Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gwiazdoor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    104
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gwiazdoor

  1. Witam! Czy ktoś może mi doradzić czy małym nakładem pracy i kosztów mogę zwiększyć przepływ na rotometrach i rozwiązać problem z zapowietrzaniem się pętli? Pompa Daikin Altherma 8kW bez żadnych buforów, wszystko wpięte bezpośrednio w PC układ podłogowa i grzejniki spięte w jeden obieg, rury to głównie miedź 22mm, kawałek chyba pexa 32mm z dwoma kolanami które są mega przewożone . grzejniki przewymiarowane, przepływ max ok. 28l/min. Na rotometrach na parterze max dochodzi do 1l. Przy 6 pętlach, druga listwa zasilająca ma 4 obiegi na grzejniki i na jednym jest również chyba podłoga. Na piętrze jest 7 obiegów grzejników i 2 podłogówki wpięte razem w jedną listwę. Teraz już wiem że to nie poprawnie ale niestety tak jest i tego na chwilę obecną nie zmienię. Jaki jest problem? Słabo grzeje mi jeden - dwa obiegi podłogówki na parterze i jeden na piętrze. Jak odpowietrze układ przez tydzień, dwa jest fajnie i później znów to samo. Rozważam montaż separatora powietrza oraz dodatkowego filtra magnetycznego z racji grzejników w instalacji. Zastanawiam się też nad wymianą odpowietrzników w listwach na higroskopijne, inne podobno lubią zassać powietrze podczas pracy ogrzewania. Czy wymiana częściowa tych rur 22mm które idą do rozdzielni zmieni co kolwiek? Przykładowo mam około 7mb rury i wymienię widoczna cześć około 3,5mb na większą średnicę - ma to sens czy tylko kłucie mieszkania i nowa instalacja? Zużycie energii mam na dobrym poziomie bo około 3500kWh ogrzewam około 190m2. Ktoś podpowie lub zechce pomoc?
  2. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Witam Panowie! Jest tutaj ktoś ogarnięty w temacie i podpowie co mogę zrobić żeby pompa mi nie traktował przy obecnych temperaturach? W domu ciepło, aż za ciepło i wypada wyłączyć ogrzewanie co jak wiadomo ekonomiczne nie jest. Pompa ewidentnie taktuje, nie robi dłuższych przerw w pracy i sprężarka wydaje mi się, że włącza się zbyt często. Nie mam czasu by siedzieć przy pompie i liczyć urochomienai ( niestety producent nie pozwala zwykłemu użytkownikowi na sprawdzenie ilości uruchomień ). ale wydaje mi się, że tak nie powinna pracować. Układ mieszany mniej więcej 50/50, brak bufora , grzejniki przewymiarowane. Sterowanie krzywą, woda zasilająca z delta 5. Aktualne ustawienie 38/-15 i 25/+15 efekt taki, że woda na powrocie jest praktycznie takiej samej temperatury jak zasilania czyli wnioskuje, że budynek nie jest w stanie przyjąć więcej energii. Co mogę zmienić by jakoś temu zaradzić.? Zmniejszyć deltę na czas tych cieplejszych dni? Zmienić krzywą? Z góry dziękuję za każdą radę.
  3. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Właśnie dziś ustawiłem grzanie pogodowe, wcześniej korzystałem ze stałej temperatury i termostatu on/off i grzałem w tańszej strefie co pozwalało znacząco obniżyć rachunki, teraz mam PV i chciałem zmienić właśnie system grzania. Na początek ustawiłem zalecaną krzywą przez instalatora czyli 38*/ -18 28*/+20 Wydaje mi się, że będzie to za mało ale zobaczymy, dodatkowo zostawiam termostat by wyłączył pompę jak temperatura będzie za wysoka, czyli będzie to sygnał, że trzeba przestawić krzywą. Pytanie jeszcze, czy lepiej grzać cały czas noc dzień, czy że wzgledu na lepsze warunki pogodowe w dzień na noc po prostu wyłączyć grzanie i grzać od rana do wieczora? Co jest wyznacznikiem uruchamiania sprężarki, od czego to zależy?
  4. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Witam, Jak rozpoznać czy pompa taktuje? Można to zweryfikować po ilości uruchomień sprężarki w ciągu godziny czy jest jakiś inny sposób? Mam instalacje mieszaną, grzejniki + podłogówka 50/50 i zastanawiam się nad przejściem na grzanie 24/7 ale jak czytam to często pojawiają się problemy z taktowaniem, zwłaszcza w wyższych temperaturach na zewnątrz. Dla sprężarki lepiej jest jak włącza się często na chwilę czy rzadko a na dłużej? Chciałbym też zapytać o przepływ wody jaki powinien być - maks. jaki widziałem to ok. 26l /min. Jest ok? Używam termostatu zewnętrznego jako harmonogramu włączania i wyłączania pompy.
