Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

libra100

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    131
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez libra100

  1. Moim zdaniem 5-6tys / m2 to gruba przesada. Moja złota rada jest taka. Zrób sobie plik w excelu i na podstawie szacunkowych danych jakie można znaleźć w necie licz sobie wszystko. Średni koszt fundamentów, ścian, zgłoś się do kilku firm sprzedających okna i poproś o wycenę. To nie muszą być ostateczne wymiary okien, ale mniej więcej będziesz już wiedział jaki to koszt. Ja wyceniałam okna rok przed wykonaniem projektu jego zarys miałam już jednak w głowie. Taki kosztorys powie Ci najwięcej. My zrobiliśmy w ten sposób i okazało się, że kosztorys jaki nam wyszedł był całkiem trafny. No i ważna rzecz, raczej zawyżaj znalezione widełki cenowe w necie.
  2. Proponuję kontakt z producentem takich fug. Możesz też zastosować piasek biały kwarcowy, brudzić nie będzie, ale trzeba, jak każdy inny, uzupełniać co jakiś czas.
  3. A kobiety to jakoś genetycznie są uwarunkowane, że nie dadzą rady z budową domu? Co do drugiej części pytania - skąd mamy wiedzieć nie znamy Cię, Twoich doświadczeń, charakteru, to pytanie powinnaś chyba zadać naiveeyes, może będzie wiedziała.
  4. Czarne ślady opon na nawierzchni świadczą o złej jakości gumy, z której zrobione są opony. Brud, który opisujesz to normalny brud, który zbierasz po drogach, nic w tym nadzwyczajnego. Tego rodzaju ślady zawsze będą się pojawiały na nawierzchniach ciemnych, jasnych, bez wyjątku. Wszystkie ulice musiałyby by być idealnie czyste by tak się nie działo.
  5. Nie uzbierałabym na budowę domu w 7-8 lat, właśnie dlatego wzięłam kredyt na 20. A bankowi nie oddaje się dwa razy tyle, możesz sobie zobaczyć symulacje na kalkulatorach. Oczywiście, że wolałabym mieć kupę kasy i żyć bez kredytu, ale kupy nie mam, a dom chcę mieć póki jestem młoda i mam energię do działania.
  6. Próbowałabym jednak dalej pisać do Libetu i zapytać, czy u siebie chcieliby mieć taką nawierzchnię. Co z tego, że jest to proces naturalny jak w zdecydowany sposób zaburza estetykę produktu. Poszukaj informacji na ich stronach, czy gdzieś o tym piszą (o wykwicie wapiennym zapewne tak). Próbuj dalej, trzymam kciuki.
  7. Wszystko możesz sprawidzić w internecie: wypis, wyrys z mpzp na stronie miny, księgi wieczyste na ekw.ms.gov.pl tylko za wgląd trzeba zapłacić. Na geoportalu znajdziesz dużo informacji o działce.
  8. Szkoda, że nikt nie dodaje nowych solidnych, czyżby lista się zakończyła? Dołączam do chwalących hydraulika, Adama Radaszkiewicza. Wszystko zrobione fachowo, solidnie, klarownie, świetny kontakt. Dołączam także do fanów elektryka Mieczysława Kocota - oby tylko tacy fachowcy chodzili po tym świecie.
  9. Nauka jest taka, że bezokapowce nadal bardziej mi się podobają, nawet z zadaszeniem, niż dom z okapem. A po to ma się wielkie okna, żeby nawet z zadaszeniem było jasno w pomieszczeniu.
  10. Zakładam, że cena z allegro nie obejmowała korytowania, tłucznia, piasku, zagęszczania, kostki, piasku do zasypania, tylko obejmowała samo układanie. 160z kostką moim zdaniem ok.
  11. Mam kawałek płaskiego dachu nad garażem, część mieszkalna pokryta jest dachem dwuspadowym. Mój projekt nie jest zbyt miarodajny, ponieważ dach nad garażem ma konstrukcję przeznaczoną do dachów zielonych, a więc jest tam kupa stali i betonu, dach dwuspadowy to klasyczna więźba bez deskowania. Ostatecznie nie robiliśmy izolacji pw pod dach zielony, gdyż zostawiamy to sobie na przyszłość, ale i tak izolacja wraz z ociepleniem dachu płaskiego w stosunku do jego powierzchni wychodziła bardzo drogo, u nas skończyło się na 316zł/m2 styropapa + papa wierzchniego krycia. Dach dwuspadowy 120m2 łącznie z konstrukcją (więźba), membraną, dachówką i robocizną wyszedł 280zł/m2. Tylko zwróć uwagę, że dach dwuspadowy ma zawsze większą powierzchnię niż płaski, dlatego wyjdzie drożej. Z drugiej strony, już mieliśmy przygodę z przeciekającym dachem nad garażem, i z tym głównie kojarzą mi się płaskie dachy.
