Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Draqi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

O Draqi

  • Urodziny 18.06.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Świdwin
  • Kod pocztowy
    78-300
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Draqi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Reklamacja na niezgodność towaru z umową złożona. Czekam co teraz z tym zrobią.
  2. Może jeszcze jakieś sugestie ???????????
  3. fachman19 na jakiej podstawie twierdzisz, że 65 stopni wystarczy do zabicia legionelli ? W badaniach, które przestudiowałem było napisane, że leg... powinna zginąć w temp powyżej 60 stopni ale było też napisane, że niekoniecznie. Temperatura optymalna, przy której możemy mieć pewność nie pojawienia się lub zniszczenia Leg.. to 70 - 80 st C. Temp dezynfekcji w tym urządzeniu zaprogramowana jest przez producenta i nie można jej regulować. Jeśli coś zmieniło się w ustawieniach to serwisant powinien to naprawić lub wymienić a jeśli temp zawyżyli w instrukcji to urządzenie nie spełnia wymagań polskiego prawa i przepisów. Zajrzyj: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. (Dz. U. z 2002 r., Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami - Dz. U. 2009 r., Nr 56, poz.461). Rozporządzenie § 120 ust. 2. W każdym bądz razie chyba za ponad siedem tysięcy złoty mam prawo wymagać by 70 stC, napisane w instrukcji nie było zaledwie 65 stopniami !?
  4. Zigobar Po zakupie pompa osiągała tepm 70 st C bo osobiście to widziałem. Masz rację, że max tej pompy to 60 st C ale TYLKO NA SAMEJ POMPIE/SPRĘŻARCE/POWIETRZU bez grzałki. Wygrzew to co innego. Jest to gotowy program, w którym możesz zmienić tylko czas jego rozpoczęcia - nic poza tym. Program, w zależności od warunków trwa nie dłużej niż 48 godzin: 1. pierwsze 24 godz pompa pracuje w trybie COMBI czyli pompa ciepła (sprężarka/powietrze/bez grzałki) + automatycznie może włączyć się grzałka ale tylko wtedy gdy temp zasysanego powietrza nie będzie mieścić się w przedziale temp od -10st do 35st. 2. jeśli temp 70 stopni nie zostanie osiągnięta to urządzenie samo przełączy się na następne 24h w tryb pracy FULL, tzn że będą wykorzystywane wszystkie źródła ciepła: pompa ciepła (sprężarka/powietrze) razem z grzałką elektryczną. 3. Podczas dezynfekcji termicznej sterownik informuje nas tylko jednym komunikatem "LEG", resztę robi sam. 4. Podczas normalnej pracy urządzenia można za pomocą oprogramowania włączyć/wyłączyć grzałkę - informuje nas o tym ikonka na wyświetlaczu. W moim przypadku urządzenie stoi w ogrzewanej (zimą ok 17-18stC) kotłowni. Latem pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz a zimą z wewnątrz pomieszczenia. Jeszcze nigdy, podczas dezynfekcji termicznej nie włączyła się grzałka elektryczna bo jeszcze nigdy nie trwało to dłużej niż 24h. Skoro na początku użytkowania zaobserwowałem na wyświetlaczu temp 70st C to musiało działać. MOŻE JESZCZE JAKIŚ UŻYTKOWNIK SIĘ WYPOWIE JAK TO U NIEGO WYGLĄDA JAKIEŚ POMYSŁY ???????????