  5. Jeśli grzałem tylko jakiś czas w ciągu doby to wiadomo że temperatura nie utrzymywała się stała, przy niskich mrozach temperatura w ciągu dnia spadała około 0,5st. jak było mroźniej to nawet i 1 st. problem rozwiązywałem tak, że przy większych mrozach ustawiałem termostat np. Na 22,5 i do wieczora do 22:00 prawie temperatura równała się do 21,5 st. zwłaszcza w pokojach gdzie są grzejniki, w reszcie pomieszczeń gdzie jest podłogówka straty nie były tak duże. Dla nas takie skoki 0,5 st. Czy 1st. To nie skoki, wcześniej w starym mieszkaniu było tak, że wieczorem 24-25st. rano 19st to było coś Co do wygrzewania zbiornika i poboru energii - miałem na myśli wygrzewanie które jest raz w tygodniu w celu zapobieganiu Lagonelli. Co mogę zmienić, poprawić, sprawdzić czy też w jaki sposób poeksperymentować? Nie chodzi tutaj tylko o zaoszczędzenie kilku złotychych, to przy okazji ale chciałbym spróbować zwiększyć efektywność zwłaszcza wygrzewania cwu.
  6. Witam, Chciałbym zapytać, czy wyniki mojej pompy w ostatnim roku ogrzewania są w normie. Dom ok. 160m2 podłogówka i grzejniki mniej więcej powierzchniowo 50/50. Nie mam żadnych buforów, pompa Daikin Altherma 3. Grzałem głównie w nocy w taniej taryfie i w weekendy. Na ogrzewanie zużyłem 3570kWh od Października 2020 do października 2021 co kosztowało mnie około 1000zł-1100zł. COP dla ogrzewania wyszło 2,77. Dla wody użytkowej ( mieszkam od lutego br. ale podczas budowy woda też była podgrzewana ) wyszło COP 1.89. Zużyte 1040kWh. Grzałem harmonogramem grzanie głównie jedno w południe w taniej strefie, czasem dwa grzania, Temperatura zbiornika różnie próbowałem ustawiać między 45-49. Wygrzewanie zbiornika w ostatnich dwóch tygodniach wzięło mi też wydaje się sporo bo 10kWh i 8kWh. Czy to dobre wyniki? Jak to obliczyłem - wyprodukowaną energię podzieliłem przez zużytą energię.
  7. Czy ktoś jeszcze podzieli się opinią i doświadczeniem? Liczy się dla mnie każda opinia, bo nigdy nie pracowałem urządzeniami na aku w ogrodzie i nie mam doświadczenia.
  8. Czyli masz też 18V i nie muli, daje rady? Jaki masz aku i na ile mniej więcej pracy starcza?
  9. Witam, Czytając wszelki tematy na temat podkaszarek chyba rezygnuje z wersji spalinowej i chce kupić akumulatorową. Podkaszarka ma służyć jako uzupełnienie kosiarki na powierzchni ok. 350-400m2 koszenie obok drzewek, płotu, krawężników itp. Znalazłem dwa modele: 1. Skil 18V 2Ah https://allegro.pl/oferta/podkaszarka-akumulatorowa-25cm-20v-skil-1-x-2-0ah-9302277052 2. 4garden 2x20V 4Ah https://allegro.pl/oferta/podkaszarka-akumulatorowa-kosa-trawy-40v-4ah-2x20v-10573887271 Ktoś może ma taką samą lub podobną podkaszarkę i podzieli się opinią?
  10. Witam, szukam jakiejś kamerki, którą chcę zamontować przed wejściem by widzieć kto przychodzi czy wjeżdża na posesję. Chciałbym aby to było rozwiązanie jakieś przewodowe i do tego jakiś monitorek, który będzie mógł być postawiony np. w kuchni by móc sobie zerknąć w każdej chwili. Znajdzie się coś takiego? Gotowe zestawy kamerka + monitor są strasznie drogie, jak to ugryźć - dokupić np. jakiś tablet osobno i sparować z jakąkolwiek kamerą bezprzewodową? Czy może są jakieś niewielkie monitory które zadziałają z takimi kamerami ( mowa o takich 8-10" bo taki będzie raczej wystarczający). Pozdrawiam.
