Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aztea

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez aztea

  1. Czy to prawda ze jak mam już zamontowaną pompę ciepła i rekuperator w nowo budowanym domu, to nie mogę skorzystać z programu bo przed data na fv i montażem powinienem złożyć wniosek do programu czyste powietrze. Dzisiaj takie informacje przekazała mi Pani w Szczecinie
  2. Panowie ale mnie ciśnie Pani inspektor przy odbiorze budynku o rekuperacje. Najpierw w postanowieniu otrzymałem by dostarczyć umiejscowienie czerpni i wyrzutni bo nie miałem ich w projekcie, z zaznaczeniem odległości z § 152 pkt.9 ppkt 2.. Zaznaczyliśmy z projektantem strzałkami, jak się później okazało trochę niefortunnie, w kierunku ściany budynku. Dostałem kolejne postanowienie że zgodnie z z rozporządzeniem z ppkt. 2 "przeciwległa ściana sąsiedniego budynku z oknami znajduje się w odległości co najmniej 10m " i co z tego ze do najbliższego sąsiada mam 100m Pani inspektor stwierdziła że w takim razie zgodnie z projektem "oddziaływanie mojej inwestycji nie może wykraczać po za moją działkę" Co najlepsze pytam Panią czy podbitka to ściana czy dach, bo przecież ja mam wyrzutnie w podbitce a podbitka to przecież dach. No to proszę przynieść uzupełniający opis, wiec załatwiłem od mojego kierownika budowy ds. sanitarnych opis ze wyrzutnia został zamontowana w dachu, zgodnie z rozporządzeniem § 152 pkt.9 ppkt 10 i 11. Ku mojemu zdziwieniu odbieram "Decyzje :zgłaszam sprzeciw do zawiadomienia" Pani stwierdziła ze na poprzednim rysunku wskazaliśmy na ścianę i nie ważne ze kier. sanitarny który ma również uprawnienia projektowe napisał ze jest w dachu. Reasumując chyba według Pani powinienem zrobić zgodnie z tym co ona widzi na rysunku i wtedy z czystym sumieniem nie pozwoliła by mi odebrać budynku. Mało tego mam czas według postanowienia do 15 listopada na uzupełnienie dokumentów a 25 października wysłała mi decyzje sprzeciwu. Uzupełniłem 17 pkt. z Postanowia a tu takie coś mnie załatwiło gdzie wszystko mam zgodnie z rozporządzeniem chyba nie pozostaje mi nic innego jak się odwołać do Wojewodzkiego inspektora. Małą przestroga uważajcie na wyrzutnie w ścianie!
  3. aztea