  5. Witam. Na wstępie streszczenie problemu. Od 1,5 roku użytkuję pompę ciepła do cwu Junkers SWO 270-2x. Na początku było oczywiście wszystko ładnie i pięknie ale od jakiegoś czasu pojawił się pewien problem. A mianowicie podczas dezynfekcji termicznej - funkcja "LEG"/Legionella, urządzenie nie osiąga temperatury 70 st C podanej przez producenta w dokumentacji i parametrach technicznych. Wyłączenie w/w funkcji następuje dokładnie i za każdym razem przy 65 st C. Wprowadzanie różnych zmian w programie-ustawieniach pompy nie przynoszą żadnych zmian. Pompa jest oczywiście jeszcze na gwarancji więc w pierwszej kolejności wysłałem maila z opisem takiego stanu rzeczy do jakiegoś "guru" z Junkers-a. Było to jakoś w lutym tego roku. Oczywiście dostałem fachową odpowiedz, której w całości nie będę tu przytaczał ale najważniejszym spostrzeżeniem owego "guru" było to, że przecież jest zima i woda w rurach jest zimniejsza więc pompa nie daje rady podnieść temp do zakładanych 70 st C Następnym moim posunięciem było oficjalne zgłoszenie usterki na INFOLINII JUNKERSA. A propos SERWISU: serwis przydziela serwisanta, który jest najbliżej, nie tego,który się na tym zna - który miał w swojej karierze do czynienia z taką pompą Podobno każdy serwisant Junkersa ma uprawnienia-przeszkolenie po takim urządzeniu ale nie każdy chce się podjąć jej naprawy. Ja znalazłem. I tak od kwietnia tego roku do dnia dzisiejszego serwisant podjął dwie próby ustalenia - naprawy pompy: wymieniony został jeden z czujników temp i wyświetlacz. Starania serwisanta nie przyniosły żadnego, ale to żadnego skutku - jak było tak jest. Baaaaa w dalszym ciągu nie znane są powody takiego zachowania urządzenia Nagle EUREKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podczas mojego, kolejnego zgłoszenia niepoprawnej pracy pompy usłyszałem od serwisanta że tak ma być i koniec tematu :jawdrop: Taką informację dostał na jakimś szkoleniu od swoich "guru". I TU MOJA WIELKA PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW TAKIEJ POMPY : Czy wasze pompy podczas dezynfekcji termicznej też nie osiągają temperatury 70 st C, zgodnie z danymi technicznymi i wyłączają się na 65 st C ??? DO SPECÓW OD JUNKERSA : Może macie już jakieś gotowe rozwiązania tego problemu ??? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić ??? Czy zostaje mi tylko zgłoszenie niezgodności towaru z umową ??? Bo mając na uwadze w/w a nieprawdziwe informacje zawarte w dokumentacji pompy chyba mam do tego prawo. Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą coś napisać w tym temacie. Pozdrawiam.
  6. Dziękuję za odpowiedz. Rzeczywiście, że nie podałem ilości zużywanej wody, 10m3. Jakoś nie za bardzo się martwię zbyt dużym zużyciem soli, wręcz przeciwnie Nawet jeśli jest ono za duże to rekompensatą są korzyści z posiadania tego urządzenia - mi to odpowiada. Gdzieś dokopałem się do fv za sól i wyszło mi dokładnie 155 kg soli, tj 6,2 worka. W poprzedniej wiadomości trochę mnie poniosło z tymi worami od 25.06.2015r do dnia dzisiejszego. A co może zrobić więcej serwisant od tego co ja zrobiłem ? Pozdrawiam.
  7. Witam. Właśnie mija rok jak używam zmiękczacza do wody Cosmowater Home - samo home bez żadnej dodatkowej cyferki (made in USA). Przez ten rok zmiękczacz zużył ok 10 worków po 25kg soli w tabletkach od Ciech-a. Woda jest zmiękczana dla trzech osób z 9 do ok. 4,5-5 w skali DE. Od jakiś trzech, może czterech miesięcy soli w zbiorniku nie ubywa:confused: Woda dalej trzyma zadany parametr zmiękczenia, licznik regeneracji rośnie więc są wykonywane (raz na 7dni), złogów solnych brak, licznik przepływu wody zmiękczonej działa, filtr przed zmiękczaczem (taki szklany kielich z siatką i możliwością płukania) czysty. Dzisiaj opróżniłem zbiornik z pastylek, wyczyściłem zbiornik usuwając sproszkowaną sól, ponownie zasypałem (do 1/2 poj.) zbiornik pastylkami i wykonałem ręczną regenerację. I tu moje pytanie do użytkowników - specjalistów tego lub podobnego zmiękczacza: CZY JAK WODA TRZYMA ZADANY PARAMETR TO DAĆ SOBIE SPOKÓJ I NIC Z TYM NIE ROBIĆ, DALEJ OBSERWUJĄC POZIOM SOLI W ZBIORNIKU ? CZY WZYWAĆ SERWISANTA ? CO MYŚLICIE ????????? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.
