Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

misiex

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez misiex

  1. Też myślałem o sznurku i chyba to najlepsza metoda pod warunkiem że krokiew jest prosta. Sposób z drucikiem też dobry pomysł. Sądzę że te metody rozwiały moje obawy. A jak głęboko wjechać śrubami w krokiew? Nie wiem jak długie kupić. Krokwie mam 70x160.
  2. Witam. Zdecydowałem się na samodzielny montaż paneli na dachu domu. Sprawy techniczne jak i bezpieczeństwo uprzęże itp wszystko mam dograne. Nie wiem tylko jak mam trafić przez blachodachówkę w krokwie? Boję się żeby nie zniszczyć dachu. Montaż przy użyciu śrub z podwójnym gwintem i uszczelką. I co w przypadku jeśli krokwią wypada akurat na 'fali' tak że uszczelka nie jest wstanie płasko przylegać do powierzchni blachodachówki? Są na to jakieś sprawdzone sposoby?
  3. Dom z wykonaną nadbudową, strop drewniany, podłoga na piętrze legary + OSB25, podłoga na strychu jętki + osb 25. Kierownik budowy a jednocześnie projektant stwierdził że jętki są zbyt długie i należy je wzmocnić (strych użytkowy). Mam wstawić podpory jętek zrobione ze słupów i legarów ukrytych w ścianach działowych. Niby wszystko ok, konstrukcja będzie sztywniejsza ale jak zabudować to później płytą GK skoro w ścianie ma być co 1,5 metra słup a do jętek będzie przyczepiony legar? Legar oczywiście będzie wzdłuż lini ściany . Nie wybrałem jeszcze przekroju legarów i słupów. I teraz pytanie czy dobrać legar tak by zgrał się z linią sufitu? boje się że może popękać. W to miejsce wypada tez montaż ściany działowej. A może zacząć od ścian a później zawiesić sufity? Myślałem na takim rozwiązaniem - legar wpasowany w "lukę" nad sufitem podwieszanym: Ktoś poradzi coś w takiej zabudowie?
  4. Planuje wymianę dachu oraz zagospodarowanie poddasza. Dom ma ok 50 lat jest z kamienia, wzmocnione fundamenty, dach dwuspadowy pokryty papą, stan określam jako dobry. Architekt stwierdził że jeśli na poddaszu ma być piętro użytkowe to strop jest do wymiany gdyż nie ma solidnego podparcia na całej długości domu. Tak więc dokonałem pomiarów domu, układu pomieszczeń oraz samego stropu i wrzuciłem to do corela. Konstrukcja jest konkretna ale wolałbym się doradzić zamist wpakować kilkanaście tysięcy bez potrzeby. Może zamiast wymiany wystarczy go wzmocnić? Niżej umieszczam rysunek, może nie profesjonalny ale wszystko na nim widać. http://www.misiekdg.republika.pl/strop.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...