    Panasonic Aquarea

    Mam pompę i przy odbiorze domu Pani w pinb zażądała projektu pompy ciepła. Miał ktoś podobna sytuacje. W projekcie mam piec gazowy do ogrzewania i p-c do wody i tak tez jej powiedziałem, ciekawe czy będzie dalej robić problemy.
  4. Nie rozumiesz, zamówiłem obmurowanie cegłą klinkierową powyżej dachu i nigdy nie oczekiwałem ze będzie murowane od samego dołu.Mi wystarczyłby u góry fundament, cegła powyżej i mam to co chciałem. Wiec teraz czym oni będą morować od dołu mnie nie interesuje, ja oczekuje efektu finalnego nad dachem ii za niego płace.
  5. Napisałem ze pewnie tak zrobią, ale nie wiem bo nie dopytałem.. Mnie interesuje efekt finalny cegła klinkierowa powyżej dachu, chcą murować od dołu wiec ok, z czego będą murować od dołu na to już nie mam wpływu. Najważniejsze że tak można i to mnie satysfakcjonuje.
  6. To dlatego murują od samego dołu u mnie z kominem nie mogło tyle wyjść bo sam rondo plus kosztuje 3k
  7. Mam umowę na sso jest tam 11 etapów i za wszystko płace ryczałtem według umowy. Odnośnie komina mam zapis "Wykończenie komina cegłą klinkierową Robe.." nie chce podawać dokładnej kwoty, ale mogę napisać ok 4k. Spytałem jak zamierzają to zrobić, stwierdzili ze murują od samego dołu, nie dopytałem dalej, ale pewnie od dołu będzie zwykłą cegła a później przejdą na klinkierową. Kaizen u mnie tez twierdzą ze tak będzie bezpieczniej, komin spalinowy.
  8. W projekcie jest systemowy rondo plus, na pytanie firmy jak go wykańczamy przy umowie zaznaczyliśmy ze wykańczamy cegła pełną klinkierową. A teraz wyszło ze te wykończenie ma isc od samego dołu. Osobiście bym na pewno tak nie zrobił, szkoda by mi było czasu i pieniędzy. Dzwoniłem dzisiaj do doradcy tech. schiedel spytać co o tym myśli, stwierdził ze oni wymagają otynkowania, a murowanie go cegłą wokoło to juz ekstraklasa i może tylko pogratulować ekipy.
  9. Kończymy sso i pora na komin systemowy do kominka w umowie mam obudowanie komina cegła klinkierową pełną. Dzisiaj pytam majstra jak zamierzają to zrobić czy fundament u góry, czy może systemowa nakładka pod cegłę. Usłyszałem odpowiedz murujemy od samego dołu cegłą pełną, wokoło systemu. Zapewnia mnie ze to go dodatkowo usztywni, strop drewniany. Wiem ze zajmie on więcej miejsca ale w tym miejscu nie robi to różnicy jest tam wnęka, za taką opcje nie dopłacę ani grosza czy warto?
  10. W tym miesiącu skończyłem robić 100m drogi w twojej gminie, miałem trochę gorzej bo wszystko sie zapadło po przejeździe pierwszej koparki. Pierwszy pomysł gruz betonowy, na wjazd poszło 50 ton ok 40cm po wykorytowaniu i temat gruzu sobie odpuściłem. Ziemia w moim przypadku glina jest teraz strasznie plastyczna uratowały mnie płyty drogowe. Przelicz to sobie dokładnie sypanie gruzu (100 metrów x4 szeroka x0,4)x 2 (w przybliżeniu 1m3=2tony) x 35zł/tona =11200 + koparka. To wszystko przy 40cm, u mnie 40 nie dało rady.Teraz tak, na glinie zrobisz to tylko latem teraz to wszystko siądzie, z czasem trochę rozejdzie sie na boki i wiecznie będą wychodzić dziury, co sezon będziesz wołał koparkę i wywrotkę gruzu. Mieszkasz w Gminie Dobra pojeździj i sam zobacz droga utwardzona, nie rzadko po 0,8m i same dziury w zimę Zgadzam się z przedmówcami najlepiej 1 m koryto geowłóknina, ciężki gruz tylko betonowy, kruszywo zagęszczamy warstwami na koniec frez asfaltowy, zamówić walec i wszystko gra + oczywiście krawężniki Tylko zapłacisz za to majtek $$ Ja nie żałuje płyt w każdej chwili mogę ją podnieść i podsypać jak będzie trzeba. Tutaj dałem 2 zdjęcia płyty brałem używane. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?345277-Utwardzać-dojazd-do-placu-budowy-czy-nie
