Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

enes19

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez enes19

  1. Odkopuje temat , szybkie pytanie panowie Na górze na stopie nieużytkowym, mam rozłożone 3x5cm styropianu na mijanego, nie dałem folii pod spód styropianu, tylko chce dać na styropian, dodam że strop betonowy lany oczywiście na tą folię ma iść wylewka betonowa 5cm Żadnego ogrzewania nie przewiduje na gotse Czy zda to egzamin ?
  2. Witam proszę o kontakt, potrzebuje pomocy w sprawie ocieplenia stropu
  3. Witam proszę o kontakt w sprawie ocieplenia stropu

    Potrzebuje pomocy w odpowiedzi na kilka pytań

  4. Panowie a co Wy na to żeby iść na taki układ : Butla z gazem na działce na własność Kocioł kondesacyjny Wentylacja grawitacyjna ( chodzi głównie tutaj o finanse ) I samo ogrzewanie gazowe Czy ktoś z forumowiczów ma taki układ zastosowany u siebie ?
  5. Nie jestem w stanie ci podać orientacyjnych kosztów budowy komina wentylacyjnego
  6. Jeżeli już się zdecyduje na pompę ciepła które źródłoc będzie najlepszym wyborem ?
  7. Komin odnośnie spalin , bo oczywiście komin wentylacyjny zostaje ?
  8. Czyli według Was szukać mam pompy ciepła na prąd elektryczny dobrze rozumiem ? Nie jestem zwolennikiem pompy ciepła powietrznej Muszę sobie to wszystko poukładać w głowie Rozumiem że jak zdecyduje się na pompę ciepła to komin jest zbędny ?
  9. Za 20000 to bardzo tani scenariusz pompy ciepła , w okolicy u mnie ludzie mówią o kwotach rzędu 50000
  10. A jak wygląda sprawa z ekonomią pompy ciepła przy większych mrozach ?
  11. Już teraz zwariowałem panowie sam nie wiem co wybrać .
  12. Wytłumaczcie mi proszę , jeżeli rozmawiamy o grzaniu za pomocą prądu to mówicie o pompie ciepła tylko elektrycznej tak ?
  13. Panowie a może kocioł na pellet ?
  14. Z obiegami i dodatkowymi pompami się zgadzam, aczkolwiek jest to do wykonania. Jeżeli chodzi o pompę ciepła to odpada w przedbiegach ze względu na koszty realizacji. W momencie gdy mam ogrzewanie podłogowe mogę np. w pokojach spokojnie położyć panele podłogowe ?
  15. Dlaczego mam nie mieszać grzejników z podłógówką ? Przecież to nie powinno wpłynąć na wydajność układu , a jednak mam większą swobodę w razie jakichkolwiek zmian/ czy w szukaniu usterek
  16. Witam Was, stoję przed niemałym dylematem związanym z wyborem instalacji centralnego ogrzewania. Budynek o powierzchni 100m + 30m garaz , bez piwnicy, parterowy poddasze nie użytkowe ( być może będzie służyć jako strych ) Brak nitki gazowej w mojej miejscowości , zmusza mnie przy wyborze ogrzewania gazowego do kupna butli gazowej. Słyszałem że dzierżawienie tej butli to strzał w kolano pod względem finansowym , jak wygląda sprawa związana z orientacyjnymi kosztami ogrzewania gazowego ? Jezeli chciałbym mieć podłogówkę tylko w kuchni łazienkach , a w pokojach i salonie grzejniki to nie będzie kolidowało z ogrzewaniem gazowym ? W garażu planuje również albo podłogówkę albo jeden grzejnik. Zastanawiam się równiez nad kotłem na pellet , aczkolwiek cenowo też wychodzi dosyć wysoko i trzeba już pamiętać o zasypywaniu , zrobieniu miejsca na pellet itp. Ekogroszek odrzucam jak narazie , chociaż byłem jego zwolennikiem. Kotłownia ma około 6m2 Rodzina dwuosobowa Proszę o porady.
  17. Witam Was serdecznie , mam do Was ogromną prośbę a mianowicie czy znalazłby się ktoś kto pomógł by mi wskazać przykłady systemów wielkopłytowych zamkniętych , chodzi mi dokładnie o systemy : 3.1.1 PBU 3.1.2 "Domino" 3.1.3 "Dąbrowa" 3.1.4 "Fadom" 3.1.5 WUF-T na internecie jest sporo zdjęć aczkolwiek nie mam pojęcia które zdjęcie obrazuje najlepiej który system . Z góry bardzo Wam dziekuję za pomoc. Pozdrawiam
  18. no właśnie i tu jest problem ze syfon rozbierałem i jest czysty , być może układ jest dalej zapchany . Gdzie taki korek moge kupić ?
  19. Witam Was , mam problem z cieknącą zmywarką która stoi w domu właściciela już prawie równy rok nie używana i od wczoraj zaczeła cięknąć pod drzwiczkami ( dodam że zmywarka jest zabudowana ) więc postanowiłem ją odłączyć od układu i tutaj pojawił się problem ponieważ gdy zakręciłem zawory dopływu wody do zmywarki wydawało mi się że wszystko jest ok ale do czasu zauważyłem że gdy odkręciłem wodę w zlewie poleciała tak z 10s to woda zaczynała przybierać z powrotem w zmywarce a więc postanowiłem odłączyć również wąż odprowadzający od syfonu, aczkolwiek tutaj pojawił się kolejny problem ponieważ "korek" ( nie wiem jak nazywa się profesjonalnie ten element ) był standardowo zakręcony u góry ja wykręciłem go z góry i wkręciłem w to miejsce gdzie wcześniej był wąż odprowadzający wodę ze zmywarki ( ten siwy wąż ) , myślałem że to również rozwiąże problem aczkolwiek po dłuższym użytkowaniu wody z syfonu znowu zaczeła wybijać woda tym górnym wyjściem i teraz już nie wiem czy potrzebuje drugiego tego "korka" czy przerobić całkowicie syfon , dodam że mieszkam w bloku i co jakiś czas do wiadra pod zlewem wlatuje trochę wody tym górnym ujściem ( wolę żeby tamtędy woda się dostawała niż żeby wybijała przez zmywarkę która jest w środku zagrzybiona ) Daję zdjęcia tego "korka" i syfonu , z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/41/vu86.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/23/5u00.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/593/mg10.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/198/chhu.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/856/mswr.jpg ps .na 3 zdjęciu widać ten korek zakręcony , tam zamiast niego był wąż , a ten korek standardowo był jak widać na zdj. 2 na górze syfonu wkręcony
×
×
  • Dodaj nową pozycję...