Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartbudowniczy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O bartbudowniczy

  • Urodziny 07.11.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    mgr inż. budownictwa
  • Mój klub zainteresowań
    Domy drewniane
  • Jestem na etapie
    prace wykończeniowe

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bartbudowniczy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Na opakowaniu piani do styropianu bedziesz miał wszystkie instrukcje ale myśle że nie bedzie najmniejszego problemu. Poszukaj również na opakowaniu styropianu jeżeli taki opis tam sie znajduje. Nie chce zle doradzić bo nie ocieplałem szarym styropianiem + pianka.
  2. aha. to troche zmienia postać rzeczy. Ale mimo wszystko jeżeli chciałbyś zrobić fajny domek z prostych elementów to proponuje Ci to roziązanie z kantówkami ktore przytoczyłem lub domku szkieletowego. Szkieletowy jest prosty do wykonania, jak bedziesz miał odpowiedni budżet to ocieplisz sobie go. Jak uważasz ale poszedłbym drogą albo z bali albo szkieletowy:)
  3. Nie chciałbym sie kłucić ale skurcz i pęcznienie w drewnie jest nieodłącznym elementem czego nie można powiedzieć o innych materiałach budowlanych wykorzystywanych do budowy domów. Jednak masz racje że dużo wiekszy zakres zmiany objętośc/wysokości elementów poziomych zauważamy w dół. Może Witt powiedz nam jaki masz układ schodów? Jednobiegowe, dwubiegowe itp? Opisz to może bedzie latwiej nam cos jeszcze podpowiedziec
  4. Cienkie bale dają Ci to że nie musisz oceplać i masz od razu ladne ścian wewnatrz, ściany szkieletowe to fajne roziązanie jakbyś chciał przebuwać w domu wiecej niż w wakacje - lato, a np. jesienią albo wiosną gdzie nie ma jeszcze takich temperatur jak w lato. Najlepszym rozwiązaniem bedzie zastosowanie kantówek ale może pokuś się o inne wymiary, może 10x14 moze 12x14, 12x16 lub coś podobnego. Mniej elementów to mniej łączeń a wiec ciepło czy zimno nie przechodzi swobodnie.
  5. Sam jestem na etapie ocoieplania budynku i tam gdzie nie estem pewien podłoża czyli np. na ościeżach w murach ze szlaki kleje na kleju moze na 2-3 duzych pacach a pozniej powoli etapami zalewam pianka bo wiem że da mi to lepsza przyczepność. Napewno pianka daje lepsze właściwości przyczepne do słabego podłoża ale wiem że wychodzi drożej
  6. bartbudowniczy

    Domy z bali

    Spotkałem się z rozwiązaniem że belki stropowe były na wysokości 2,6 m ale nad 1/3 parteru była super antresola. Niby niski domek ale nabrał fajnego wygladu przez takie rozwiazanie.
  7. 1. Można wykonąć jezeli jest to możliwe oceplenie = wygłuszenie z wełny mineralnej pomiędzy belkami stropowymi ale to może być cieżkie do wykonania. Proponowałbym zrzucić deski 5 cm z belek a z spodu wykonac stelaż, sznurki podtrzymujące wełne. Na deski 5cm ułożone szczelnie nie bedzie trzeba już wtedy układać nic bo samo drewno pod warunkiem że jest suche bedzie dobrym izolatorem. 2. Szacunkowo wydaję mi się że piec 8kW + kominek np. 14 kW będą spokojnie zdawać egzamin pod warunkim podłączenia do kominka obiegu ciepłego powietrza. Jeżeli dobrze wnioskuje Twoje poddasze nie jest zbyt duże wiec nie bedziesz musiał stosować wentylatorów wspomogających obieg ciepłego powietrza. Cena takiego wentylatora zaczyna się od 400 zł w wiec sporo. Do 4m rurami możesz puszczać ciepłe powietrze bez wentylaotrów.
  8. znam pewna niewielka firmę zajmującą sie budowa domów na życznie z bali. Nie są tani ale robią ladne domki. Mają dlugie terminy oczekiwania a to chyba najlepsza rekomendacja. Nie chciałbym robić reklamy bo jestem nowy na forum to napisz na priv. Firma pochodzi z gór - Beskid Żywiecki
  9. Mogę polecić Ci pewną niewielka firmę która wykonuje takie domy z bali. Pochodzą z Beskidu Żywieckiego wiec to górale. Nie chciałbym być posądzony o robienie reklamy wiec bezpieczniej napisz na prywatny.
  10. W takim domu należy zobaczyć jak wyglada konstrucja nośna bo może wygladać tak że niektóre elementy beda oparte na pionowych słupach które raczej niezauważalnie zmieniają swoją długość. Ciężko powiedzieć a lepiej w miare możliwości poczekąć. Dom z bala przez cały rok porusza się w górę i dół w zależności od wilgotności otoczenia. Przy schodach prostych jednobiegowych można zastosować cos na zasadzie połączenia przegubowego na końcu biegu( na górze po wyjściu po schodach). Wraz z ruchem domu schody bedą jeździć jak na rolkach pod warunkiem że bedą tylko zamocowane na górze biegu. Jest to jakieś rozwiązanie ale każy przypadek jest inny i warto kogoś poprosić na budowę kto może ocenić dany przypadek fachowo.
  11. Z perspektywy ogladającego to naprawde śmieszne ale czasami cud że komuś sie coś nie stalo, bo oprócz gościa co dostał cegła to chyba wszyscy zdrowi...
  12. bartbudowniczy

    Drewniany dom

    Witam, wydaje mi się że warto wszystko przeliczyć jak wychodzi Ci to w kosztach. Bo oba rozwiazania mogą być dobre ale zależne to jest od tego jakie obciązenia bedziesz na nowo dawał do domu. Bo jak wiadomo można zrobić nawet wylewki na stropach drewnianych a cieżar betonu jest duży. Powiedziałbym że remont jest bardzo bardzo pracochłonny i przez to drogi. Jednak gdy byłbyś w stanie samemu zrobić sobie część pacy to dużo zaoszczędzasz. Wykonanie nowego fundamentu to spora inwestycja a dobra naprawa fundamentu napewno cenowo bedzie niższa.
  13. bartbudowniczy

    Problem na strychu

    Jeżeli dobrze Cie rozumie to chodzi Ci o folie która jest zaraz pod dachówka, łatami i kontrłatami?
  14. Prostym rozwiązaniem jezeli jest taka możliwośc to jest nacięcie płyt na łączeniach żeby właśnie stworzyć dylatacje. Fakt ze zniszczy się piłe spiekową lub łancuch do piły ale mam nadzieje ze warto poświęcić 50 zł na pozbycie się skrzypienia.
  15. Witam, znam firmę która zajmuje się podobnym budownictwem i cena za stan pod klucz z domu z bali waha się o granicach 2700-3000 zl/m2 powierzchni zabudowy. Cena dotyczy materiałów i robocizny. Wykonanie tego z modrzewia podnosi koszty. Cena podana przeze mnie dotyczy domu wykonanego z świerkowego bala a gdzie tam do modrzewia:P. Cena jak sie nie myle obejmuje oczywiście dach itp. Ale nie znam dokładnie szczegółów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...