  11. Witam, Wytypowałem instalacje którymi jestem zainteresowany i muszę teraz podjąć decyzję na co się zdecydować. Ogólnie wszystkie firmy pracują na wysokiej jakości przewodach, jedni stosują grubości 4mm inni 6mm, złączki chyba MC4, gwarancja na pracę 5 lat, ppoż w cenie, zabezpieczenia po stronie DC i AC, uziemienie instalacji, wszystkie produkty z polskiej dystrybucji. Po wstępnym prześwietleniu firm stwierdzam, że mogę raczej każdej zaufać i tego nie zepsują mam nadzieję, że się nie mylę. Pytanie o gwarancje produktowe - brać to pod uwagę z przymrużeniem oka, jako drugorzędne czy warto przy panelach mieć na uwadze jak najdłuższą gwarancję? Poniżej 5 propozycji. Wstępnie nastawiałem się na JaSolar + Huawei ale, że jestem wnikliwy zainteresowały mnie nowe panele Hyundai oraz propozycja z Jinko + Fox Ess ( Może ktoś tutaj coś więcej powie? ) Bardzo czytelne warunki gwarancji z możliwością przedłużenia do 20 lat. Inwenter Solis który jest zamontowany na wieży Eiffla czy u Elon Musk też wzbudził moją ciekawość... 1. Ja Solar Jam60S20-380/MR-BF (12lat gw. ) + Solis-3P8K-4G (10 lat gw.) = Cena: 31 500zł brutto 8,36kWp (Opcja z Huawei +550zk dopłaty) 2. Hyundai HiE-S400VG (20lat gw.) + Huawei Sun2000-8KTL M1 (10 lat gw.) = Cena: 33500zł brutto. 8kWp 3. Jinko JKM 465M-7RL3-V ( Seria Tiger LM ) (12lat gw.) + Fox ESS T8 8kW (12lat gw.) + Badanie kamerą Termowizyjną ( Opcjonalnie 2 optymalizery Tigo TS-4-A-0 +400zł ) = Cena: 31 000zł brutto. 8,37kWp 4. Trina TSM-375DE08M ( 15lat gw.) + Sofar 8.8KTL-x (10lat gw.) ( Opcjonalnie Huawei +500zł ) + Badanie kamerą = Cena: 33 500zł brutto. 8,25kWp 5. Ja Solar Jam60S20-385/MR (12lat gw.) + Huawei Sun2000-8KTL M1 (10 lat gw.) + Badanie kamerą = Cena: 33 750zł. brutto 8,47kWp Co wybrać, dlaczego? Jakieś za lub przeciw? Warto dopłacać do najdroższej opcji wydłużając czas zwrotu czy ta najtańsza jeśli poprawnie zrobiona też zda egzamin?
  12. Podsumowując - Masakra! Teraz rozliczam się co pół roku czerwiec / grudzień. Czyli wnioskuję, że zgody na rozliczenie marzec / wrzesień nie mam co liczyć bo z góry narzucają termin rozliczenia. Po twoim poście znów się zastanawiam jaki sens ma u mnie instalacja większej ilości paneli skoro według tego co piszesz i tak nie pokryje to mojego zapotrzebowania na ogrzanie budynku PC w zimie. Myślałem, że jeśli do sieci wprowadzam zgromadzona energię np. 10.04.2021r to one przepadają po 12 miesiącach czyli rok później, ale skoro rozliczenie jest ostatniego grudnia to od 1 stycznia startuje z czystym kontem? Jeśli tak by to miało wyglądać to jak wiadomo uzysk w zimowych miesiącach jest niewielki i za ogrzewanie i tak zapłacę. Chyba że jednak liczy się dzień oddania energii do sieci i każdy kolejny dzień nadprodukcji jest przechowywany przez 12 miesięcy tylko przy rozliczeniu na koniec roku dostaje informacje ile mam jeszcze zapasu czy też dopłaty. Czemu to nigdy nie może być prosto, klarownie wytłumaczone? Dziekuję Ci, że zainteresowałeś się moim tematem, nikt wcześniej nigdzie nie umiał mi tego nakreślić jak to wygląda bym mógł zdecydować czy warto brać większą instalacje PV.
  13. @vr5 Czyli jeśli w dzień zostanie mi nadprodukcji np. 5kWh to w godzinach nocnych mogę wykorzystać te 5kWh i zostaną one rozliczone jako 20% ceny ( i tutaj pytanie po jakiej cenie zostaną rozliczone - tańszej nocnej bo w nocy pobrane czy droższej dziennej bo w dzień wyprodukowane)? Jeśli tak to jest jak myślę i zostanie rozliczone po tańszej cenie to nadal przy PV opłaca mi się mieć G12W... W Tauronie ciężko się coś dowiedzieć, nikt nie umie tego wytłumaczyć bym zrozumiał, albo sami nie wiedzą do końca.
