Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robert922a

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O robert922a

  • Urodziny 31.10.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pabianice
  • Kod pocztowy
    95-200
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

robert922a's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ok spróbuje jutro tak zrobić bo walcze z tym już 2 tygodnie. Masakra normalnie. Jeśli zadziała to wielkie dzięki. Jak nie to prosze jeszcze o pomysły jakieś.
  2. Witam mam piec na ekogroszek i posiadałem z nim problem gdyż nie dopalał mi eko i nie dogrzewało mi w domu. Postanowiłem założyć zawór 4 drogowy i założyłem, ale narobiły się takie problemy ze nie moge sobie poradzić z tym. Pierwsze spuszczenie wody przed przeróbką, wyleciało 100 L wody, napełniłem ale nie grzały grzejniki wiec pomyślałem że za szybko pusciłem wode i dlatego się tak zrobiło, wiec spusciłem przepłukałem wodą wszystkie grzejniki odkrecając je. A spuszczając wyleciało juz tylko 50 L wody. Napusciłem do instalacji wode nastepny raz ale juz leciała półtorej godziny napaliłem w piecu i znowu niektóre grzejniki grzeją do połowy niektóre całe, i znowu problem, spuszczanie wody i założyłem odpowietrzniki automatyczne na wszystkich pionach napusciłem wody i znowu nie grzeją niektóre. Tak mniej wiecej wygląda moja instalacja jak na schemacie a niżej zdjęcia.
  3. Teraz mam dość nieciekawy problem, ponieważ spuszczałem wode i troszke przerabiałem instalacje i dopusciłem wody a tu co drugi grzejnik grzeje tylko połowa. Woda przy wypuszczaniu była rdzawa i osad wylatywał też. Też chyba za szybko napusciłem wode i może dlatego to się stało?? Jak można sobie z tym poradzić?? Odpowietrzałem grzejniki chyba z 10 razy, pompke ze 3 razy, i nie mam pojecia co dalej.
  4. no najwiecej ekogroszku w mrozy spalałem na dobe 45 kg z piecem ustawionym na 55 stopni ale wtedy to ustawienia były porażka bo podawanie było 60 sek a przerwa 150, tak ustawił hydraulik a co do wyniku to podstawiłem że ściany mają 40 cm bo na dole mam 50 a na górze 30 cm to średnia wychodzi 40 cm
  5. ok to jutro zmienie, to on ma chodzić prawie cały czas?? dziwne, ja słyszałem żeby w spoczynku też bym jakiś czas, a wiem że jest niespalony. Piec już u mnie chodzi około 8 lat ale wiadomo że rosa go zje. Bede zmieniał ustawienia i zobaczymy co bedzie
  6. no miałem ustawione na 12 to bardzo cieżko dochodził do temperatury bo zajmowało około 15 minut zanim dobił te 2 stopnie które spada (histereza jest na 1') a po osiągnieciu temperatury zajmuje mu jakieś 5-7 minut aż znowu się załącza bo temperatura spadła. No budynek jest dość stary, parterowe ściany są z cegły, i z pustaka żużlowego o grubości około 50 cm na pietro jest o grubosci 30 cm z pustaka. Wysokie mam pomieszczenia na parterze bo 3.20 m. Okna tez mam duże i mają troche lat bo około 15 tyle że plastiki. Żadnego ocieplenia innego prócz dachu. Wpisałem wszystko tak jak było do wyboru i jak mam w domu i jakoś dziwnie to wyszło.
  7. czyli jak mam zmienić ustawienia żeby było dobrze i żeby w domu cieplej było?? no i jak sprawdzić szczelnosć tego palnika? jestem zielony w tych sprawach... oto wynik http://cieplowlasciwie.pl/wynik/k6z a ekoroszek używam ten bo mniej żużli od tego prestige kupowany ze śląska http://i966.photobucket.com/albums/ae146/StrefaBiznesu/barter-ecopower.jpg a tak wygląda popiół z pieca:
  8. no budynek ogólnie jest coś koło 200 m2 ale mieszkalne jest 130 m2. Jak piec ustawie na około 55 lub 60 stopni to 100 kg muszę wsypywać do pieca co 2,5 dnia to już jest przesada. A ustawienia sterownika (tango negro) mam: PrA 20 s Czas pracy podajnika Pau 45 s Czas pauzy podajnika w stanie PRACA CdP 25 s Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu PPo 1 Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu CoC 10 min Czas oczekiwania w podtrzymaniu OFS 5 Obroty dmuchawy w stanie PRACA * bPo 5 Bieg dmuchawy w podtrzymaniu * Teraz u mnie w domu jest około 23 stopnie, na zewnątrz jest +4. Głowice termostatyczne mam założone na pierwszych 3 grzejnikach. Popielnik musze czyścić co 2 dni bo jest tyle popiołu i taki pozlepiany. Na ściankach jest sadza. Najlepiej jak zrobie zdjęcie i pokaże co i jak.
  9. Witam wszystkich chciałbym przedstawić mój problem a także poprosić o pomoc w podjeciu decyzji. Mam piec na ekogroszek 25 KW, dom do ogrzania to około 130 m. Budynek nie ocieplony lecz są dość grube sciany bo około 50 cm. Dach jest ocieplony wełną 25 cm. Okna plastikowe wszystkie, instalacja w miedzi, wszystkie nowe grzejniki. Wszystko zakładane około 8 lat temu. Mój problem to że nie moge wyregulować pieca, powstaje dużo spieków, nie ważne jaki ekogroszek, no i przez to jest duze spalanie, tak jak teraz to około 25 kg na dobe. Temperatura ustawiona na 45 stopni, wiem że to mało i szkodzi piecu ale przy wyższej nie wyrabiałbym z kupowaniem ekogroszku. Temperatura szybko spada a piec długo ją podbija, a o stanie wstrzymania nie ma wogóle mowy bo 7 minut i piec znowu rusza. Dlatego dowiedziałem się że można założyć zawór 4 drogowy i że powinno pomóc, ze spalaniem i dogrzewaniem, oto zdjęcia mojej instalacji.
  10. ale właśnie to jest amatorsko więc chciałem zastapić to czymś innym a nie z gotowca, papier dekoracyjny to inaczej cienki półpergamin wiec papier śniadaniowy też jest półpergamin ale ciekawe czy cienki względem tamtego
  11. witam mam pytanie takie czy zamiast papieru dekoracyjnego można by zastosować papier śniadaniowy czy jakis inny?? Bo są fajne efekty a papier drogi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...