  11. Teren gliniasty i glina strasznie plastyczna od tych opadów sie zrobiła. Oczywiście jak sobie wcześniej trawka rosłą to było wszystko ślicznie do pierwszego przejazdu koparki, która rozryła trawę i zaczęła osiadać na glinie. Ja przedstawiam swoja sytuacje, gdzie mam glinę. Może ty masz inna glebę. Prawdopodobnie gdybym nasypał gruzu latem gdy glina była twarda to sprawdziło by się to. Tylko pamiętaj że jak zaczniesz nawozić gruz, to później ciężko zrobić z tego coś innego, na koniec po budowie można liznąć frezem asfaltowym i będzie przyzwoicie. Ja to przeliczyłem i nie żałuje płyt za gruz bym zapłacił połowę tego co zapłaciłem jak dodałbym na to później frez to wyszło by 3/4 ceny płyt. A wiadomo co z taka droga woda podejdzie i już mam dziury. http://i3.fmix.pl/fmi2317/d4da8ede001a5c7f5aa396ee/zdjecie.jpg http://i2.fmix.pl/fmi2500/a80657290011d9b55aa39757/zdjecie.jpg
  12. Dopiero co skończyłem utwardzać drogę (100m) byłem lekko pod presją bo ekipa od sso zeszła mi z budowy, gdyż nie dało sie dojechać do działki (ziemia sie zapadała) na początek miało isc 100 ton gruzu betonowego, wysypaliśmy 2 wywrotki po 25 ton na wykorytowany początek drogi chyba z 40cm. Pod spodem była mokra glina i wszystko sie bujało jak na statku, koparka nie mogła dalej rozciągać gruzu bo sie zapadała. Odpuściliśmy sobie gruz i zrobiliśmy płyty od 3x1,2 do 3x2,5
  13. Buduje e-121 i proponuje wysłać zapytania do potencjalnych wykonawców sso i wtedy będzie wiadomo czy warto czy nie. Ja zrezygnowałem z monolitu idąc w wiązary, z tym że wiedziałem że nie potrzebuje góry, 30m2 składzik mi wystarczy.
  14. My jesteśmy po adaptacji projektu, jak by ktoś potrzebował projektanta w naprawdę dobrej cenie mogę śmiało polecić, mogę tez przestrzec przed jednym, który przez 1,5 praktycznie nic nie zrobił a wiele obiecywał.
  15. Panowie jak by ktoś potrzebował mam na zbyciu ciepłomierz Techem compact IV jak by ktoś potrzebował info na pw.
  16. Co tu dużo mówić na ten temat, wszystko ma swoje plusy i minusy. Przeczytałem wiele dzienników budowy z wiązarami i wiem że te osoby kolejny raz by wybrały to samo. Widziałem więźbę dachową po 10 latach i główkowanie co z tym zrobić. Nie oszukujmy się więźba c27 lub c24 jest nie do dostania lub bardzo droga. Jedziesz na skład i pytasz o taką to robią się wielkie oczy atest! a po co to Panu, wie Pan ile taka kosztuje. No właśnie później ludzie biorą co im dają i płaczą. Świadomie wybieram wiązary. Co do stropu, monolit przy poddaszu nieużytkowym to przerost formy nad treścią. Wyceny firm są wyższe o ok 100 tys. ze stropem monolitycznym i więźbą. Do tego dochodzi ocieplenie po stropie pod które i tak trzeba robić konstrukcje by móc zagospodarować tam stryszek. Rozumiem ze monolit daje stabilność bryły z tym ze przy parterówce, tą stabilność osiągnę z wiązarami.
  17. Dzisiaj może coś więcej o samym projekcie. Od samego początku założenie było jedno parterówka. Wydzielimy wiele domów w których piętro nie jest wykorzystane a ogrzewać i sprzątać je trzeba, idąc tym tropem poszukiwania zakończyliśmy na e-121. Ograniczeniem była działka a raczej jej szerokość 22m, e-121 ma 12,3m wiec ok. http://i2.fmix.pl/fmi1863/d2f83ccc001e6c76592fdfa4/zdjecie.jpg http://i1.fmix.pl/fmi331/e832e42a002bf0b6592fdfac/zdjecie.jpg Na zdjęciach przykładowe wizualizacje z katalogu. Parametry projektu E-121 Pow. użytkowa (bez garażu):128,9 m² Pow. zabudowy:219,9 m² Min. szerokość działki:28,8 m Min. długość działki:20,3 m Kondygnacje:parterowy Poddasze:do adaptacji Piwnica:nie Garaż:dwustanowiskowy Rodzaj dachu:czterospadowy Wysokość domu:7,7 m Szerokość domu:12,31 m Długość domu:28,81 m Kubatura:890 m³ Nachylenie dachu:30° Rodzaj zabudowy:wolnostojący Technologia:murowany Styl:nowoczesna elewacja Kalenica:równoległa do drogi Powierzchnia dachu:305 m² Liczba pokoi:4 Parametry w zupełności nam wystarczały wiec szybki telefon do biur projektowych, cena projektu:3100 zł i po kilku rozmowach kupujemy projekt 500 zł taniej.
