Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sznajci

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O sznajci

  • Urodziny 15.04.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sznajci's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Szczerze mówiąc, to czytam ten wątek już od dłuższego czasu i zastanawiam się o co jest takie bicie piany. Dla porównania przykład: Idę ulicą i z kieszeni wypadło mi 10 groszy do studzienki. Szkoda myślę sobie - taka utrata. Następnego dnia idę tą nieszczęśliwą ulicą i tym razem wypada mi 1 złotówka do tej samej studzienki. Jakby nie było straciłem 10x więcej. Ale czy to dużo przy moich zarobkach i wydatkach? Chyba w skali rocznej nie umrę przez takie straty z głodu. Pytanie czy przejdę tamtędy po raz trzeci i użyję laparoskopu do grzebania w studzience? Chyba wynajęcie sprzętu będzie droższe od tych strat.
  2. Nie robiłem nigdy obróbki po łuku z taką dylatacją, bo po prostu u mnie wszyscy mają proste okna . Spróbowałbym kupić jedną listwę prostą (koszty groszowe) i nagiąć ją opalarką. Formowałbym ją kawałkami, bo też przejrzałem czy jest coś takiego i cisza. Prosta będzie pasowała każdemu, a łuki są różne więc pewnie dlatego nie robią ich.
  3. Dobrze, że znów działasz E-Rzecznik Śnieżka. Mam szybkie pytanie do Ciebie a wolę na forum niż przez PW, bo może komuś się przyda. Do tej pory preferowałem Caparola przy pracach wykończeniowych, którymi zajmuję się zawodowo. Trafił mi się Klient, który potrzebował "olśniewająco białej" aż do bólu farby na sufit. Wiadomo, że biel a biel to różnica i zaczęły się poszukiwania. W końcu Klient machnął ręką na ten temat a mnie zaczęło zastanawiać to, czy macie coś u siebie takiego EXTRA białego. Macie?
  4. AcrylPutz GU40 jest dobrym gruntem, a ja do naprawdę ciężkich rzeczy używam CT17 Ceresita. Tym można byłoby piasek na pustyni skleić w litą skałę. Minus - śmierdzi okropnie i długo utrzymuje się ten zapaszek w pomieszczeniu pomimo zapewnienia odpowiedniej wentylacji.
  5. Tak na prawdę nie masz dużo ruchu w tej kwestii, bo: -od dołu nic nie zrobisz jak piszą koledzy wyżej -nie uszczelnisz połączenia płyt -jeśli uda Ci się uszczelnienie, to zaręczam, że woda znajdzie inne miejsce i będziesz miał plamę ale w innym miejscu Spółdzielnia czy zarządca budynku nic nie może z tym zrobić? Ubezpieczenia, odszkodowania itd to tylko na otarcie łez, bo nie o to w tym chodzi aby (jak to z resztą sam napisałeś) rokrocznie remontować. Moim zdaniem trzeba sąsiada zmobilizować skutecznie wraz ze spółdzielnią lub innym zarządcą budynku. Powodzenia
  6. Lepiej aby drzwi były podwieszone a nie jeździły po podłodze - estetyczniejsze i trwalsze rozwiązanie. Wykańczałem pod koniec zeszłego roku budynek z takim czymś: http://erkado.pl/?lang=pl&page=chowane_w_sciane&ap=2013_sp2c___schematy Może przydadzą Ci się te rozmiarówki. Cenowo nie pamiętam ale z tego co właściciel mówił to cena była rozsądna. P.S. bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na system chowany w ścianę a nie naścienny, bo na żywo wygląda on bardzo marnie. Szczególnie, gdy zamkniesz drzwi. Zauważcie, że w katalogach zawsze są one otwarte i nie kłuje to tak w oczy.
  7. Dla mnie ta folia w płynie w dużej mierze przesadne rozwiązanie. W zeszłym roku wkuwałem u siebie rury w ścianę z żelbetonu (dziękuję sąsiadom za wyrozumiałość) i tylko złapałem je w uchwyty i obleciałem pianką. Na to trochę cementu i glazura. Odpukać trzyma się do dziś i nic kompletnie nie dzieje się co dziać się nie powinno. P.S. tak jak koledzy wyżej radzą - sprawdź czy na pewno będziesz mógł schować rury w ścianie i czy czasem nie będziesz miał gdzieś komina po drodze.
  8. sznajci

