Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dudi_wroc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dudi_wroc's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pytanie konkret. CY pompę nie dowiadywać i brać 6kW skoro i tak te 6kW w teorii potrzebuje przy -18 Które trafią się niezmiernie żado. Czy 8kW I mieć rezerwę. Tylko pewnie 8 weźmie więcej prądu nie 6 w trakcie sezonu?? Drugie pytanie skoro obliczeniowo rury co dla zasilania 35st wychodzą co 30 cm. To co ile je dać ?? Wolałbym mieć zagęszczone ale 20 cm ? 15 ? Każdy instalator ma swoją teorię. I jeden twierdząc że jak będą panele to daje co 12 !!! gdzie w obliczeniach uwzględniane było wykończenie posadzek.
  2. Podbijam temat . ktoś ma takie rozwiązanie ? I jak to się ma do tradycyjnego gwc jeśli chodzi o wydajność ?
  3. A tak może do rzeczy ... wracając do tematu. Pompa 6kW cy 8kW ?? Zakładając jeszcze 4 osoby do c.w.u.
  4. COP 5 no może przy termach A czy vaillant robi dobre pompy ? Bo są dość rzadkie
  5. Asolt liczył w końcu sam. Akwarium to może nie jest ale kilka większych okien ma.
  6. No wyszło ciut mniej, tym bardziej ze 146 to p.u czyli bez skosów i garażu.
  7. Projektowe obciążenie cieplne 5069 W
  8. Odświeże temat. Wybór pompy coraz bliżej i tu mam pytanie lepiej 6 czy 8 kW. Różnica w cenie jest minimalna. A z OZC - zapotrzebowanie na ciepło na ogrzewanie wyszło 5876 kWh/rok. Do tego zapewne trzeba by było dodać coś na CWU.
  9. Witam, Czy ktoś może powiedzieć coś o w/w firmach ?. W szczególności interesuje mnie info o Teamplascie. Ogólnie wyceny moich okien z roletami, ciepłymi ramkami w oknach na pakiecie 3 szyby 0,5, ciepły montaż to : Dako - ok 26 tys - rolety Dako KNS i TEAMPLAST ok - 23 tys. - rolety Portos Będę wdzięczny za pomoc i sugestie bo nie wiem co wybrać. Powiedzmy że w tym Teamplascie mam pewniejszych montażystów a przynajmniej handlowca, a 3 tysiące "piechotą nie chodzą".
  10. Wyrównanie glina która jest teraz w stawie tj uzupełnienie ubytków itp. A zasilić chciałem z wodagruntowych ale chyba odpada bo za nisko i nie są pod ciśnieniem na co miałem nadzieje. Pozostanie mi przelewanie ze studni która mam na działce. Myślałem tez aby wykopać studnie praktycznie w stawie i użyć jej do uzupełniania braków i wymuszanie raz na jakis czas mieszania się wody.
  11. Witam, Potrzebuje porady na temat mojego stawu. Obecnie mam wykonany dół na działce ok 2 m niżej niz obecny poziom terenu. Kiedys był zasilany ze starego rurociągu którym szła woda dla wioski. Jednak przerwali ta rurę i płynie już nią tylko troche wody na wiosnę. W dziurze więc nie mam wody, a chciałbym ja powiększyć i odbudować ten staw. Obecnie na dnie jest z 40cm gliny, a pod nią jest woda gruntowa w jakims o dziwo organicznym gruncie. Teraz tak chciałbym mieć w tym stawie z 2m wody. Kopać poniżej obecnego poziomu wód gruntowych chyba bez sensu bo będę miał conajmniej 2 m niżej jak działka poziom lustra wody. Nie chce folii bo chciałbym aby był to jak najbardziej naturalny zbiornik. Zastanawiam się nas rekultywacja i wyrównaniem stawu z glina która jest i wlanie wody i zobaczyć czy bedzie się tam ona trzymala, mam jednak obawy o szczelność, chyba ze z czasem się zamuli i uszczelni. Jaka jest wasza opinia?
  12. Strzegom przynajmniej mam blisko Ale zadzwonie dziś do kolesi od odwiertow którzy bedą dla mnie zawodowo wykonywali 1km odwiertow to przy okazji 15km dalej moze w miarę tanio policzą. A poważnie nad Polskimi pompami się zastanawiam, bojakby nie patrzeć 10000 taniej, a COP chyba duzo gorszy nie jest. Chaoc nie przegladalem jeszcze kart technicznych poszczególnych pomp.
  13. Oddam za dobrą radę.
  14. No właśnie ten święty spokój do mnie przemawia. mkm silesia - jestes widzę zwolennikiem pomp PW. Co do oferty to pewnie to właśnie TA firma. No ale jak wspomniałem opcji jest pełno 1 fazowa 3 fazowa, zbiornik na cwu lepszy i gorszy. Watpie ze monza 15 tys, zmontowac pompe ze zbiornikiem cwu i osprzętem, chyba ze mi chcesz złożyć taka ofertę to zapraszam, Ba dorzucę nawet z 5000zl do tych 15stu. A czy mniejsza PW niz 9kW to nie był bym tak pewny, bo w koncu mam zapotrzebowanie w okolicy 7kW. Przy gruntowej to i moze 6kW by dało radę, ale biorąc pod uwagę ze to ma być jedyne źródło ciepla to jakos mam wątpliwości do dobierania pompy na styk.
  15. Chyba jednak zdecyduje się na gruntówkę. Przy PW zakładając ze COP na poziomie 2.5, a gruntowej 3.5 zwrot gruntowej bedzie po 10 latach. Nawet zakładając wymianę pompy po kilkunastu latach, to koszt wymiany gruntowej bedzie już niższy jak PW. Pytanie czy docieplać. Zobaczę po OZC, bo to ze ciepły rejon kraju to nic nie znaczy, a jeśli będę mógł dołożyć pare tysięcy na ocieplenie to może zejdę w dół z mocą pompy, i wydatek może się pokryć. A rachunki wtedy już tylko niższe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...