Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuznocin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kuznocin's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. kuznocin

    Kominek do salonu

    Czyli taki wkład z super promocji, podłączony właściwie, niekoniecznie przez zduna, ale zgodnie z instrukcją obsługi i ładnie obudowany, odpalony raz po montażu- z pozytywnym zadowalającym płomykiem i ciepłem, spełni w 100% zadanie kominka rekreacyjnego, nic w domu z tego powodu się nie stanie, będzie działa raz czy dwa w roku.
  2. kuznocin

    Kominek do salonu

    ale oprócz szczelności wkładu mamy jeszcze dolot ??? wykonywaną przez instalatora , który często zaproponował dany wkład i warto "jakoś" sprawdzić całość,a nie tylko linijkę z reklamówki, dla spalania szczelność wkładu drugorzędna, ale dla wentylacji mechanicznej i kominka rekreacyjnego jego nieszczelność na niewielkim poziomie może być zabójstwem dla bilansu cieplnego budynku
  3. kuznocin

    Kominek do salonu

    Czyli takie drewienka po złapaniu pełnego płomienia tak po 3-5min powinny całkowicie się zgasić.
  4. jedną złapię a następne przylezą, brzózki szkoda, ale jeszcze naście nieopodal stoi, a to gość od koparki by się wkurzył, przy fundamencie nakombinował się żeby ją omijać.
  5. kuznocin

    Kominek do salonu

    A czy można jakoś organoleptycznie sprawdzić czy ta szczelność jest , naprzykład : gazetę pogiąć w kulę, w nie deszczową, bezwietrzną pogodę, wrzucić do kominka z zamkniętym dolotem, podpalić, jak się już dobrze zajmie, zamknąć drzwi, powinna najpierw przygasnąć, mocno podymić i zgasnąć czy dopuszczalne są nieszczelności, że gazeta cała się powoli wytli.
  6. A jak wyprowadzasz płaszczyzny, krokwie są lichą bazą do tego, czy w tej wersji nie widzisz przeciwwskazań jak jest mokry celagier- co niestety często się zdarza.
  7. Kilka 2-3 chyba nie więcej i tak mam brzózkę 1m od okapu- ścinać od razu czy czekać na drapanie, domek na wsi wkoło drzewka, na szczęście lisy są w lasku, ale dziwne kupy na strychu znalazłem, teraz zabezpieczam okap żeby zobaczyć czy coś łazi.
  8. Mam pytanko czy kuna po tynku cem-wapiennym drobnym(jak manna) też wejdzie??? czy w rurze spustowej z pcv, też da rade wślizgnąć się do rynny i na dach , no i ostatnie czy po heblowanym słupie jakby wchodziła to byłyby ślady wbitych pazurków. A czy ktoś prądem próbował zniechęcić. np. taka drabinka i każdy szczebelek pod innym potencjałem, przednie łapki na jednym, tylne na innym obwód zamknięty- jak jest izolacja w tych łapkach, da radę połechtać.
  9. dzieki za odp.
  10. No i jak użytkownicy styropianu zamiast wełny, cieplej, ciszej, popękało, zawilgotniało ???? bo cenowo znowu styropian górą, zastanawiam się
  11. ja się przymierzam do wm,ale z tego co już się douczyłem, to nie powinno się pocieniać ocieplenia na skosach ! i w tych systemowo wykonanych rurach oprócz aluminium i różnych materiałów termoizolacyjnych są również dziurki wyciszające i te właściwości one posiadają.
  12. Ja mam ekogroszek połączony/przerobiony na możliwość dodawania drewna, sterownik w domu ustawiona na 20st- jak spada, złącza się groszek, jak chce mieć cieplej lub mam czas, to do specjalnie dorobionego leja, nad paleniskiem, dorzucam kawałki drewna, które od żaru zaczynają się palić, nie można za dużo, ale 2-4kg- ładnie się rozpala na czerwony żar i dobrze dopala, piec łapie wyższą temperaturę, a ja po dodaniu drewna, na 1-2h na sterowniku przestawiam dom na 22st, w tym czasie pompki zabierają ciepło z nagrzanego drewnem pieca-> jest i automatycznie i oszczędnie.
  13. Witam wszystkich, mój pierwszy post . Jak mam w popiele niedopalone kawałki węgla to lepiej wydłużyć przerwę czy skrócić czas podawania czy zwiększyć wiatr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...