    usztywnienie brodzika

    Najlepszym sposobem byłby oczywiście demontaż ale wiąże się to z dodatkowymi wydatkami przy ponownym wykończeniu. Pianka nie jest najlepszym wyjściem, bo nie masz kontroli gdzie i jak się rozpręży (nie wiem jaki masz brodzik - wysoko czy nisko nad posadzką). 1. wrzuć jakąś fotkę brodzika i wymiary. Przede wszystkim ile od dna brodzika do posadzki. 2. jaki rozmiar brodzika (80-ka czy 90-ka) 3. czym masz wykończony brodzik? Glazura czy stoi on luźno i wykończony jest tylko silikonem? 4. jakie jest to pękanie? Nie leje lub nie przesącza się woda na posadzkę?
  9. Tak, pytałem o ilość miejsca z tego względu że antaba wygląda super ale bałem się o funkcjonalność przy montażu w glifie a nie w warstwie ocieplenia. Pogoda rzeczywiście sprzyja do prac wszelakich więc życzę Ci złapania wiatru w żagle z budową . Wrzuć zdjęcie koniecznie i jak możesz to trochę z bliższej perspektywy. P.S. z tymi reklamacjami to oni tak zawsze, czy jest to jakiś odosobniony przypadek z tak krótkim terminem?
  10. Jest sposób na odnajdowanie kolorów. Podoba Ci się jaki obrazek w sieci to zapisujesz go na dysk. Otwierasz za pomocą Paint'a i używać tej pipetki. Klikasz na nią a później na wybrany fragment obrazka. Później przechodzisz w edycję kolorów za pomocą tego przycisku: Otwiera się okienko z gotowymi kolorami RGB (Red / Green/ Blue = czerwony / zielony / niebieski). To są 3 podstawowe kolory do tworzenia innych kolorów. Masz wynik RGB i później korzystasz z tego kalkulatora co masz w linku wyżej.
  11. sznajci

    Pomocy :(

    Nie strasząc Cię, pod ścianą równie dobrze możesz znaleźć niezłą kolonię grzyba jeśli jakimś cudem doszło do zawilgocenia tego miejsca bez możliwości odparowania wody. Dla bezpieczeństwa naszykuj trochę więcej funduszy na ewentualną chemię i walkę z niechcianym lokatorem pod styropianem, bo tak na prawdę może być tam wszystko. Takie patenty stosuje się w mieszkaniach na sprzedaż, które trzeba podpicować najtańszym kosztem. Później człowiek tylko może zaciskać zęby i pluć sobie w brodę ale nie da się wszystkiego sprawdzić nawet z większą wiedzą budowlaną. Głowa do góry, podciągnij rękawy i trzymamy kciuki! P.S. maseczka przeciwpyłowa wskazana
  12. Wierz mi na słowo, że są jeszcze bardziej "prymitywne" zawory . Spłuczka jak się domyślam górnopłuk, czyli coś takiego: http://www.swiatlazienek.com.pl/galerie/i/ideal-standard-miska-do_29273.jpg Tyle, że pewnie u Ciebie wihajsterek do odpalania spuszczania wody będzie na górze. Może masz za niski poziom wody w zbiorniku? Spróbuj normalnie spuścić całą wodę ze zbiornika i wtedy (gdy podniesiesz ten wihajster do góry) przekręć nim o 180 stopni i puść go normalnie. Zobacz czy wtedy będzie leciała Ci woda. P.S. wymiana zaworu w bloku: najszybciej kupić drugi zawór, zakręcić wodę w piwnicy (główna rura) i przystąpić do zmiany. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?39037-wymiana-zaworu-%28kranika%29-doprowadzaj%C4%85cego-wod%C4%99-do-sp%C5%82uczki
  13. A wilgotność? Jesienią i zimą jest duża wilgoć na klatkach, a latem za to jest sachara. Ktoś jeszcze jak otworzy okienko na górze i zrobi się cug to dopiero może się odkształcać. Lepiej chyba tańsze metalowe drzwi niż najlepsze z MDFu. Pytanie pozostaje jakie skrzydło?
  14. To na pewno nie ościeżnica z MDF jak w drzwiach wewnętrznych. Będą miały o wiele mniejszą odporność na warunki panujące na klatce w porównaniu od drzwi choćby stalowych. O akustyce nie wspomnę, bo jakie skrzydło na nich zawiesisz? Pokojowe z wypełnieniem z plastra miodu będzie totalną porażką w tym miejscu. Nic cięższego nie dasz aby wytrzymało Ci to trochę dłużej jak 1 sezon.
  15. Jako drzwi zewnętrznie nie polecam w ogóle zagłębiać się w tematy związane z ościeżnicą na MDFie. Zdecydowanie mniej podatna na odkształcenia będzie metalowa (stalowa) z dobrymi uszczelkami. Do klatki zwróć uwagę na próg, jego uszczelkę oraz na uszczelki w ościeżnicy (ew. w skrzydle jeśli takowe posiada). Większość ludzi w blokach narzeka na odkształcanie się drzwi w lecie lub w zimie. Raz nie mogą ich domknąć a raz wieje szparami. To samo może stać się z ościeżnicą z MDF. Problem dotyczy parterów jak i mieszkańców z 4 piętra.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...