Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

andzuk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez andzuk

  1. Miss Piggy, jaki masz plan na belki stropowe na piętrze? Bo widzę, że póki co są dość "surowe".
  2. Grzegorz Ciszewski 607328157 [email protected] Robił u mnie właśnie taras na gruncie z płyt wielkości 60x60. Na razie jestem zadowolony, zobaczę jak będzie po zimie.
  3. Akurat od posadzek moge polecić ekipę z Radomia - 661 576 465 Temat załatwili w jeden dzień (koniec był po 1 w nocy). W ramach tego ułożyli styropian w 3ech warstwach, folię itp. Nie marudzili, że nie kalkuluje im się kłaść sturopianu itp, po prostu robil. Położenie stropianu wyszło 1zł/m2, robocizna 12zł/m2. Posadzki mają się bardzo dobrze - po 4ech miesiącach mam jedno pęknięcie, ale jak teraz na to patrzę, to to musiało pęknąć, bo bardzo wąski przesmyk był.
  4. Szamba Kucharski - zdecydowanie. Ekipa tania nie jest, ale robią od a do z, a nie tak jak ekipy szambiarskie z Radomia. Edit: widzę że Kolega wyżej mnie ubiegł i podał nawet właściwą nazwę.
  5. To jest deska elewacyjna austrothermu. Jak tylko zrobię zdjęcie z bliska to wrzucę, ale nie jest to imitacja idealna. Nawet z dwóch metrów widać, że nie jest to drewno, bo porownywalem to z Rodeo - jest taki dziwny materiał, który wygląda genialnie. Ale jak zobaczyłem jak to jest zrobione i jak wygląda dom po paru latach, szybko się rozmyslilem - sporo informacji jest tu na forum o tym towarze. Chyba że 3 ekipy od elewacji mówiły mi, żeby to sobie darować. Deska cedral chyba jest najtrwalszym rozwiązaniem, ale ona nawet nie próbuje imitowac drewna. Nie przypadła mi do gustu. Kilka dni temu widziałem na KFC bardzo fajny materiał, była o nim też mowa na forum, ale to już było po fakcie
  6. Żono, wprowadzasz w błąd 36tyś to ściany kosztowały 10tyś podbitka 1,5tyś parapety 2tyś cokół (który na zdjęciu jeszcze nie jest zaciągnięty) powyżej to wszystko z materiałem, rozbicia faktycznie brak drewno to: 800zł (robocizna)+5tyś "drewno" czyli całość ok. 55,5tyś - fura pieniędzy
  7. Podbiję temat - może jednak ktoś zna, albo słyszał jakieś opinie?
  8. Cześć, wybieramy z żoną podłogę do salonu i wpadła nam w oko marka Colorfloor, a konkretniej Dąb Amber - 2 warstwowa deska lakierowana. Zna ktoś te produkty? Sprzedają je generalnie w Parkiet Studio właśnie pod marką Colorfloor, ale podejrzewam, że jest to jakiś większy producent i marka na potrzeby tego własnie salonu. Trochę "strach" zainwestować 20k w coś o czym trudno jakiekolwiek informacje w internecie znaleźć.
  9. Cześć, mam już wykonane wylewki i muszę zmierzyć się ze schodkami. Mam 3 pomieszczenia techniczne z różną wysokością poziomów niż posadzka w części mieszkalnej. garaż - 23cm niżej kotłownia - 26cm niżej schowek - 52cm niżej (tak, 52 cm). No i teraz zastanawiam się co z tym faktem zrobić. W garażu i kotłowni wylałbym taki mały podest, żeby dorobić stopień, tylko czy powinienem "związać" ten podest tylko z posadzką, czy również z ścianką? Dodam, ze w tych pomieszczeniach chcę mieć położoną żywicę epoksydową. W schowku, jako, że jest to taka wysokość, to wylewać 2 pełne stopnie? Tu nie mam styropianu pod wylewką, więc nie muszę się obawiać, że się zgniecie i osiądzie.
  10. tynki 32zł/m2 z materiałem. Wyszło 800m2 - ekipa rozchwytywana - forumowy anatak (podobno magik - zobaczymy jak przyjdzie do wykończeniówki) wylewki - 12zł/m2 - sama robocizna strop jest wyceniony "zgrubnie" na ok. 12tyś zł - robocizna.
  11. Generalnie u nas (ja+izuk ) strop górny był zrobiony razem z SSO. Tylko pisząc strop mam na myśli belki stropowe. Wełna+folia+płyta OSB+płyty g-k będą po wylewkach, co więcej będą również po elewacji. Nie jest dobrym pomysłem układać wełnę przed skończeniem prac mokrych - wolniej schnie, co więcej wełna może zawilgotnieć. Jeżeli nie jest to niezbędne - lepiej wełnę położyć po tych pracach. CO więcej wykonanie tego po elewacji ma tą zaletę, że można lepiej wełną uszczelnić łączenie styropianu elewacyjnego z ociepleniem z wełny - będą mniejsze mostki termiczne.