  8. Jaki klej używacie i możecie polecić do przyklejenia granitu ? Obudowa kominka (z szybą boczną) wykonana z płyt krzemianowo-wapniowych. Czy sam klej wystarczy czy dodatkowo wzmocnić przykręcając je do płyty ? Dziękuję za odpowiedz.
  9. Witam. Mam takie krótkie pytanie: czy płyty kominkowe, krzemianowo-wapniowe (białe) można kleić wysokotemperaturowym klejem systemowym Vitcas BA ? Z góry dziękuję za odpowiedz.
  10. Nr zapisany, miłego wypoczynku. Kratki z żaluzją na wylocie ciepłego powietrza z obudowy kominka ??? Czy tak można ??
  11. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Teraz to mi zamieszaliście w głowie. Jedna odpowiedz to powierzchnia kratek dolnych mniejsza o ok 20% od górnych a druga, na odwrót: powierzchnia kratek dolnych większa o 50% od górnych To w końcu jak to ma być ?????????? Jeśli to w czymś pomoże to tak ma wyglądać moja zabudowa z płyt 3cm, OTWARTA: ZAMKNIĘTA, to czerwone w suficie na ostatniej grafice to anemostat/czerpnia od reku:
  12. Panie Piotrze a może jakieś konkretne wskazówki co do powierzchni kratek i metodzie ich przeliczania, jakieś cyfry ???????? Odpowiedz, że kratka wlotowa znacznie mniejsza nic mi nie mówi. Właśnie takim językiem mam napisaną instrukcję - nic konkretnego ! Mam wrażenie, że producenci wkładów celowo w instrukcji obsługi nie podają konkretnych informacji a to po to by inwestor był zmuszony na zlecenie jego zabudowy osobą, które się tym zajmują profesjonalnie za odpowiednią opłatą. Uwierzcie, że i ja nie bawił bym się w "Pana Słodowego" gdyby instalator w moim mieście był OK i nie wycenił mi "surowej" obudowy na 5500 zł !!!!!!!!!!!!!!!!! A gdzie jeszcze wykończenie ??!!
  13. Pestka... mam ściany murowane a strop z terivy. Na 365 stronie tego tematu wkleiłem zdjęcie mojego wkładu podłączonego już do komina.
  14. Dziękuję za parametry techniczne płyt. Wyczytałem gdzieś w sieci, że jedne są kruche inne nie/mniej, jedne są ciężkie inne mniej i jedne pylą bardziej od drugich. I z tąd moje pytanie: Jakich konkretnych płyt używacie i które z czystym sumieniem możecie polecić ? Bohusz a co z przeliczaniem powierzchni kratek do takiej obudowy, o których pisałem wyżej ? Czy 60cm2 x 16KW =960cm2 - na wlocie i 90cm2 x 16kw =1440cm2 - na wylocie będzie OK (nie za duże) ? Producent zaleca min 1000cm2 na wlocie i wylocie ale u mnie jest jeszcze to dodatkowe/grawitacyjne ujście ciepłego powietrza w postaci rury fi 200. Z mojego przeliczenia, powierzchnie kratek są, delikatnie mówiąc SPORE ! W jaki sposób - z doświadczenia, dobieracie wielkości kratek do obudowy z płyt ????
  15. Obudowa od podłogi po sufit z płyt kominkowych, izolacyjnych (nie GK + wełna). Bohusz a którą z płyt możesz polecić bo jest ich trochę na rynku: silca, grenaisol, sil therm, vitcas, Varmsen Super Isol ? W instrukcji wkładu podają, że min grubość płyty do zabudowy ma wynosić 4cm, czy mam tego rygorystycznie przestrzegać czy mogę dać 3cm ? Jak widzę, to u sprzedawców w/w płyt, 3cm jest popularną grubością co idzie za tym cena. Za czwórkę trzeba już wyłożyć znacznie więcej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...