  14. Witam Ponownie. Instalatorzy polecają mi inverter Huawei Sun2000 M0 lub M1 ( z tego co się dowiedziałem M0 to chyba starsza wersja już wycofana ze sprzedaży) są między nimi jakieś znaczące różnice dla mnie? Kolejna sprawa - zamierzam założyć instalację między 8,36 - 9,12kWp i wszyscy polecają mi wersję SUN2000-8KTL niezależnie czy to M1 czy M0 a patrząc w tabelkę widzę, że w M0 mogę przewymiarować instalację do 14,88kWp zaś w M1 przy tym samym falowniku do 12kWp. Wersja M0 https://solar.huawei.com/pl-PL/download?p=%2F-%2Fmedia%2FSolar%2Fattachment%2Fpdf%2Fpl%2Fdatasheet%2FSUN2000-3-10KTL-M0.pdf Wersja M1 https://solar.huawei.com/fr-FR/download?p=%2F-%2Fmedia%2FSolar%2Fattachment%2Fpdf%2Feu%2Fdatasheet%2FSUN2000-3-10KTL-M1.pdf Instalacja będzie zamontowana na stronie wschodnio-południowej azymut 160, kąt dachu 42 stopnie. Nie znalazłem informacji o ile można przewymiarować instalację na tym falowniku ale rozumiem, że chodzi o te właśnie zalecane moce z karty. Już coraz mniej zaczynam ufać instalatorom, bo mam wrażenie że każdy chce mi wcisnąć co się da, a jak się nie da to wciskają to co im powiem - koszmar Chciałbym przewymiarować instalację o te 15-20% czy mogę to zrobić by nie stracić gwarancji producenta i nie będę miał z tego powodu dużych strat? Nie wiem czy dobrze rozumuję ale zakładając np mniejszą wersję SUN2000-6KTL-M1 przy instalacji 8kWp i tak w szczycie obetnie wydajność paneli na 6,600VA? Dziękuję z góry dobrej duszy za wyjaśnienie! Pozdrawiam!
  15. @mitch - może nie do końca czytelnie dopisałem bo miałem na myśli bardziej sezon grzewczy. Kwoty podałem z przedziału październik - kwiecień. Dopiero mieszkam w mieszkaniu 2 miesiące i wcześniej w okolicach kwietnia / mają wyłączałem PC dlatego nie mam miarodajnego zużycia za całe 12 miesięcy. Zakładam z zapasem zużycie na poziomie 4500-5000kWh. Październik - do końca marca z ciepła wodą od dwóch miesięcy wyszło 3600kWh więc porównując zużycie np z lutego 740kWh a marca 500kWh śmiem twierdzić że w okresie letnim zużycie jest praktycznie znikome i dałem sobie ten zapas 1000-1500kWh. Wiem, że to jest nie do policzenia dokładnie ale nie mam wyboru jakoś muszę to policzyć w przybliżeniu. Te 17% o których piszesz - masz na myśli kwotę która mogę odliczyć sobie w zeznaniu podatkowym z tytułu termomodernizacji? Przy wkładzie około 15000 po odliczeniu ulgi i rachunkach 2000-2500zl. z tego co tak teraz znów liczę faktycznie powinna się wrócić w okresie +/- 7 lat. Pytanie zasadnicze dochodzi - czy ja mogę liczyć na to, że takie panele będą pracować przez te 20-25 lat czy to raczej tylko teoria i upiększanie danych przez producentów?
  16. No to ja chyba tego nie umiem obliczyć albo nie pojmuje pewnych kwestii stąd to złe spostrzeganie. Pozostaje mi wierzyć na słowo. Szkoda ze instalatorzy nie umieją mi wytłumaczyć tego wszystkiego i powiedzieć uczciwie czy mi się to opłaca czy nie i jaka decyzję najlepiej pojąć. Jak już pisze chciałbym zapytać jeszcze jakie rozliczenie w Tauronie najlepiej wybrać? Teraz mam odczyt co pół roku o prognoza na tej podstawie. Ma znaczenie od kiedy zaczyna się okres rozliczeniowy? Jeśli dobrze rozumiem to przy dobrze dobranej instalacji nie ale przy mniejszej i PC chyba lepiej by zaczynał on się np. w marcu / kwietniu?
  17. U mnie lokalizacja Bielsko. Sprawdzam teraz z tego co mam na fakturze i szczytowa 68gr i nocna 25gr. Taryfa G11 55gr jest po aktualnych cenach. Tak przy okazji wyszło że w umowie z 2018r płacę więcej niż jest aktualnie w cenniku. Wybrałem G12w bo grzejąc PC 24h wychodzi i tak taniej niż na G11. Zakładając że za pompę zapłacę rocznie nawet 1500zl to taka dodatkową instalacja za te np. 18000zl wróci mi się powiedzmy po 10-12 latach... Czy to aby na pewno jest opłacalne?
