Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

apiro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez apiro

  1. Witam, Co aktualnie poleca się na stopnie wewnętrzne? Chodzi najbardziej o czas, bo nie możliwe jest wyłączyć schody z użytkowania na długo w domu. Czy trzeba robić to standardowo czyli bejca później 3x lakier czy można zróbic to 3x lakierobejca? Są takie produkty? Dodam że schody to modrzew i będą wykańczane po montażu.
  2. czy budowe budynku do 35 mkw (zachowujac reszte zasad co do wysokosci) trzeba zglaszac do urzedu czy nie trzeba nic robic jesli chodzi o urzad? pytam bo zdania sa podzielone i nie wiem jak to aktualnie wyglada biorac pod uwage ustawe wprowadzona w 2017 r.
  3. oczywiście ze sam
  4. szczerze mówiąc to to forum jest tak intensywnie użytkowane, że na pewno nie jest łatwo znaleźć tego dziennika. Może kojarzysz więcej szczegółów, które pomogły by go namierzyć?
  5. Witam, Planuje budowę domku letniskowego wielkości kawalerki, korzystając z nie dawno wprowadzonej ustawy związanej z budową obiektu do 35mkw. Chodzi o to, że miałby to być domek z możliwością użytkowania w każdej porze roku. Ma to być oczywiście konstrukcja szkieletowa, z dachem jednospadowym i ogrzewana elektrycznie. Pewnie każdy z was zadaje sobie pytanie "dlaczego jednospadowy?" - chodzi oczywiście o prostotę i ekonomie i to ma być priorytet w tym domku (nie mylić z jakością). W związku z tym mam kilka pytań dot. projektu: 1. Szkielet 5x7m, słupy co 60cm 2. dach jednospadowy i tu pytanie jaki kąt? Najlepiej jak najmniejszy 3. Płyta fundamentowa czy betonowe słupy? 4. Nie mam konkretnego pomysłu jak ocieplić podłogę 5. Domek miałby być wykończony deską elewacyjną, za nią folia, płyty rockwool, folia paroizolacyjna i płyty GK - czy to dobry pomysł? 6. Chętnie wysłucham rad dot. wykończenia i ocieplenia sufitu
  6. Właśnie o to chodzi, że to ma być projekt indywidualny. Są gotowe projekty które można teoretycznie przerobić ale w praktyce modyfikacje były by bardzo czasochłonne. Dlatego wolałbym żeby to był projekt indywidualny, myślę że powstał by szybciej niż przerobienie gotowego, tym bardziej że to miałby być prosty projekt, bo jak powszechnie wiadomo - czas to pieniądz. I to właśnie jest argument skąd ten pomysł. Po za tym było by to dla mnie komfortowo, bo jakby się okazało że któraś ścian mogła by byc kawałek dalej to zmieniam sobie jej położenie jak chce. Jeśli chodzi o kichnie, łazienkę to wiem gdzie bym chciał je mieć lecz może się okazać że chciałbym jednak trochę przenieść którąś że scian. I to jest kolejny argument. Czyli rozumiem że jest to możliwe?
  7. a czy instalacje muszą być zawarte w projekcie? Najlepiej to by dla mnie było, żeby tylko odebrać budowę, którą jest pusty dom, bez ścian działowych, bez instalacji, ogrzewania itp. tylko same 4 nośne ściany, okna, dach, ewentualnie kominy (mowa o parterówce 60m2), później chciałbym zrobić resztę po swojemu. Jest to możliwe (przepisy na to pozwalają?)? Czy jednak projekt budynku mieszkalnego musi posiadać instalacje, ściany działowe itd. żeby zostało to odebrane?
  8. Czy można zaprojektować dom mieszkalny, który jest pusty, pozbawiony ścian działowych? Tylko cztery ściany, dach, okna, kominy itp. Chodzi o to, że ściany działowe chciałbym wykonać z gk i mieć w przyszłości możliwości na przebudowe wnętrza.
  9. mały domek to nie głupi pomysł. Ja całe życie mieszkałem w mieście i nie żałuje, że się od niego odsunąłem. Wszystko zależy od człowieka i jego upodobań. Jednak jeśli jesteś samotną kobietą to myślę, że to faktycznie nie jest dobry pomysł. Z niektórymi obowiązkami możesz nie dać sobie rady, nie wspominając o bezpieczeństwie. A co do tych waszych kawalerek to za dużo teorii jak praktyki. Kawalerki wcale nie mają tak niskiego czynszu jak się wydaje. Po za tym potrafią być naprawdę drogie. Jakby ktoś mi powiedział, żebym za 150 tys. kupił małą kawalerkę w tej waszej Warszawce to bym wybuchł śmiechem. W razie "W" domek też się śmiało sprzeda.
  10. ciekawa hipoteza. z rozmów ze znajomymi, którzy grzeją prądem lub gazem wynika, że prądem grzeją niemalże o połowę mniejszą powierzchnie niż ci, którzy grzeją gazem ponosząc podobne koszty. ponownie pytam co myślicie o projekcie "Dom przy przyjemnej bis" https://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-przyjemnej-bis-KRK1348 wywalając z niego wiatę na auto i zmieniając strop na drewniane, ewentualnie dach zmienić na 25 stopni. Ogrzewania to gaz (ewentualnie ten prąd) + koza. czy koszty budowy tego projektu mogą być znacznie niższe od budowy Z7?
  11. piece gazowe dwufunkcyjne nie koniecznie muszą mieć komin. do 21kw mogą być montowane bez komina. Wtedy pomieszczenie gospodarcze również jest zbędne? A co myślicie o tym projekcie: https://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-przyjemnej-bis-KRK1348 gdyby wywalić tą wiatę i zrobić betonowy strop to czy budowa tego projektu była by sporo tańsza od z7?
