Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dareku22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O Dareku22

  • Urodziny 08.04.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gryfino
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dareku22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. One dopiero co były postawione, a plan jest z 2003 ze zmianą w 2011. Gdyby to był jeden dom to bym sie nie dziwił, ale tam połowa tak wygląda.
  2. Taka sprawa - na działkach obok które są objęte tym samym MPZP stoją domy z poddaszem ewidentnie użytkowym - tzn, ścianka kolankowa ok 50 cm i lukarny w poddaszu.
  3. To jaki można postawić dom, skoro dach ma być dwuspadowy minimum 35 st. Zawsze na poddaszu będzie ponad 2,20.
  4. Witam, Rozglądam się za działką, która jest objęta MPZP. W tymże planie jest zapis: Ponadto, nie ma nic o wysokości budynku. Chciałbym zbudować dom parterowy z późniejszą możliwością adaptacji poddasza do celów niemieszkalnych, tzn. siłownia, graciarnia, suszarnia. Czy taki projekt: https://projekty.muratordom.pl/projekt-znamienity-wariant-v-m190e-3335 - M190e Znamienity - wariant V jest zgodny z MPZP ?
  5. Dodam że właścicielami sa dwie osoby fizyczne będące małżeństwem (wspólność majątkowa).
  6. Właściciel jest znany, to pierwotna osoba która zakupiła kilka hektarów a następnie podzielila je na mniejsze działki ok 3-4 tys M2 w 2013 r, ale pewnie w międzyczasie reszta udziałów również zostanie sprzedane nowym właścicielom. Przed zakupem działki zostaną opalikowane. W dziale 3 i 4 jest wzmianka o hipotece z 2014 w związku z zabezpieczeniem spłaty pozostałych zobowiązań na rzecz Agencji Rolnej, ale zostało to wykreślone po 2 miesiącach.
  7. Można powiedzieć że na obecną chwilę problem rozwiązał się sam, tzn. wodociągi wydały negatywną opinię na przyłączenie, w związku z tym na obecnym etapie nie kupuje działki.
  8. Witam. Mam możliwość zakupu w stosunkowo dobrym otoczeniu działki. Działka jest obecnie w trakcie podziału (tzn. wstępna zgoda na podział nieruchomości udzielona przez starostwo powiatowe). Ja miałbym kupić szczególny udział w tej działce (ok 1/3 - 1000 m2), określony w zgodzie na podział. Po zakupie, wraz z innymi właścicielami musielibyśmy dokończyć proces podziału działki. Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie i jakie ryzyko niesie taki układ ze sobą. Jak można się ewentualnie zabezpieczyć, przed negatywnymi konsekwencjami. Na kompleks działek przed podziałem były wydane WZ. Pozdrawiam i dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi.
  9. Witam serdecznie. Zamiaruje kupić niewielką działkę ( ok 750 m2) która jest pochyła w dwóch kierunkach tzn. wzdłuż drogi, oraz od drogi (wg poziomów zaznaczonych na mapce poglądowej): Według symulacji posadowienia budynku, wychodzi że różnica terenu pomiędzy skrajnymi punktami w budynku wychodzi około 1 metra, tak jak na załączonym budynku: Koncepcja nr I: pierwsze co pomyślałem: górę fundamentu zrobi się mniej więcej na wysokości najwyższego punktu, czyli zrobię wysoki fundament, teren w niskim punkcie wyrównam. Ale to są spore koszty, a po drugie dom dziwnie by wyglądał względem pozostałego terenu. Po trzecie zależy mi na domu który wraz z otoczeniem (tarasy itp.) jak najlepiej pasuje do obecnego terenu. Koncepcja nr II: pomyślałem, po co nawozić ziemię jak można lekko obniżyć część terenu, przez co uzyskam względnie płaską powierzchnię przy froncie działki. Miałoby się to odbyć poprzez wybranie ziemi z zaznaczonego obszaru na głębokość do 60 cm. Dzięki takiemu zabiegowi obniżyłbym poziom fundamentów do 34,1 m, co skutkowałoby obniżeniem ściany fundamentowej o prawie połowę, więc z tyłu domu byłaby najbardziej odkryta na wysokości ok 50-60 cm co nie jest tragedią. Uzyskany urobek posłużyłby do niwelacji terenu co jest dodatkowym atutem. Co myślicie o takim rozwiązaniu (Koncepcja II). Zdaje sobie sprawę, że co do zasady nie należy nanosić poziomu zero niżej niż droga. Natomiast tutaj działka ma duży spad w dwie strony, poza tym zabezpieczyłbym działkę przed napływem wody za pomocą fundamentu ogrodzeniowego, oraz odwodnienia liniowego na szerokości domu. Proszę o opinię oraz inne pomysły jak można taką działkę zagospodarować.
  10. To ma być głównie siłownia i taki pokój na lato. W zimie rzadko będzie tam ktokolwiek mieszkał, po za tym mam wyprowadzone tam cztery wyjścia na kaloryfery z CO. Natomiast w domu mieszkam od jesieni, a strych wykańczam w lato. Koza/kominek to już postanowione, bo raz że mam już komin a dwa że mam półdarmowe drewno którego palenie w moim piecu na węgiel jest nieopłacalne. I najważniejsze to efekt palonego drewna. Dodam jeszcze że koza/kominek ma mi służyć jako grill, tzn widziałem kiedyś na filmie jak ktoś steki w nim piekł. Drzewo mam głównie Buk i czereśnie mniej śliwki, orzecha włoskiego, jesion, klon oraz dęba. Docieplenie ścian nic nie da, bo głównie ciepło idzie przez okna których w salonie jest co niemiara (ale przynajmniej jak słońce jest to w ogóle nie trzeba grzać). Zastanawiam się tylko czy bawić się w kominek, czy raczej właśnie w jakąś ładną kozę - i jakiej mocy ta koza.
  11. Mam mieszkanie 90 m2 + poddasze ok 25 m2 użytkowych i mam miejsce w salonie na kominek/koze. Dom ogrzewam piecem na węgiel, ale sytucja wygląda tak, że salon i kuchnia szybko się wychładza jak nie ma słońca i w stosunku do reszty pomieszczeń trzeba ogrzewać go więcej, bo w pozostałych pomieszczaniach spokojnie wystarcza raz na dwa dni napalić. A więc koza/kominek jest mi potrzebna głównie do tego aby ogrzać salon/ kuchnie (40 m2) i poddasze 25m2 - z tego co mi się wydaje to jak otworze strych - ciepło sami pójdzie do góry ?. Dom jest z suporexu 24 cm + 14 cm steropianu, na górze docieplenie będzie 20 cm wełny. Na załączniku wszystko zaznaczyłem. I teraz mam właśnie pytanie, czy lepiej by było wstawić kozę, czy może kominek czy wkład i obudować go czymś ładnym ? Jakiej mocy to musi być ?
  12. Zamierzam zadopotować poddasze, w tym celu chciałbym zrobić ściankę kolankową o standardowej wielkości płyty regipsowej czyli 1,20 m. Zamierzam dać właśnie płytę 1,25 cm + wełna 20 cm a co z zewnętrznej strony ? musi być też rygips czy wystarczy jakaś folia np. paroizolacyjna aluminiowa ?
  13. Palę orzechem I a nieraz kostka się trafi. Jedynie co zostaje czasami to tylko kamienie a tak po za tym to szaro-biały pył. Trzeba po jakimś czasie przerusztować i pozostały koks zgarnąć w jedno miejsce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...