  18. Witam Serdecznie! Chciałbym zapytać o dwie kwestie i mam nadzieje, że tutaj na forum znajdę kogoś kto mi to w prosty sposób wyjaśni, bo szukam od kilku dni i jak coś znajdę to chyba nie rozumiem o co chodzi, ale jestem aż tak głupi... Biorę udział w programie gdzie mam przyznaną dotację na 4,5kWp gdzie dotacja to 4200zł netto za kWp. + koszty niekwalifikowane chyba tylko monitoring wysyłanej i odbieranej energii np PV Monitor + jakieś haracz do gminy ok 1000zl. Więc zakładam że w 2500-3000zł dopłaty za całość się to zamknie. Rozważam od razu większą instalację około 8-9kWp z racji, że dom ogrzewam PC. Koszt grzania pompą w okresie np. Październik - Kwiecień wychodził mi przez dwa ostatnie sezony kolejno 680zł / 880zł. Taryfa G12w Grzeję głównie w taniej taryfie + w mroźniejsze dni dodatkowo jakieś 15-20% również w droższej. Zapotrzebowanie domu na prąd wychodzi w skali roku około 3000kWh ( jeszcze nie mieszkamy pełny rok by to potwierdzić na 100% ). Teraz pytania: 1. Brać te 4,5kWp czy tam troszkę więcej czy dołożyć około 15-18 tys do instalacji 8-9kWp zakładając zużycie PC w granicach 4500-5000kWh? Jest to opłacalny interes, bo mi z obliczeń wychodzi, ze raczej nie do końca...? 2. Ktoś mi wytłumaczy jak Tauron rozlicza tą taryfę? PV produkują prąd głównie w godzinach szczytowych więc naprodukowana energia będzie tylko do wykorzystania w godzinach szczytowych czy w tych nocnych również będę mógł skorzystać z tej energii wyprodukowanej w dzień np. w celu ogrzewania mieszkania w nocy? No i analogiczna sytuacja w weekend - czy prąd naprodukowany w weekend będzie mógł być wykorzystany również przez w godzinach szczytowych? Dodam że stawki za prąd tutaj się znacznie różnią u mnie 66gr vs 20gr. Nigdzie nie modę znaleźć konkretnej odpowiedzi na ten temat. 3. Zakładając, że zostaję przy instalacji 4,5kWp, nie zmieniam nawyków i dalej grzeję w godzinach 22-6 będzie to również dobra opcja? Ktoś tak może korzysta i ma taryfę G12w czy wszyscy przy panelach zmieniają na G11? Dla mnie G11 jest mało opłacalne, jestem nauczony korzystać ze zmywarki w nocnych godzinach, pranie i suszarka, sprzątanie, pieczenie itp. robię głównie w nocy lub w weekend i większość czasu w domu spędzamy w weekendy. Z góry dziękuję dobrej duszy, która mi doradzi a zwłaszcza wytłumaczy jak to jest z tym Tauronem bo to już jest trochę magia... Pozdrawiam!
  19. @d7d dziękuje - już poprawiłem. @Jancia - dzięki za zainteresowanie moim tematem. Tak patrzę i panele Longi mają stosunkowo krótką gwarancję. Tak w ogóle to jak to jest z tą gwarancją - ona tylko jest czy na prawdę można z niej skorzystać w razie problemów, bo mam różne doświadczenia z innym sprzętem jeśli chodzi o gwarancję? Z moich obserwacji rachunków za prąd który głównie jest wykorzystywany na ogrzewanie budynku to jest to około 4000kWh więc myślę,że teraz gdy już mieszkamy optymalne zużycie pompy na ogrzewanie to będzie 4500-5000kWh więcej raczej będzie ciężko osiągnąć chyba że zawitają ostre zimy. Wyczytałem, że falownik ma być mniejszy niż moc instalacji - są tu jakieś zalecane kryteria? Zanim umówię się z jakimś wykonawcą chciałbym nabyć trochę wiedzy, bo nie wiem na kogo trafię a nie zawsze musi to być fachowiec z prawdziwego zdarzenia...
