Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adam bisz.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O Adam bisz.

  • Urodziny 20.02.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Konina
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Adam bisz.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W sumie warte sprawdzenia, dzieki mpoplaw.
  2. Natryskiwanie pianki to drogi interes i nie da sie zrobić samemu, a mnie chodzi głównie żeby samemu i w miarę możliwości tanio. Trzeba się temu keramzytowi przyjrzeć bo pierwsze o tym słyszę.
  3. Głównie chodzi mi o wilgoć która może dostać się do konstrukcji. W przypadku ściany z wełną i paroizolacją nie ma ona raczej możliwości się wydostać do środka, ani przez styropian na zewnątrz. Ryfle moim zdaniem wentylacji nie dają żadnej więc gdy już do zawilgocenia jakoś dojdzie jest lipa. Dlatego pytam o jakieś inne rozwiązania bo wełna mi nie odpowiada za bardzo. Niestety tak jak myślałem lepiej jednak coś tam upchnąć między tą konstrukcje. Najlepiej organicznego.
  4. Witam wszystkich Czytając niespokojny temat o "kanadyjczyku bez tajemnic" sporo kombinowałem jaki by wybrać układ warstw ściany. Pomyślałem że stworzę więc nowy wątek aby jeszcze nie wydłużać i komplikować wspomnianego wyżej. Jeśli chciał bym zastosować ściany szkieletowe w swoim domu ocieplone tylko grubym styropianem od zewnątrz. Bez wełny w konstrukcji. To czy mocno ucierpi na tym akustyka, oraz czy przewody elektryczne nie powinny być jakoś dodatkowo zabezpieczone? O czym jeszcze pamiętać? Od wewnątrz chciał bym zakryć drewnianą konstrukcję regipsami. Czy może zastosować jakieś dziurki w tych regipsach na dole i do góry dla swobodnego przepływu powietrza. Był bym wdzięczny za podsunięcie propozycji przekroju takiej ściany, lub podzielenie się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Wentylacja w domu będzie mechaniczna. I jeszcze się zastanawiam czy na dachu drogie płyty PIR jako izolację na krokwiową można by zastąpić twardym styropianem? Pozdrawiam.
  5. Chciał bym abyście spojrzeli na sprawę trochę szerzej. Biorąc pod uwagę duże firmy nie można niestety pominąć jednego aspektu. Tam najważniejsza jest wydajność. Każda roboczogodzina się liczy a finalny efekt, czyli nasz dom jest wypadkową wielu czynników :szybkości i łatwości montażu poszczególnych rozwiązań,ceny produkcji materiałów, końcowej jakości wykonania całego domu i pewnie jeszcze wiele innych. Dlatego nie twierdzę że "Oni" , "Wy" czy ktokolwiek inny nie mają racji. Uważam że dla wielkich koncernów najważniejsza jest "opłacalność" a trwałość to tylko część składowa tego pojęcia i wydaje mi się że wcale nie najważniejsza. W związku z tym rozpatrując wszystkie rozwiązania nie wybiorę styropianu ryflowanego. Było by to zdecydowanie najłatwiejsze i pewnie dosyć dobre, ale wiem że przy odpowiednim zgłębieniu tematu jestem w stanie swój dom wykonać taniej i na pewno nie mniej solidnie. Choć zapewne zajmie to znacznie więcej czasu i będzie wymagać więcej poświęcenia z mojej strony. W przypadku potentatów rynkowych budujących setki domów w ciągu roku przyjęte przezemnie zastosowania nie miały by racji bytu. Były by zwyczajnie nie opłacalne. Tam liczy się cena/jakość a nie sama jakość niestety (tak jest z samochodami, sprzętem rtv, agd i masą innych rzeczy). Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie Ile lat gwarancji dawali "wielcy" producenci na swoje domy klejąc czy tam kręcąc styropian do osb bez ryfli,(potencjalnie źle) a ile dają gwarancji teraz po zmianie technologii na lepszą i jak niektórzy twierdzą jedyną ?