  12. Moim zdaniem projekt nie jest do końca funkcjonalny. Strefa dzienna, w której toczy się życie, w porównaniu ze strefą nocną dość mała, schody zabiegowe są niewygodne, mam wątpliwości czy mała łazienka pod schodami będzie funkcjonalna.
  13. Najpierw montowaliśmy profil, potem ściana była tynkowana, może faktycznie jest za głęboko. Możemy go jeszcze odkręcić myślę, i podłożyć jakieś dystanse. Dzięki za podpowiedź.
  14. mam profile led wpuszczone w ścianę na klatce schodowej, zostały przykręcone do silki a następnie otynkowane. Wykończenie tynku jest jakie jest (zdjęcia), i chciałabym wyrównać krawędzie przy profilach. Jesteśmy laikami remontowymi, ale coś tam dłubiemy i czasem nawet nam wyjdzie, natomiast w tym wypadku nie wiemy jak się do tego zabrać. Myślałam by nakleić listwę narożnikową po obu stronach profilu, a następnie zaszpachlować gipsem szpachlowym, a może wystarczy tylko zakleić profil taśmą malarską, zaszpachlować i zerwać taśmę, póki masa będzie jeszcze mokra? Będę wdzięczna za wszelkie porady!
  15. Może rok temu nie było takiego intensywnego opadu, który wgniótłby pyłek w kostkę. Próbowałeś myjką ciśnieniową? Jeśli nie pomoże poczekaj, w ostateczności zastosuj rozcieńczony kwasek cytrynowy bądź mrówkowy, tylko najpierw przeprowadź próbę na mało widocznym fragmencie kostki.
  16. Mam pytanie odnośnie ostatniego zdjęcia z białą elewacją, tam widzę skrzynki rolet, ale chyba nie są to rolety nadstawne. Dlaczego tak zostało zrobione?
  17. Dzięki za odpowiedź. Na czym miałaby polegać dylatacja? Tylko nacięcie płytek, czy wkładać w nią taśmę dylatacyjną przed zalaniem?
  18. Cześć Będę wdzięczna za radę w następującej sytuacji. W marcu mieliśmy wylane wylewki tradycyjne, jako, że nie wiedzieliśmy do końca jakie brodziki prysznicowe zostaną zamontowane, z jaką lokalizacją odpływu, za radą wylewkarza, miejsca pod brodziki nie zostały zalane - mamy pod nimi poprowadzone ogrzewanie podłogowe. Chcielibyśmy wkrótce montować pompę ciepła i zastanawiam się co zrobić: 1. Wygrzewać wylewki teraz, potem dolać wylewkę pod prysznice, dać jej wyschnąć i dojrzeć (28 dni) i tyle w temacie 2. Wylać wylewkę pod prysznice teraz, zacząć wygrzewać posadzki po 28 dniach od jej wylania 3. Może są w sklepach wylewki do takiego niewielkiego zastosowania, których w ogóle nie trzeba wygrzewać i można spać spokojnie. Z góry dziękuję za poradę.
  19. Trudno odnieść mi się do wycen z materiałem, ponieważ nie znam cen materiałów, z których budujesz. U mnie robocizna sso (murowanie + dach) w zeszłym roku to był koszt 80 500 zł - silka, po podłogach 183m2, schody lane, dach 120m2, dachówka betonowa, pod Wrocławiem.
  20. Płyty ażurowe są złem koniecznym najczęściej stosowanym gdy chce się mieć i utwardzoną nawierzchnię i zachowaną powierzchnię biologicznie czynną, bo mpzp tak nakazuje. W praktyce, ani to ładne, ani praktyczne, ani tańsze rozwiązanie.
  21. Mało widziałAŚ. No faktycznie, nie przypuszczałam, że komuś przez kursor myszy przejdzie zaprojektowanie takiego cuda. Ech.
  22. A czym się różni garaż w bryle od reszty bryły domu? Policz sobie ile kosztuje stan deweloperski domu, niech to będzie np 2 tyś zł, razy m2 garażu i wychodzi. Np przy garażu 21m2 równa się 42 tyś. Wiatę widziałam za 5 tyś.
  23. A to był taki fajny wątek kiedyś. A teraz czas suszenia prania, ilość m2 na dziecko i ziemianki. Miliard pomocnych wpisów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...