  20. Witam forumowiczów! Biorę udział w jednym z projektów dofinansowania na PV i muszę podjąć współpracę z jakimś wykonawcą instalacji. Nim to oczywiście zrobię chciałbym się dowiedzieć jakich podzespołów się wystrzegać a jakie są warte uwagi bardziej niż pozostałe. W projekcie jest określona lista podzespołów i tylko z tych można skorzystać. Przy okazji chciałbym też zapytać jakie są istotne sprawy przy takiej instalacji o które powinienem zapytać firmę instalującą przed podpisaniem umowy. Co do samej mocy instalacji to dotacja jest niewielka bo tylko do mocy 4kW ale można we własnym zakresie zwiększyć tą moc dopłacając ze swojej kieszeni. Budynek jest nowy nie mam jeszcze zużycia energii ale w mieszkaniu jest prawie wszystko na prąd, do tego mamy PC. Według OZC zapotrzebowanie na ogrzanie budynku to ponad 15000 kWh / rok choć z obserwacji przez ostatnie dwie zimy w najmroźniejsze miesiące grudzień / styczeń / luty zapotrzebowanie waha się miedzy 800kWh - 1100kwh w miesiącach jesiennych czy wiosennych zapotrzebowanie jest znacznie mniejsze w granicach 300-600kWh. do tego dojdzie jeszcze woda użytkowa i zastanawiam się jaka moc instalacji będzie odpowiednia... wiem że ciężko to określić ale muszę przyjąć jakieś średnie zużycie dla rodziny 4 osobowej bo inaczej nie jestem w stanie, liczę że coś doradzicie. Poniżej lista urządzeń z jakich może być wykonana instalacja: PRODUCENT/NAZWA PANELI TYP, MODEL [b]Aleo Solar[/b] X63L333[b]Bauer Solartechnik[/b] BS-6MHB5-EL; 330,335,340[b]Bruk-Bet Solar [/b]BEM-320 W BEM-390 W[b]Canadian Solar[/b] CS3U 380MS CS3U 385MS CS3U 390MS CS3U 395MS CS3U 400MS[b]DAH Solar[/b] HCM72X9-400W HCM72X9-405W HCM72X9-410W HCM72X9-415W HCM60X9-325W HCM60X9-330W HCM60X9-335W HCM60X9-340W HCM60X9-345W[b]EcoDelta[/b] ECO-330M-60DHC black; ECO-325M-60DHC black ; ECO-380M-66SA ECO-385M-66SA ECO-390M-66SA ECO-395M-66SA ECO-400M-66SA [b]EcoGreen Energy[/b] EGE-320M-60[b]Empire Group[/b] EMP-340S60AH[b]Enging[/b] EG-340M60-HD[b]EXE Solar[/b] A-HCM330/120; A-HCM345/120[b]Heckert Solar[/b] Nemo 2.0 60M 305-330;[b]Hyundai[/b] HiE-S340SG; HiE-S345SG; HiE-S350SG[b]IBC[/b] 330MS-HC, 335MS-HC, 340MS-HC[b]Jasolar[/b] JAM60S10-340; JAM60S10-340/PR; JAM60S10-340/MR JAM60S20-370/MR/BF[b]JINKO[/b] JKM330M-60H-V; JKM390M-72H JKM395M-72H JKM400M-72H JKM405M-72H JKM410M-72H; JKM390M-72H-V JKM395M-72H-V JKM400M-72H-V JKM405M-72H-V JKM410M-72H-V[b]KiotoSolar[/b] KPVMENEC 320/325/330; [b]LG[/b] LG340N1K-V5 LG335N1K-V5 LG330N1K-V5 LG325N1K-V5 LG355N1C LG350N1C LG345N1C LG340N1C[b]LONGI[/b] LR4-72HPH 435M; LR4-60HPH 360M; LR4-60HPH 365M; LR4-60HPH 370M; LR6-60OPH-350M; LR6-60HPH 320M LR4-60HIH 370M[b]ML System[/b] ML-S6MF/T1-330-1002/1684[b]MPSolarGroup[/b] MP-M-340; MP-M-345; MP-M-350[b]PHONO SOLAR[/b] PS330M1-20/UH[b]Q.CELLS[/b] Q.PEAK DUO-G5 320-330; Q.PEAK DUO-G6 340-355; Q.PEAK DUO-G7 325-335; Q.PEAK DUO-G8 340-360; Q.PEAK DUO BLK -G8 340-350; [b]REC[/b] REC360AA; REC365AA; REC370AA; REC375AA; REC380AA; REC 