Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stecyk_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O Stecyk_

  • Urodziny 28.11.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sulików
  • Kod pocztowy
    59-975
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Stecyk_'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Przepraszam z góry za chaotyczne wyjaśnienia sytuacji W lokalu użytkowym (dwa pomieszczenia) mam doprowadzoną wodę do jednego punktu, z innego lokalu (w moim nie ma pionu wodnego). Potrzebuję zrobić kolejne dwa punkty, oddalone będą od punktu podłączenia wody o około 4,5m. Pytanie, czy mogę zrobić rozprowadzenie wody używając jedynie elastycznych węży przyłączeniowych (te gumowe, w metalowym oplocie, kóre podłącza się do baterii w zlewie czy umywalce). Znalazłem takie węże długości 1,5m, połączyłbym je nyplami stalowymi i uszczelnił gwinty. Czy są jakieś przeciwskazania takiego rozwiązania? Pozdrawiam!
  2. Witam. Przepraszam z góry za chaotyczne wyjaśnienia sytuacji W lokalu użytkowym (dwa pomieszczenia) mam doprowadzoną wodę do jednego punktu, z innego lokalu (w moim nie ma pionu wodnego). Potrzebuję zrobić kolejne dwa punkty, oddalone będą od punktu podłączenia wody o około 4,5m. Pytanie, czy mogę zrobić rozprowadzenie wody używając jedynie elastycznych węży przyłączeniowych (te gumowe, w metalowym oplocie, kóre podłącza się do baterii w zlewie czy umywalce). Znalazłem takie węże długości 1,5m, połączyłbym je nyplami stalowymi i uszczelnił gwinty. Czy są jakieś przeciwskazania takiego rozwiązania? Pozdrawiam!
  3. W październiku został zamknięty dach i od tego czasu jest już duża poprawa. Wcześniej woda stała na piętrze no i sączyła się dość mocno przez strop na parter. Zastanawiam się, jak wiele wody może znajdować się jeszcze w komorach pustaków (strop teriva)...na ścianach pozostały widoczne zacieki, jednak jak zrobiłem bruzdy w bloczkach (suporex) to wewnątrz nie ma wielkiej tragedii. Ogólnie od chwili zamknięcia dachu jest znaczna poprawa, wiatr hula po domu non stop i są tego efekty Mam nadzieję, że grzejąc teraz intensywnie uda mi się z tematem pożegnać już na dobre.
  4. Okna wstawiłem i kontynuuję prace, ponieważ zależy nam na czasie, gdyż planujemy z żoną przeprowadzkę w okolicach czerwca przyszłego roku. Teraz pogoda jest dobra i codziennie okna są otwierane i wietrzony jest dom. Wiem, że trzeba wietrzyć i grzać - to jest oczywiste. Co można jeszcze robić poza tym? Czy warto zastosować jeszcze jakieś środki chemiczne? Jak najefektywniej grzać? Wstawiać jakieś osuszacze?
  5. Kupiłem całość w bardzo dobrej cenie i na pewne rzeczy nie miałem wpływu... Teraz muszę sobie jakoś poradzić ze stanem faktycznym, jakieś propozycje? Czas był i jest też w tym przypadku istotny, dlatego jednocześnie kontynuowane są dalsze prace przy instalacjach.
  6. Witam! We wrześniu br. zakupiłem rozpoczętą budowę domu jednorodzinnego (projekt Wierzba II). Budynek był w stanie surowym otwartym, z ukończoną konstrukcją więźby dachowej, lecz bez żadnego pokrycia dachowego. Budowa została rozpoczęta w 2005r., poprzedni właściciel przerwał pracę przy budowie (po skończeniu więźby) w 2008r. Budynek stał niedokończony przez 5 lat. Obecnie dom jest już całkowicie zamknięty (kompletny dach, okna i brama garażowa). Jestem na etapie instalacji - elektryka jest już zrobiona, od 7 stycznia rozpoczynają się prace przy instalacjach wod-kan i c.o. Problemem jest zawilgocony strop i częściowo ściany nośne budynku. Przez 5 lat, kiedy budynek stał otwarty i był narażony na działanie czynników atmosferycznych, bardzo dużo wody "weszło" w strop i ściany. Cały czas, gdy tylko pozwala pogoda budynek jest intensywnie wietrzony. Na dniach będę podłączał też "kozę" do palenia i dodatkowo ogrzewał. Po skończeniu instalacji c.o. dom będzie dalej intensywnie nagrzewany. Co warto byłoby jeszcze zrobić? Może jakieś preparaty chemiczne przeciw wilgoci i grzybom? Zainstalować dodatkowe osuszacze? Boję się, że jeśli strop i ściany nie będą dokładnie wysuszone mogą później być problemy przy tynkowaniu i ogólnie pracach wykończeniowych, no i przy dalszym użytkowaniu budynku może wychodzić wilgoć. Dziękuję z góry za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...