Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koziaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O koziaj

  • Urodziny 18.06.1978

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

koziaj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Generalnie zasada jest taka, że płyty drewnopochodne (OSB, MFP) lepiej jest delikatnie przeszlifować przed klejeniem. Zaś do ich klejenia używamy klejów rozpuszczalnikowych. Pozdrawiam.;
  2. Witam, o ile podłoga została prawidłowo wykonana, nie powinno być kłopotów także z położeniem kafli. Płyta MFP jest wystarczająco sztywna i znosi duże obciążenia w każdym kierunku. Dobrze sprawdza się także w pomieszczeniach wilgotnych (np. łazienkach). Co do braku legalizacji, upewnij się wczesniej, że nie będzie problemu z jej zdobyciem, może być to dobry punkt do negocjacji ceny. Pozdrawiam.
  3. Sylwiusz28x, faktycznie powinieneś najpierw sprawdzić co jest pod spodem. Dopiero wtedy można podjąć sensowną decyzję co dalej. Prawdopodobnie problemem jest znaczny ciężar wypełniającej strop warstwy izolacyjnej (polepy). Jeśli belki konstrukcyjne są zdrowe i nie wymagają wymiany, to wystarczy zastąpić oryginalną polepę lżejszym materiałem. Pozdrawiam!
  4. Witam. Jeśli pod spodem wszystko jest w porządku, to podłogę faktycznie można próbować wyrównać. Chyba że się nie da, albo masz jednak inną koncepcję jej wykończenia. Można też próbować taką nierówną podłogę ustabilizować i usztywnić płytą drewnopochodną (OSB, MFP). Tak jak w tym artykule: Na starej podłodze z desek Powodzenia!
  5. Witam. Faktycznie najlepiej wcześniej rozprawić się z gryzoniami, a dopiero potem wykonać podłogę. Jeśli obawiasz się, że wylewka to zbyt duże obciążenie dla stropu - wezwij specjalistę, który oceni jakie rozwiązanie będzie dla najlepsze. Pozdrawiam.
  6. Witam. W starym budownictwie wylewka może czasem okazać się zbyt ciężka. Skoro więc nie jesteś pewien co do stanu i wytrzymałości stropu, to żnajlepiej wcześniej wezwać specjalistę, który oceni jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Pozdrawiam.
  7. Witam. Przekładka na belkach w postaci pasów filcu dobrze wpłynie na akustykę, najlepiej przymocować je zszywkami. Same belki również powinny być układane na pasach izolacji technicznej lub filcu. Ważne żeby same belki/legary nie były mocowane do podłogi, gdyż kotwy przenosiłyby dźwięki udarowe i źle wpływały na akustyczne parametry stropu. Pozdrawiam Podłoga na legarach.
  8. Witam. Skoro deski są stabilne i nie skrzypią to można do nich przybić płyty osb lub mfp - to powinno poprawić parametry takiej podłogi. Najlepiej położyć na niej dodatkową warstwę łączonych na pióro – wpust płyt, które układamy prostopadle do kierunku desek podłogowych i przykręcamy wzdłuż dłuższych krawędzi. Tu znajdziesz rysunki i dokładniejszą instrukcję: Na starej podłodze z desek Pozdrawiam.
  9. Witam. Generalnie na starej podłodze można położyć dodatkową warstwę płyt albo lepiej łączonych na pióro – wpust płyt MFP. Skoro jednak nie jesteś pewien co do stanu i wytrzymałości stropu, to żeby "za bardzo nie ryzykować" najlepiej wcześniej wezwać specjalistę, który oceni jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Pozdrawiam.
  10. Witam. Legary powinny mieć przynajmniej 5–6 cm szerokości, zaś ich rozstaw jest uzależniony od przewidywanych obciążeń oraz grubości zastosowanych płyt drewnopochodnych. Zajrzyj może tutaj: Podłoga na legarach Jest tam uproszczona instrukcja układania podłogi na belkach i niezłe rysunki. Powodzenia.
  11. Witam. Płytę MFP można zabezpieczyć przed wodą dowolnym lakierem niewodnym (poliuretany, uretany, nitro).
  12. Można pomalować, tutaj wątek na forum na ten temat: Malowanie płyty MFP Generalnie powierzchnia płyty jest gładka i nie wymaga dodatkowego wyrównywania czy szlifowania tak jak powierzchnia tynku. Można ją malować, tynkować, układać boazerię, płytki itd.
  13. Na lekką ściankę spokojnie wystarcza 12mm MFP, chyba że planujemy wieszać na niej bardzo ciężkie rzeczy. wtedy można dać grubszą.
  14. Hm, nie widzę sensu obijania płyty osb lub mfp dodatkowo płytą gk. W jakim sensie miałaby być mocniejsza? Na przebicie na pewno nie, ze względu na ewentualne wieszanie jakichś mebli - gk raczej szkodzi niż pomaga. Jeśli chodzi o zwiększenie nośności pod meble - lepsza byłaby druga płyta mfp, albo po prostu grubsza płyta. Wełna zaś odpowiada wyłącznie za parametry termiczne i akustyczne. Można spokojnie jej nie dawać i ściana nadal będzie spełniała swoje funkcje.
  15. Witam. Mocowanie całej konstrukcji jest OK. Szpary na łączeniach płyt wypełniamy szpachlą do drewna. Najmocniejszy jest kit do parkietu. Między ścianą a sufitem musi zostać szpara konstrukcyjna. Nie dociskamy płyty do samego brzegu. Można ją wypełnić masą elastyczną np. akrylitem. Malować można, ale nie farbami na bazie wody. A jeśli koniecznie ma być taka to najpierw lakierem podkładowym (nie na bazie wody), a dopiero potem farbą wodną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...