie. Piec jest ustawiony na 60 stopni. W kopcu faktycznie pali się nisko nie wiem tylko czy może być to spowodowane tym że za długo czekałem przy rozpalaniu zanim przeszedłem w tryb automatyczny. Czas podawania mam obecnie ustawiony na 5 na ile go ustawić ? I jak rozumieć w sensie regulacji min. moc kotła. Jeszcze jedna rzecz skąd mam wiedzieć jaki ustawić czas podtrzymania ?
  8. Witam, Od niedawna posiadam piec Klimosz Ling Combi 29 KW. Piec kupiony jako używany oryginalnie przy piecu był sterownik GECO o ile dobrze pamiętam model - p-403. Zmieniłem go na sterownik z firmy Elektro-MIZ Cobra PID + 2 moduły aligator do sterowania zaworem trój i cztero drożnym oraz pompą do ogrzewania podłogowego oraz pompy cyrkulacyjnej. Ponieważ jest cały czas na etapie remontu piec próbowałem odpalić dopiero na początku tego tygodnia. Ustawiłem na sterowniku czas podawania i pauzy na 5 - 13 s tak znalazłem na stronie producenta kotła. Niestety nie wiedziałem jak ustawić minimalną moc kotła, więc ustawiłem na 2 wedle zaleceń z Elektro-MIZ. Niestety nie do końca rozumiem ustawienie min. mocy kotła. Nie wiem jak ustawić min temp. powrotu bo producent pieca zaleca 50 stopni. Po odpaleniu piec we wtorek chodził do czwartku w miarę normalnie po czym temp. podajnika przekroczyła 70 stopni i sterownik stwierdził pożar kosza po czym zaczął wyrzucać groszek i przeszedł w tryb stop. Wczoraj znów odpaliłem kocioł po uprzednim wyczyszczeniu go kocioł nagrzał sie do temp. 58 stopni i znów zauważyłem że temp na rurze podajnika dochodzi do 70 stopni a kopczyk zaczął się zapadać i sterownik znów stwierdził pożar kosza. Dmuchawę w sterowniku ustawiłem na 80%. Proszę o pomoc w ustawieniu tego sterownika z piecem. Nie wiem czy to ważne, ale do ogrzewania mam w tej chwili 140m2 a docelowo będzie 240m2. Węgla jakiego używam to groszek z kopalni Wesoła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...