Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarson78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

O jarson78

  • Urodziny 20.02.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Busko-Zdrój
  • Kod pocztowy
    28-100
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jarson78's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zwiększyłem pojemność do 2,5 i regeneracja odbyła się po 5 dniach. Jeśli chodzi o twardość wody to codziennie wieczorem robiłem testy i twardość nie ulegała zmianie.
  2. Twardość wody 29 stopni niemieckich Ustawienia: dawka soli 2.0 pojemność w m3 1.64
  3. Twardość wody sprawdzałem i zmieniałem ustawienia. Woda jest teraz miękka, ale ta regeneracja mnie dziwi że robi się codziennie
  4. A ja czytam już kolejny raz moją instrukcje i nie wiem jak go ustawić aby ta regeneracja nie odbywała się codziennie
  5. A u mnie regeneracja jest codziennie pomimo tego że w domu mieszkają tylko dwie osoby i zużycie wody jest niewielkie. Mój zmiękczacz to Buderus LOGA SOFT 16. Czy na podstawie instrukcji mógłbyś mi powiedzieć jak go ustawić żeby się regenerował rzadziej https://buderus-inserw.pl/sklep/files/LOGA%20SOFT%204_8_16_25%20instrukcja.pdf
  6. Panowie mam takie pytanko. Posiadam zmiękczacz wody Buderus Loga Soft 16, woda ze studni która była bardzo twarda. Zmiękczacz oczywiście poradził sobie z twardością i kamień przestał się osadzać ale zamiast tego na bateriach pojawił się biały osad, który bez problemu się usuwa, ale jest to denerwujące. Co to może być?? I drugie pytanie, czy ten zmiękczacz musi się regenerować codziennie?
  7. Kocioł jak był ustawiony według temp. zewnętrznej to grzał prawie non stop z temperaturą 30-40 stopni. Jak jest ustawiony według temp. pomieszczenia włącza się kilka razy dziennie, dogrzewa do zadanej temperatury i się wyłącza. Jeśli chodzi o zasobnik, to jest aż taki duży ponieważ skorzystałem z dotacji na solary i taki był w zestawie. Mam jeszcze takie pytanko, czy pompa powinna chodzić non stop, bo u mnie tak właśnie jest?? Dzisiaj był piękna pogoda więc piec się nie załączył ani razu a pompa pracuje cały czas. Temperatura na piecu 22 stopnie.
  8. Witam. Odświeżę troszkę temat bo też walczę z ustawieniami Buderusa. Dom 160mkw, ocieplony 10cm grafit, na parterze prawie wszędzie podłogówka, na poddaszu oprócz łazienki wszędzie grzejniki, zasobnik 300l. Ogrzewanie wspomagane rzadko kominkiem z płaszczem Średnie dobowe zużycie gazu to 8m3 i to nie ważne czy na dworze jest -5 czy tak jak dzisiaj był w ciągu dnia w słońcu 15 stopni. Piec ma ustawiony według pomieszczenia. Temp. od 15 do 22 19stopni a od 22 do 15 18,5stopnia. Próbowałem ostatnio przestawić na według zewnętrznej temp. myśląc że zużycie gazu spadnie ale niestety nadal było to 8m3 i piec pracował prawie non stop na wolnych obrotach. Może coś podpowiecie w kwestii prawidłowego ustawienia pieca, dodam jeszcze iż ma GB072 20kw i sterownik RC300.
  9. Jak nie korzystam z prysznica to nie śmierdzi. Ciężko mi będzie zrobić szkic tego jak to jest połączone. Na pewno wszystko jest połączone z jedną rurą kanalizacyjną która wychodzi z kotłowni do oczyszczalni i przez strych na dach. Ciężko będzie też określić w jakiej kolejności jest to podłączone, nie pamiętam tego. Brodzik ma głębokość 15cm. Na pewno się nie ugina. Jak leje wodę to nie śmierdzi, śmierdzi tylko podczas brania prysznica, czyli wtedy kiedy przez dłuższy czas leci ciepła woda.
  10. Ale zakleić syfonu nie mogę bo śmierdzi z niego w momencie kiedy się kąpie.
  11. No też tak może być, ale ja mam wentylator z klapką zwrotną więc nawet jak jest wyłączony to nie cofa powietrza
  12. Działa dobrze bo jest w niej wentylator a poza ty jak się wyjdzie z pod prysznica to czuć jak powietrze wwiewa z pod drzwi w stronę kratki. Poza tym widać to też podczas kąpieli jak para leci do kratki,
  13. W łazience jest kratka wentylacyjna i działa dobrze. Dodam jeszcze, że gdy wyjmę wszystkie bebechy z syfonu w brodziku to troszkę z niego wieje.
  14. Sęk w tym że woda w syfonie jest. Rura na dachu zakończona jest kominkiem takim jak na zdjęciu.
  15. Problem polega na tym iż po wzięciu prysznica w łazience na dole lub podczas prania w łazience na górze strasznie śmierdzi z kanalizacji. Smród jest w całym domu i jest bardzo nieprzyjemny. Jeśli chodzi o kanalizację to mam przydomową oczyszczalnie na końcu której zamontowany jest kominek wentylacyjny. Wentylacja kanalizacji zrobiona jest rurą fi100 i zakończona Z tego co udało mi się stwierdzić to nieprzyjemny zapach wydostaje się w łazience na dole z syfonu w brodziku a w łazience na górze z syfonu w wanie. W obu przypadkach mam zamontowane syfony bardzo niskie Pomóżcie bo nie wiem w czym tkwi problem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...