Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karpiugda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

karpiugda's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kanał na odcinku pionowym ma ok 14x14cm a powierzchnia jednej łazienki to 4m2, wysokość pomieszczenia 2,63 m2 czyli kubatura 10,52 m3. Pod drzwiami łazienki jest 1cm szpara, drzwi szerokości 90cm, w drzwiach jest 30 otworów fi 10mm. Powietrze do budynku dostaje się przez trzy ogrzewane pomieszczenia w piwnicy w tym kotłownię przez zniszczone okna skrzynkowe oraz czerpnię fi 125mm. Drzwi do piwnicy mają 120cm szerokości i szparę 2cm na dole i po 1cm na pozostałych krawędziach. Kożystając z prysznica rozszczelniałem okno plastikowe ale nigdy nie zauważyłem by pomagało to w zmniejszeniu parowania lustra. W domu co i cwu zasila ciepło miejskie, kuchenka jest gazowa.
  2. To co zrobić z łazienką w której nie ma żadnego szybu wentylacyjnego? Widziałem że niektórzy sąsiedzi mają wyrzutnie na ścianie nad oknem, czy to jest wyjście "zgodne z przepisami" ? Czy wogóle w tym wypadku interesuje mnie co mówią przepisy skoro to jest stary budynek w którym próbuję pozbyć się wilgoci z pomieszczenia w którym nie ma wentylacji ? Nasada z silnikiem która będzie wymuszać ciąg nie ma sensu ? Kłopotliwe byłoby dzielenie kosztów zasilania. Oczywiście zawsze mogę zabronić sąsiadowi z korzystania z mojego komina tylko nie zmieni to wogóle mojej sytuacji prawda ? Oglądałem w LeroyMerlin zawory zwrotne i nie przekonały mnie, przepływ wstecz blokowany jest jedynie przez cieniutką przezroczystą membranę z jakiegoś plastiku bez żadnego przegubu i w dodatku nie zamyka to szczelnie całego światła kanału, wokół niej jest ok 1mm szpary. Czy to kwestia gównianego produktu czy tak wszystkie zawory są wykonane ?
  3. Analiza godna polityka... Dawniej a dzisiaj to duża różnica. Podałem przeznaczenie kanału nie dla dywagacji a dla naświetlenia skąd mam kanał wentylacyjny który nie działa oraz żeby wyprzedzić pytania o wymienione okna czy uszczelnione drzwi itd. Dom ma przeszło 80 lat więc mógłbym równie dobrze napisać że kiedyś stała w łazience kolumienka opalana bo tak było i czy wtedy zapytałbyś gdzie składuję węgiel ? Mam kanał z którego z sąsiadem chcę korzystać aby zmniejszyć wilgoć w łazienkach wydawało mi się że nie trudno zrozumieć w jakim celu zadaję wyżej pytanie. Zamiast dwóch wentylatorów może lepiej jakaś nasada kominowa ?
  4. Witam Mam problem z wentylacją łązienki w domu szeregowym na piętrze. Dotychczas nie było w niej żadnej wentylacji a kanał kominowy służył do odprowadzania spalin z przepływowego gazowego podgrzewacza wody. Różnica wysokości pomiędzy wlotem do kanału a wylotem z komina wynosi ok 8m do tego przewód kominowy nie jest prowadzony pionowo tylko pod kątem, w tym samym kanale ok 50cm niżej niż moja kratka wentylacyjna znajduje się kratka wentylacyjna z łazienki sąsiada. Czasami odczuwalny był zapach papierosów z łazienki sąsiadów więc nad kratką przykleiłem bibułkę po której widać że przepływ powietrza nie odbywa się w jednym kierunku a naprzemiennie w jedną i w drugą stronę. Nie pomaga otwieranie/uchylanie okien więc wygląda na to że grawitacyjnie nie będzie działała wentylacja w tym pomieszczeniu. Pytanie brzmi co mogę zrobić wspólnie z sąsiadem żeby z obu łazienek był prawidłowy wyciąg ? Zamontować w obu łazienkach wentylator z zaworkiem zwrotnym ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...