  12. dlaczego tak uwazasz?
  13. poprzedni lokatorzy palili podkładami kolejowymi. Dzięki temu komin nie nadaje się już raczej do niczego, ale podłączyłem piec do innego komina. Jednak w kotle osiadło sporo oleju/smoły po wcześniejszym "opale" (pewnie kreozyt). Nie da się za bardzo tego wyczyścić, po rozgrzaniu robi się bardzo wodnisty i spływa w dół kotła. Sypie spore dawki SADPALa ale nie wiem czy to w czymś pomoże. Pytanie co robić z tym? Jak to wyczyścić? Istnieje zagrożenie, że olej się zapali?
  14. Jakiś czas temu kupiłem czujnik czadu i pozostawiłem u dziecka w pokoju, przez który przechodzi komin. Czujnik zawsze wskazywał wartość 0ppm. Jednak wczoraj w środku nocy uruchomił się alarm, wartość wskazywania na czujniku wynosiła 40ppm (według instrukcji urządzenia ta wartość jest bezpieczna). Po zabraniu urządzenia w inne części domu wartość spadła do 0, później położyłem go w wcześniejszym miejscu i wartość 0ppm utrzymywana jest do tej pory. Pytanie czym mogło by być spowodowane włączenie alarmu? W kotle było już tylko małe skupisko żaru drewna, zawsze zostawiam minimalny dopływ powietrza do kotła
  15. mam jeszcze takie pytanie troche idiotyczne. mam watpliwosci co do tej wkladki dwusciennej i juz zglupialem w ktora strone wkladac rure dymowa. http://sklepandrea.pl/124-547-thickbox/wkladka-dwuscienna-fi-200.jpg od strony otworu z dwoma scianami wkladac rure miedzy te dwie sciany czy od strony powiekszonej srednicy wewnetrznej? jesli chodzi o ta druga opcje to ten powiekszony otwor jest naprawde plytki, rura nawet nie wchodzi do srodka zeby trzymala sie, wchodzi bardzo plytko i nie sadze ze to bedzie szczelne (nie utrzyma sie nawet w tym otworze "o wlasnych silach")
  16. poprzedni to byla totalnie amatorska robota. pomijajac fakt ze instalacja byla zlozona nie "kielichowo" to rura byla wsadzona bezposrednio w wykuty otwor w kominie (i to w polowie przeswitu komina) i zaszpachlowana dookola czyms miekkim podejrzewam ze zwykla gladzia.
  17. dowiedzialem sie ze powinno sie zamontowac w otworze w kominie taka wkladke: http://www.mic.sklep.pl/fotky1387/fotos/_vyr_106wkladka_poj_l.jpg tylko ponownie pytam czym wykonczyc pozostala szczeline dookola wkladki po wlozeniu jej w otwor w kominie? zaprawa szamotowa?
  18. mam komin dwukomorowy, zmieniam komore, bo poprzedni mieszkancy doprowadzili komin do tragedii. nie oplaca sie czyscic/naprawiac, lepiej podlaczyc sie do drugiej komory obok. w zwiazku z tym ze nigdy nie robilem takich rzeczy mam pytanie. otwor w drugim kominie juz wykulem pod rure 160. pytanie mam takie czym uszczelnic otwor w kominie po wlozeniu rury dymowej? jest jakis specjalny gips odporny na wysoka temperature? oraz pytanie jak laczy sie rury/ksztalki dymowe? normalnie naklada sie na siebie czy trzeba jeszcze nalozyc sylikon czy cos? dzieki za pomoc
  19. czyli masz wersje z wyzszym dachem, bo klasyczny z7 ma 22 stopni. pytalem tylko z ciekawosci, ale z tego co czytam to faktycznie moglo by to podniesc sporo koszty budowy. takze napewno z tego zrezygnuje
  20. dzieki za cenne informacje. a dach masz standardowy czy ten powiekszony? strop masz drewniany? bo nie sadzilem ze strych mozna jeszcze zaadoptowac na pomieszczenie mieszkalne. ciekawa sprawa. ogolnie to bardzo ciekawa dyskusja dla mnie i powiedzcie mi jeszcze cos o ogrzewaniu. wszyscy mowia o ogrzewaniu elektrycznym. ja nie jestem na biezaco z technologia budowlana. jak wygladaja aktualnie urzedzenia elektryczne do orzewania o ktorych piszecie?
  21. sam tylko poczatek budowy - fundament i ile bede w stanie ciagnac kolejne etapy budowy sam. pozniej juz raczej firma. chyba ze sie okaze ze samodzielna budowa idzie calkiem sprawnie to moze sie okazac ze firma wejdzie dopiero na robienie dachu.
  22. no dobra to zalozmy ze sie decyduje na z7. ile orientacyjnie trzeba by bylo przeznaczyc na budowe takiego domu do stanu deweloperskiego? stawiajac na lepsza jakosc materialow. mozna by bylo odliczyc koszty przylacza wody oraz sciekow i pytanie z czego najlepiej budowac z7?
  23. wiekszosc firma. niektore proste rzeczy sam, czyli na poczatku i koncu budowy czyli proponujecie z7? widzialem zdjecia domow z7 bez tarasuz zadaszeniem. ciekawe czy sporo by to ograniczylo koszty a ogrzewanie takiego domu? jest sens instalowania ogrzewania na paliwo stale? i z czego warto budowac?
  24. rozumiem. ale najwazniejsza kwestia to dom maksymalnie tani i prosty w budowie. kwestie komfortu odchodza na drugi plan niestety. przypominam tylko ze mnostwo rodzin zyje w mieszkaniach po 50m2 i nie narzekaja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...