Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patryk_z

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O patryk_z

  • Urodziny 02.07.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ełk
  • Kod pocztowy
    19-300
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

patryk_z's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Wypadałoby też się przywitać. Bardzo bardzo ciekawy dziennik (jest co czytać szacun!). Czy rozważałes może montaż instalacji fotowoltaicznej? Pozdrawiam.
  2. Tylko indukcja!!! W zasadzie nie ma porównania w użytkowaniu gazu a indukcji. Sterowanie czasowe każdego palnika, bardzo dokładna regulacja mocy (u mnie 12 poziomów), szybkie nagrzewanie. Mamy jedno duże pole (połączone dwa) i można używać jako jedno lub dwa oddzielne na każdy garnek. Używamy ponad 3lata i brak problemów. Polecam z czystym sumieniem. Co do garnków i patelni polecam te z Ikei, stosunkowo niedrogie i naprawdę dobre.
  3. Lubie skrajne komentarze bo wtedy sporo ciekawych wniosków można uzyskać. Będę z ciekawością śledził wątek do momentu aż jakiś (mam nadzieję) praktyk coś więcej napisze na temat multipor Pozdrawiam
  4. "Czyli izolacyjność dobra" Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że 0,043 W/(mk) to dobra izolacyjność. Powiedział bym że przeciętna. Do uzyskania dobrej izolacyjności ściany potrzebujesz grubszej warstwy niż np dobrego styropianu. "Nie chcę się rozwodzić nad współczynnikami... można porównać i odpowiedź przychodzi sama a i decyzja to indywidualna sprawa. Przepuszczalność ścian i odporność (odprowadzanie) na wilgoć zdają się stawiać ten materiał wysoko..." Co do tematu odprowadzenia wilgoci przeczytaj ten materiał: http://www.muratorplus.pl/technika/wentylacja-i-klimatyzacja/sciany-nie-oddychaja_57734.html
  5. Ja na Twoim miejscu gdybym miał gaz ziemny przy działce to poszedł bym w ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni plus kocioł gazowy kondensacyjny. Koszty niewiele większe nic palenie drewnem, i nieporównywalna wygoda. I tak zakładasz podłączenie gazu do piecyka gazowego do cwu na lato. No i zaoszczędzisz miejsce na kotłownie, którą przy gazie możesz wykorzystac jeszcze jako pralnie itp. Co do drewna najlepsze rozwiązanie to raczej kocioł zagazowujący. Wg mojej wiedzy ma najwyższą sprawność. Tylko zwróć uwagę że do takiego kotła potrzebny jest wkład do komina i spory bufor lub nawet zbiornik akumulacyjny który pomaga utrzymać wysoka temperaturę spalania i zapewnia ciągłość ogrzewania. A na lato może powietrzna pompa ciepła do cwu. Można grzejniki podłączać rurami plastikowymi. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru!
  6. Popieram kolegę mar1973 w kwesti pompy ciepła, po co przy kotle kondensacyjnym. Ewentualnie przy kotle węglowym. Co do kominka osobiście zdecydował bym się na kominek z dgp. Tańsze rozwiązanie niż płaszcz i mogło by być pomocne w okresach przejściowych zważywszy na sporą bezwładność podłogówki na parterze, oraz w razie awarii prądu . Pozdrawiam.
  7. Witam, obecnie w Castoramie jest ciekawa wirtarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch PSR 18 LI-2 18 V za 349zł. Duży moment 46Nm oraz technologia litowo - jonowa z akumulatorkiem 1,5h. Co myślicie?
  8. Witaj, na stronie http://www.pfleiderer.pl/plyta-mfp/ masz info że można malować, bejcować byle nie farbami wodnymi.
  9. To może dobra wełna 15cm + pianka pir 5cm w poprzek? Tyle że to droga wersja. Ale za to masz te upragnione 20cm max i dobre parametry izolacyjne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...