Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartazi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O bartazi

  • Urodziny 08.07.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    50-000
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bartazi's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Faktycznie użyłem złego słowa, chodziło mi o folię refleksyjną czego można było się domyśleć ale cóż... A jaka jest różnica dla promieniowania cieplnego między tym, jak folia jest za grzejnikiem a bezpośrednio pod rurką żeby nie działać? Chodzi przecież o odbicie w celu nie przepuszczenia go dalej. A nie sądzę żeby to promieniowanie było całkowicie absorbowane przez beton, wypadałoby to sprawdzić na podstawie długości fal dla danych temperatur i wyników badań. Idąc dalej promieniowanie cieplne emituje każda materia zatem nagrzany beton też i wypromieniuje go również w dół a folia to odbije. Nie zgłębiłem dobrze jeszcze tego tematu więc nie mam zamiaru zajmować tu konkretnej strony ale wyżej wspomniane odrzucają tezę, że folia nie wprowadza dodatniego zysku temperaturowego. W pytaniu głównie chodziło mi o grubość styropianu. Zauważyłem, że jest wiele pytań tego typu i różne opinie ale nie znalazłem opinii, które wyrażałyby niezadowolenie z zastosowania zbyt cienkiej warstwy styropianu (np. 10).
  2. Podepnę się pod temat. Już zdążyłem zauważyć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale proszę o opinię. Zastanawiam się nad grubością styropianu podłogi na gruncie z ogrzewaniem podłogowym. W projekcie jest 10 i wykonawca zaplanował 10 jako jedna warstwa i wszystkie płyty styropianowe dookoła uszczelnione pianką, następnie na to jakaś folia z warstwą aluminium aby zwiększyć odbicie ciepła. Robi tak cały czas i zapewnia, że jest wystarczająco. Ciężko mi się przekonać bo od kilku dni zastanawiam się, czy jednak nie lepiej 15 albo chociaż 12. W planie na ściany (z pustaków ceramicznych typu porotherm 25 p+w) jest styropian 15 grafitowy i okna 3 szybowe. Jak myślicie, jest sens stosować grubszy styropian niż 10 jeśli będzie jeszcze folia aluminiowa termoizolacyjna?
  3. U mnie był stosowany Tytan Disprobit. Z rozpędu napisałem Dysperbit mając na myśli określenie środka ale ponieważ rozwinął się ten tema wolę sprostować. W opisie katalogowym Disprobitu jest m. in. zapis: "podposadzkowe izolacje przeciwwilgociowe piwnic, garaży, tarasów, balkonów." Jest też atest higieniczny zatem można zakładać, że nadaje się do zastosowania na podkład betonowy. Lepik wydaje mi się bardziej szkodliwy, a nikt nie ma zastrzeżeń...
  4. W planie jest folia a nie papa i na całości będzie ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam się jeszcze nad kwestią folii, która konkretnie i czy nie dać 2 warstw. A pomazanie dysperbitem wydaje się dobrą opcją, taka powierzchnia będzie nawet mniej groźna dla folii którą łatwo uszkodzić.
  5. Paniki nie ma tylko zaczęło mnie to irytować, że można było dobrze polać i nie byłoby pękania. Ojciec niedawno wylewał mały plac, wielkości mojego domu podczas dużych mocnych upałów. Po wylaniu betonu dobrze go lał wodą, efekt to żadnego pęknięcia. Zastanawiało mnie tylko czy nie posmarować tych większych pęknięć dla uszczelnienia jeśli wala się gdzieś resztka dysperebitu.
  6. Zasypywane było pospółką (18 wywrotek). Podłoże jest gliniaste, wszystko co było wybrane zostało uzupełnione pospółką, która była zagęszczana zagęszczarką mechaniczną.
  7. Witam, Zastanawiają mnie pęknięcia podkładu betonowego. Jest to podkład pod podłogę na gruncie - pierwsza warstwa lana na zagęszczonej podsypce. Na to pójdzie folia, styropian i szlichta pod podłogę (z ogrzewaniem podłogowym). Podkład był lane w okresie upałów i niestety nie był odpowiednio polewany (problem z wodą itd. szkoda gadać, tutaj wykonawca nie przyłożył się). Zatem pęknięcia to rysy skurczowe, jest ich trochę na każdej części. Zastanawiam się, czy nie kazać zasmarować tych większych dysperbitem. Jak sądzicie? Pęknięcia nie stanowią tu jakiegoś problemu? Przyznam, że zdenerwowało mnie to bo gdybym wiedział san bym jeździł i polewał a podobno nie jest to żaden problem bo to tylko podkład. Bartek
  8. Witam. Czy ma ktoś jakiekolwiek zdjęcie położonej dachówki karpiówki ceramicznej BRAAS (RuppCeramika) Opal Łupek Glazurowany ? Będę bardzo wdzięczny ponieważ nigdzie nie znalazłem takiego zdjęcia. Aktualnie zastanawiam się nad wyborem dachówki do domku parterowego i mam 3 opcje: - RuppCeramika Opal Łupek Glazurowany - RuppCeramika Antracytowa Angoba - Koramic Antracytowa Angoba Początkowo zdecydowałem się na Łupek Glazurowany ale jak zabrałem po jednej dachówce na budowę to w słoneczny dzień zaczęła wydawać się za jasna (wpada w jasny niebieski). Dom jest w otoczeniu drzew liściastych (las) i boję się, że się nie wkomponuje w otoczenie. Koramic raczej odpada, RuppCeramika Antracytowa Angoba jest ciemna ale lepsza ciemniejsza niż jaśniejsza. Muszę jeszcze sprawdzić Creaton łupek glazurowany ale pewnie będzie to najdroższe rozwiązanie dlatego wolę RuppCeramikę. Poniżej zdjęcie z budowy trzech dachówek (od lewej w wyżej wymienionej kolejności).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...