  12. Poleci ktoś speca od kominków? Wyżej widziałem, że polecany jest Andrzej Jarzyna. Macie jakiś namiar na niego?
  13. Polecam firmę Budmar Kucharski. Tani nie są, ale pełen profesjonalizm. Na prawdę sprytna i myśląca ekipa - nie trzeba stać i pilnować. Pytali tylko w których miejscach z zamontować (gdzie wywiewka, gdzie wyłaz, jak podłączenie do domu).
  14. 3400 za kompleksową usługę - złożenie zawiadomienia o rozpoczęciu, położenie przyłącza, odbiory gazownicze, opinia kominiarska, inwentaryzacja powykonawcza (geodeta). Jedyne co, to mam już uzgodnione pozwolenie na budowę, więc tego robić nie musi. W projekcie mam trójnik na wysokości bramy garażowej (nie w skrzynce). Skrzynka do której ma się podłączyć stoi na granicy działki. budynek od granicy działki mam ok. 8 metrów. Rysunku nie pokażę, ale jest bacha zagięta pod kątem i wciśnięta w styropian na jakiś 1-2cm. Na razie nie jest to uszczeolnione jakoś szczególnie, bo elewacji nie mam jeszcze całej, tylko fragmenty, żeby obróbki dachowe zrobić można było.
  15. Do instalacji gazowej to i tak musisz mieć oddzielny projekt i oddzielne pozwolenie na budowę. Jak go nie masz, to jeszcze możesz zmieniać do woli. Mi za 2 tygodnie będzie przyłącze gość robił w dwóch miejscach - przez część mieszkalną szkoda prowadzić widoczną rurę. Koszt na pewno większy, ale jednak estetyka dużo lepsza.
  16. Ma ktoś do polecenia ekipę odo wykonania tarasu? Do wykonania wylanie utwardzenia, obłożenie płytkami/klinkierem.
  17. Odnośnie rodeo... pytałem o to u 3ech wykonawców i każdy miał bardzo złą opinię. Na forum jest opisany wątek rodeo i po jego przeczytaniu i podejściu producenta do tematu wiem, że tego nie będę robił.
  18. U mnie olejowanie odpada. Zasadniczo z pół metra faktycznie nie wygląda to jak naturalne drewno, ale już z metra nie jest źle, a jednak elewację najczęściej ogląda się z paru metrów. Oglądałem to na już gotowej elewacji i jest całkiem dobrze moim zdaniem - ale tak jap pisałeś, kwestia gustu. Jedyna rzecz, to zastanawiają mnie te wnęki okienne.
  19. Witam, zastanawiam się z czego wykonać elementy drewnopodobne. Wykonawcy proponują dwa produkty: Tisserec - cienkie, elastyczne, wydaje się całkiem ok Austrotherm FPP deska elewacyjna - jest to grubszy materiał oparty na styropianie. Chciałbym, żeby wnęki okienne były również drewnopodobne i nie wiem, czy Austrotherm się sprawdzi. Macie doświadczenia z tymi materiałami?
  20. @teka - odezwę się mailowo, bo tu i tak już za bardzo zaspamowaliśmy - jak sprowokowałem, to przepraszam, nie zamierzałem Cię atakować. Jestem przekonany, że wyjaśnimy sobie mailowo temat.
  21. @aurotus, a kto Ci robił to, czego Teka nie che zrobić, czyli położenie folii, styropiany, zaszalowanie boków na balkonie, itp? Bo sorry, ale sam nie mogę poświęcić na to paru dni, a Teka nie robi takich rzeczy. Polecisz kogoś do tego? To może dogadam się z Teką hehe @teka - oczywiście, że o Ciebie, czy jest tu ktokolwiek inny polecany w temacie posadzek z miksokreta? Szkoda, że o powyższych wyłączeniach nie mówiłeś telefonicznie, a dopiero na budowie jak już brałeś zaliczkę.
  22. Twoje prawo, jarroo też sam będzie decydował. Zaznaczam tylko, że kontakt wziąłem z forum (polecenie zarówno tutaj jak i na forum projektu domu), oglądałem instalację tego Pana, rozmawiałem z inwestorem u którego robił, więc oceniłem coś co już było zrobione. Poza tym nie uważam, że wprowadzam w błąd, bo piszę, że "będzie" robił. Ale tak jak pisałem - Twoje prawo do wybierania
×
×
  • Dodaj nową pozycję...