320NP; REC325NP; REC330NP;[b]RISEN[/b] RSM120-6-325-340M[b]Saronic[/b] SR-320-60M; SR-395-144M; SR-400-144M; SR-405-144M; SR-410-144M[b]Selfa[/b] SV120M.5(3)-335; SV120M.5(3)-330[b]Seraphim[/b] SRP-325-BMB SRP-325-BMB-HV SRP-330-BMB SRP-330-BMB-HV SRP-335-BMB SRP-335-BMB-HV SRP-340-BMB-HV SRP-345-BMB-HV SRP-360-BMB-HV SRP-365-BMB-HV SRP-370-BMB-HV SRP-375-BMB-HV[b]SHARP[/b] NU-JC330; NU-JB395; NU-BA385; NU-BA380; NU-JC320B[b]Sinosola [/b] SA355-120M; SA360-120 M; SA365-120 M; SA370-120M;SA320-120M; SA325-120M; SA330-120M; SA335-120M; SA340-120M; SA345-120M [b]Jiangsu SunLink PV Technology Co., Ltd[/b] 345 Mono[b]JINKO[/b] JKM330M-60H-V; JKM390M-72H JKM395M-72H JKM400M-72H JKM405M-72H JKM410M-72H; JKM390M-72H-V JKM395M-72H-V JKM400M-72H-V JKM405M-72H-V JKM410M-72H-V[b]KiotoSolar[/b] KPVMENEC 320/325/330; [b]LG [/b] LG340N1K-V5 LG335N1K-V5 LG330N1K-V5 LG325N1K-V5 LG355N1C LG350N1C LG345N1C LG340N1C[b]LONGI[/b] LR4-72HPH 435M; LR4-60HPH 360M; LR4-60HPH 365M; LR4-60HPH 370M; LR6-60OPH-350M; LR6-60HPH 320M LR4-60HIH 370M[b]ML System[/b] ML-S6MF/T1-330-1002/1684[b]MPSolarGroup[/b] MP-M-340; MP-M-345; MP-M-350[b]PHONO SOLAR[/b] PS330M1-20/UH[b]Q.CELLS[/b] Q.PEAK DUO-G5 320-330; Q.PEAK DUO-G6 340-355; Q.PEAK DUO-G7 325-335; Q.PEAK DUO-G8 340-360; Q.PEAK DUO BLK -G8 340-350; [b]REC[/b] REC360AA; REC365AA; REC370AA; REC375AA; REC380AA; REC 320NP; REC325NP; REC330NP;[b]RISEN[/b] RSM120-6-325-340M[b]Saronic[/b] SR-320-60M; SR-395-144M; SR-400-144M; SR-405-144M; SR-410-144M[b]Selfa[/b] SV120M.5(3)-335; SV120M.5(3)-330[b]Seraphim [/b]SRP-325-BMBSRP-325-BMB-HV SRP-330-BMB SRP-330-BMB-HV SRP-335-BMB SRP-335-BMB-HV SRP-340-BMB-HV SRP-345-BMB-HV SRP-360-BMB-HV SRP-365-BMB-HV SRP-370-BMB-HV SRP-375-BMB-HV[b]SHARP[/b] NU-JC330; NU-JB395; NU-BA385; NU-BA380; NU-JC320B[b]Sinosola[/b] SA355-120M; SA360-120 M; SA365-120 M; SA370-120M;SA320-120M; SA325-120M; SA330-120M; SA335-120M; SA340-120M; SA345-120M [b]Solar Fabrik[/b] Mono S3 365W Mono S3 370W Mono S3 375W; Mono S2 330W Mono S2 335W Mono S2 340W; [b]Sunergy USA WORKS LLC[/b] SUN340-60M-HF[b]Sunpro[/b] 340 HieFF Twin RA-L[b]SUNTECH[/b] HyPro STP335S-325S -A60/Wfh; HIPro STP330S-A60/Wnh; STP320S -340S-A60/Wnhb; STP320S-340S-A60/Wfhb; STP320S-20/Wfh h ; STP350S-B60/Wnh STP355S-B60/Wnh STP360S-B60/Wnh STP365S-B60/Wnh STP370S-B60/Wnh STP375S-B60/Wnh[b]Sunrise Energy[/b] SR-M660 325HL; SR-M660 330HL; SR-M660 335HL; SR-M660 340HL[b]TrinaSolar[/b] TSM-335 DE06M.08(II) TSM-325 DE06M.08(II) TSM-330 DE06M.08(II) TSM-335 DE06M.08(II) TSM-340 DE06M.08(II) TSM-345 DE06M.08(II)[b]Ulica solar[/b] UL-355M-120 UL-360M-120 UL-365M-120 UL-370M-120 UL-375M-120; [b]Viessmann [/b]Vitovolt 300 M335WA, M340WA[b]Winaico[/b] WST-325M6 WST-330M6 INWERTER PRODUCENT/NAZWA TYP, MODEL [b]ABB[/b] Trio 5.8TL-Outd Trio 7.5TL-Outd Trio 8.5TL-Outd[b]Afore[/b] BNT003KTL; BNT004KTL; BNT005KTL; BNT006KTL; BNT008KTL; BNT010KTL[b]FRONIUS[/b] PRIMO 3.0-1-3.6-1; SYMO 3.0-3-S-10.0-3-M; [b]Growatt[/b] 1500S; 2000S; 3000S;3000TL3-S; 4000TL3-S; 5000TL3-S; 6000TL3-S;7000TL3-S; 8000TL3-S; 9000TL3-S ;10000TL3-S; 11000TL3-S [b]Huawei[/b] SUN2000 KTL-M0/M1 3.0-10 KW; SUN2000 KTL-3-M0; SUN2000 