  18. Witam wszystkich, po wielu miesiącach czytania forum postanowiłem założyć nasz własny dziennik budowy. Nasz dziennik, bo jest nas troje:) . Działka kupiona jakieś dwa lata temu pod Szczecinem. Wymiary działki to 22x42 czyli jakieś 925m2. Wjazd na działkę mamy od wschodu. Działka nie jest uzbrojona chodź wszystkie możliwe warunki przyłączy już posiadamy. Woda, gaz, energia, brak kanalizacji. Widok teoretycznie z wjazdu na działkę. http://i1.fmix.pl/fmi2879/fc46e69b002c1dbc592f0769/zdjecie.jpg Widok ukazujący działkę. http://i2.fmix.pl/fmi989/4f169ca10010eabb592f0781/zdjecie.jpg Zdjęcia robione rok temu, przed działką droga wewnętrzna 8m, za naszym planowanym ogrodem droga 6m i za nią dom ze zdjęcia (już zamieszkały). Jak widać na zdjęciu, do drogi gminnej mamy 90m i nasza działka jest piąta. Z naszej drogi żadna działka nie jest jeszcze zabudowana z tym roku planują rozpocząć budowę na dwóch z nich. Nasze plany to wiosna 2018. W tym roku chcemy się dobrze przygotować do budowy i załatwić wszystkie formalności. Posiadamy: - warunki zabudowy - opinie geologa 3x4m - warunki przyłączy - najważniejsze czyli projekt e-121 wersja L z garażem od północy Mamy wybranego projektanta i kierownika budowy w jednej osobie, jesteśmy na etapie rozmyślań przed adaptacja projektu, która zacznie się na dniach. Rzut projektu. http://i3.fmix.pl/fmi313/2d286a450012b077592f0c98/zdjecie.jpg Co zamierzamy zmienić: - w projekcie mamy porotherm, na pewno go zmienimy początkowo miał byc ytong ale wybór prawdopodobnie padnie na silke 24 np. z Barlinka. - mamy strop monolityczny zmieniamy na wiązary, z racji poddasza nieużytkowego (wydzielone zostanie pomieszczenie 30m2 na "graciarnie") - likwidujemy kominy wentylacyjne, będzie rekuperacja. - likwidujemy komin CO, chcemy wyjście przez ścianę. - poszerzymy kuchnie o 30cm z holu wejściowego. - łączymy łazienki w jedną i z części garderoby wydzielimy prysznic. - ściana w korytarzu będzie do końca (ściana ta będzie jednocześnie szafą wnękowa) To wszystko co mi przy chodzi do głowy na tą chwile. Wszystkie komentarze proszę umieszczać w tym wątku i są one mile widziane.
  19. Mieliśmy podobnie, był zapis ze mamy ustanowić służebność 20 właścicieli. Na początku przejmowaliśmy się tym ze będzie problem po podpisaniu umów Enea zaczęła stawiać skrzynki ZKP i o tym zapisie już nie wspominamy. Są działki gdzie droga ma 100 i więcej współwłaścicieli zbierz ich wszystkich do jednego notariusza w tym samym czasie, nierealne. Taki zapis i wpis do KW ułatwia i zabezpiecza zakłady energetyczne ale jeśli jest z tym problem to nikt więcej o to nie pyta, zakład wysyłał tylko zapytania do wszystkich i każdy podpisał zgodę dla projektanta.
  20. Prawo konsumenta, gwarancja producenta a w tym przypadku gwarancja sprzedawcy ( 2 lata) lub towar niezgodny z umową. Przecież w umowie nie masz nic napisane o tym ze farba może schodzić.
  21. Panowi i Panie mam taki problem. Do granicy mojej działki brakuje odcinka sieci wodnej w ilości 4m wodociągi wydały pismo "... zapewnią dostawe wody oraz wydadzą warunki potrzebne do budowy odcinka sieci (do końca mojej działki ok 25m) po dostarczeniu umowy z gminą, określającej warunki finansowania" wykonania, przekazania itp... Gmina na każda budowę sieci żąda umowy partycypacyjnej w ,której dokłada się 5% by mieć kontrole. Dostałem decyzje od Gminy "Odmowne stanowisko, taka decyzja jest podyktowana faktem, iż w przypadku wyrażenia zgody powstaną nowe domy z brakiem możliwości zrzutu ścieku do zbiorczej kanalizacji sanitarnej.." Moim zdaniem to jakieś chore tłumaczenie bo przecież jak będę miał studnie to i tak zrzucać ścieki będę musiał do szamba, w przypadku wodociągu również bym to robił. Mam już napisane odwołanie, co Wy na to.
  22. aztea

    izolacja poddasza pianką

    Czy ktoś podpowie czy piane dać na strop i na to rurki reku i na nie wełnę? czy zalewać rurki reku pianą i na to wełna.
  23. aztea

    izolacja poddasza pianką

    Pytanie do ekspertów z forum. Dom parterowy poddasze nieużytkowe, strop lany, rekuperacja po stropie. Pytanie brzmi jak to sensownie ocieplić. Myślę by zrobić tak, na strop piana na piane przewody reku, myślałem na początku by przewody reku zalać piana ale chyba lepiej mieć do nich dostęp. Na piane ok 20cm dałbym jeszcze 10-20 wełny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...