  6. ale welna byla przykryta styropianem kreconym bez szczeliny tak?
  7. Witam wszystkich. Zastanawiajac sie nad tematem przez ostatni czas doszedlem do wniosku ze zalozenie folii paroizolacyjnej od srodka a styropianu bez szczeliny wentylacyjnej od zewnatrz to nie jest dobre rozwiazanie. Pomimo tego ze punkt rosy przesuwa sie poza konstrukcje to jednak w razie jakiegokolwiek zawilgocenia pozbawiamy sciany prawie calkiem mozliwosci wentylacji. Z drugiej strony jednak styropian ryflowany nie zadawala mnie kompletnie. Punkt rosy przy wiekszych mrozach moze wystapic w konstrukcji i nikt nie jest w stanie policzyc i powiedziec ze nie. Co prawda ryfle daja jakas mozliwosc wentylacji ale jest ona chyba jednak za mala biorac pod uwage ze nie ma wylotu u gory. Niestety argument ze to dziala od 15 lat mnie nie przekonuje. 50 to i moze by przekonalo. Najlepiej chyba wypada przy tym wszystkim pelna szczelina wentylacyjna. Jednak solidne ocieplenie sprawia wtedy troche problemu. Z tych wzgledow chyba coraz blizej mi do zwyklej murowanej jaskini Jeszcze brat mial porozmawiac ze swoja wykladowczynia co o tym mysli. Moze cos z tego jeszcze bedzie.
  8. Czytam już chyba 3 raz ten temat od początku bo wydaje mi się o wiele ciekawszy niż połowa książek o kanadyjczykach które do tej pory przeczytałem. Pisał Pan Panie Andrzeju wcześniej że uczył się na błędach owych domów przy ul. Bartyckiej. Czy aby nie tyczyło się to w jakimś stopniu do tego układu ścian? I tak jeszcze odnośnie konstrukcji. Czy oglądał ktoś filmy Larrego Houna, lub czytał książę? Wolał bym raczej wykonywać szkielet według jego zaleceń niż jakiegoś rodzimego architekta.
  9. w takim razie moze jednak lepiej dac to osb od srodka zeby wspomoc paroizolacje. A darowac sobie plyte od zewnatrz wlasnie na rzecz lat lub tym podobne?
  10. Dzięki za odpowiedź. Gdzieś o takim pomyśle ze ścianami przeczytałem, ale może rzeczywiście nie ma to większego sensu. Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz odnośnie kanadyjczyka. Mianowicie czy wkręty mocujące płytę g-k nie dziurawią foli paroizolacyjnej na tyle mocno żeby miało to znaczenie ? w końcu trochę tych wkrętów jest. pozdrawiam
  11. Witam. Na forum zarejestrowałem się dopiero tera, choć śledzę je już dość długo. Na początek chciał bym podać przykład Pana Lucjana Łągiewki który to zrobił pochłaniacz energii. Mimo że jest wielokrotnie lepszy od tych stosowanych przez potentatów rynkowych produkujących 100% wszystkich samochodów nie wzbudził ich zainteresowania. I podobno w ogóle przeczy prawom fizyki. Jak widać Pan Lucjan może zawstydzić cały świat, dlaczego by Pan Andrzej też nie mógł? Oczywiście to tylko taki przykład ale pozwala spojrzeć z dystansem na spory z tego tematu. A teraz odnośnie kanadyjczyków. Jeśli płyta OSB jest głównie materiałem konstrukcyjnym, to czy można zamiast niej zastosować po prostu ruszt z łat? pytam się gdyż jest to rozwiązanie o niebo tańsze. Druga sprawa, czy sensownym jest postawienie kilku ścian działowych z np: cegły pełnej? tak aby przy braku w dostawie ogrzewania przegrody wewnętrzne przez jakiś czas oddawały zgromadzone ciepło do pomieszczeń. Biorąc pod uwagę ostatnią modę w nazewnictwie to była by to "inteligentna ściana" ;p
×
×
  • Dodaj nową pozycję...