KTL-4-M0; SUN2000 KTL-5-M0; SUN2000 KTL-6-M0; SUN2000 KTL-8-M0; SUN2000 KTL-10-M0; SUN2000 KTL-12-M0; SUN2000 KTL-15-M0; SUN2000 KTL-17-M0; SUN2000 KTL-20-M0; SUN2000L-2KTL; SUN2000L-3KTL; SUN2000L-3,68KTL[b]SMA[/b] Sunny Tripower 3.0; Sunny Tripower 4.0; Sunny Tripower 5.0; Sunny Tripower 6.0; Sunny Tripower 8,0; Sunny Tripower 10,0; Sunny Boy 1,5; Sunny Boy 2,0, Sunny Boy 2,5[b]Sofar[/b] 3,3KTL-X; 4,4KTL-X; 5,5KTL-X; 6,6KTL-X; 8,8KTL-X; 11KTL-X; 12KTL-X; 3KTLM-G2 3,6KTLM-G2[b]SolarEdge[/b] SE3K, SE4K, SE5K, SE6 K,SE7K, SE8K, SE9K, SE10K; SE12,5K, SE15K, SE16K, SE17K, SE2200H, SE3000H, SE3500H, SE3680H[b]Solis[/b] Solis-1P2,5K-4G Solis-1P3K-4G Solis-1P3,6K-4G Solis-3P3K-4G Solis-3P4K-4G Solis-3P5K-4G Solis-3P6K-4G Solis-3P8K-4G Solis-3P9K-4G Solis-3P10K-4G[b]Steca[/b] StecaGrid 4213 StecaGrid 5513 StecaGrid 7013 StecaGrid 8513 StecaGrid 10013; StecaGrid 3213 StecaGrid 4013 StecaGrid 5013 StecaGrid 6013 Terminal dostępowy, do celów monitoringu pracy urządzenia. Jest wymagany i nie jest dotowany trzeba sobie pokryć koszt we własnym zakresie. [b]PRODUCENT/NAZWA TYP, MODEL[/b][b]MCD ELECTRONICS[/b] DH-MWT-20 + DHMWL-20. [b]PV-MONITOR[/b] SYSTEM 3F+3F; 1F+3F; 1F+1F, [b]SOLAR-LOG[/b] Solar Log Base 15 + Pro 380 mod Solar Log 50 + licznik PRO380 Mod Solar Log 250 + licznik PRO380 Mod[b]HEWALEX[/b] System G432 Opti-Ener Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie nawet najmniejsze rady, opinie.
  21. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    U mnie jest podobnie. Martwi mnie bardziej częste odszranianie, nie siedziałem i nie sprawdzałem z zegarkiem ale chyba że dwa razy na 1h jest defrost. Długo u was trwa odszranianie? Od czego to jest zależne?
  22. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Gdzie mogę sprawdzić ilość uruchomień sprężarki? Jaka ilość jest optymalna?
  23. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Jak się u mnie okazało sama pompa nie potrafi dogrzać temperatury powyżej +53*C po przyzwoleniu użycia grzałki dezynfekcja wykonuje się normalnie. Mam do Ciebie @Marco36 takie pytanie - czy u Ciebie pompa pracuje cały czas? Jak korzystałem wcześniej tylko z opcji grzania pomieszczenia do pompa działała tylko wtedy gdy nie osiągnęła danej temp. zasilanie lub w wyznaczonych godzinach którymi sterował sterownik. Teraz gdy zacząłem korzystać z ciepłej wody użytkowej pompa działa cały czas pomimo na harmonogramie jest komenda zatrzymaj to pompa i tak działa - to normalne?
  24. Gwiazdoor

    Altherma DAIKIN

    Czy to normalne, gdy przykładowo mam ustawioną dezynfekcje na 4:00 rano i trwa ona 60 minut, a po kilku godzinach nadal widnieje ikona z informującą że dezynfekcja jest aktywna? W trybie pracy również jest informacja o aktywnej dezynfekcji.
  25. Błąd ma opis - funkcja dezynfekcji zbiornika nie została zakończona prawidłowo. Na chwilę obecną właśnie nie korzystam ze zbiornika normalnie bo jeszcze nie mieszkam, ale pomijając to chciałbym się dowiedzieć co robię nie tak, że to nie chce działać...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...