Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K_D

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

K_D's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Czy ktoś zna takie rozwiązanie firmy Marley? "DUO System doprowadzania swiezego i odprowadzania zuzytego powietrza" Link do strony producenta: https://goo.gl/bQsxqw Jeśli tak, to jak wygląda sprawa ze skraplaniem, zamarzaniem, ewentualnym zimnem w kuchni i brudzeniem elewacji? Z góry dziękuję za informacje.
  2. Witam Pewnie mi się oberwie, ale forum jest spore i ciężko znaleźć. A z drugiej strony każdy dom inny Stoimy przed wyborem i budową kominka. Będzie stał w pokoju o powierzchni 40m2. W planach mamy prostu kominek z płaską szybą otwieraną na bok. Obudowa obłożona będzie płytkami ceglanymi (nie klinkier). Szerokość wkładu/szyby to pewnie ok 80cm. Dom będzie ogrzewany gazem, a kominek to oczywiście dodatek. I teraz o co chodzi. Niby ten kominek jest tylko dodatkiem, ale chcielibyśmy chyba, żeby jakoś tę energię akumulować. I pytanie - czy to ma sens? Czy nie jest to przerost formy nad treścią, skoro dom będzie i tak ogrzewany gazem? A z drugiej strony mam poczucie, że szkoda tego palenia na samo oglądanie No i jeśli wchodzić w akumulację, to o czym pomyśleć oprócz wkładu stalowo-szamotowego? Jest sens robić obudowę z płyt szamotowych czy jakichś innych? Czy na takie palenie od czasu do czasu (w zimę pewnie prawie codziennie) wystarczy sam wkład wspomiany wyżej? Na pewno nie chcę stawiać pieca kaflowego, czy piecokominka, bo jednak zależy nam na dużej szybie (wiem wiem, duża szyba kłóci się z akumulacją ) Prosiłbym specjalistów o jakąś opinię. Z góry dzięki za pomoc
  3. Witam Odkopię temat, bo mam podobne pytania jak wyżej. Łazienka i garderoba są obok siebie i mają jedną wspólną ścianę (każde z tych pomieszczeń ma oczywście osobne wejście). W garderobie przewidziane było okno (to jest stan surowy, więc narazie jest dziura na okno) i nie został przewidziany przewód wentylacyjny. Stwierdziliśmy, że jednak wolelibyśmy to okno zamurować, bo szkoda miejsca, ale wtedy powstaje problem z wentylacją garderoby. Ale, jako że komin wentylacyjny łazienki jest właśnie przy wspólnej ścianie łazienki i garderoby, to pomyśleliśmy, że może by się przebić w z garderoby do tego komina i wstawić wentylator (mechaniczny, np. z czujnikiem wilgotności). No i pytanie jest takie, czy ma to sens i czy będzie to działać? W sensie, czy np. wilgoć z łazienki nie będzie przechodzić do garderoby. Jeżeli można tak zrobić, to jak to najlepiej rozplanować? Czy np. wentylator w łazience ma być wyżej niż ten w garderobie? Czy robi się takie a la wyprowadzenia od kratki/wentylatora w kominie (czyli coś jak wenflon )? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...