Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

damian1719512109

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

O damian1719512109

  • Urodziny 14.10.1960

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kazimierza Wielka
  • Kod pocztowy
    28-500
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

damian1719512109's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Ja zmniejszyłem otwór PG o połowę, pali się pięknie, bardzo spokojnie skończyło się gulgotanie i syczenie w kotle ale pojawił się problem teraz mam bardzo dużo niedopałków. Do kotła sypałem 5 łopatek węgla i po skończonym paleniu na rusztach zostawało dosłownie kilka koksików i popiół teraz jest tego masa, wsypuje tą samą ilość węgla a z kotła wyciągam 2 łopatki nie spalonego koksu. Testowałem ten sposób na dwóch rodzajach węgla za każdym razem było tak samo. Wydaje mi się że w początkowej fazie palenia PG potrzeba bardzo mało ale w końcowej fazie trzeba go znacznie więcej ponieważ na rusztach i wolnych miejscach między koksem zalega popiół i powietrze nie może przedostać się wyżej.
  2. Coś mi tu nie pasuje ? skoro wykonałeś wszystko tak jak na schemacie to powinno być ok sam w starym kotle w poprzednim sezonie miałem ten palnik i było dobrze. Więc może jest tak jak pisałem zle rozpalasz ? Jak śledzisz wątek to opisywałem całkiem niedawno jakie ja problemy popełniałem podczas rozpalania w nowym kotle.
  3. @rumunn95 Duża ilość dymu w komorze zasypowej może świadczyć o zbyt dużej powierzchni rusztu, ruszt w typowym kotle typu ds powinien być krótki i wysoki poczytaj posty kolegi @Petii ma u siebie ruszt 19/14 jak dobrze pamiętam w twoim przypadku ruszt pewnie jest dużo większy przez to też nie ma efektu dudnienia ponieważ opał pali się daleko od dyszy i spalanie następuje w komorze zasypowej a nie w palniku. Problem z brakiem dudnienia może być też spowodowany złym sposobem rozpalania, to jest link jak to robi Petia W moim poprzednim kotle stosowałem ten palnik i spisywał się bardzo dobrze ale najlepiej na groszku
  4. Jutro o ile czas pozwoli będę testował inne rozwiązanie z takiego białego bloczka(dokładnie nie wiem jak to się fachowo nazywa) ma w środku dwa otwory jak dobrze pamiętam około 7cm, Powycinam wszystko co potrzeba zobaczymy co z tego wyjdzie ?
  5. Witam Panowie zrobiłem dysze dokładnie taką samą jak miałem, rozpaliłem i cały czas obserwowałem dlaczego się zapopiela. Nie pomogła blacha wstawiona przed dyszą, przyczyną okazały sie komory wirowe, muszą być okrągłe ! Szkoda czasu na zrobienie czegoś podobnego do mojego wykonania http://zmniejszacz.pl/zdjecie/197/1407916_DSCF2147-zle-spalanie.jpg Na zdjęciu zaznaczyłem jak w palniku zachowuje się płomień, i dokładnie w tym miejscu zaczyna zbierać się popiół z każdą godziną jest go więcej i więcej. Palniczek super ale niestety do mojego kotła się nie będzie nadawał niestety.
  6. Mam kawałek blachy która wchodzi na ścisk między ścianki kotła, do tej pory służyła mi jako pochylnia aby opał się nie klinował teraz postawie ją z przed dyszą, zobaczymy jaki będzie efekt ? jak dalej będzie się zapopielał to już nie ma innej opcji pozostają tylko komory wirowe. A jeszcze do tego dzisiaj doszedł mi nowy problem złamała się płytka z dyszą i wpadła do palnika, teraz spalanie jest całkowicie niekontrolowane, muszę dociąć nową tylko teraz się zastanawiam czy zmieniać jej jakieś wymiary czy zrobić taką samą jaka była ?
  7. Twój palnik cały czas siedzi w kotle w takiej wersji jak zaprezentowałem wcześniej, jedynie co zmieniłem to podniosłem o 3cm. komory wirowe, działa bardzo dobrze i jest bardzo ekonomiczny jednak po rozpaleniu dymi przez około jednej godziny ale wydaje mi się że mam za dużą powierzchnie rusztu i zbyt duża ilość węgla zaczyna gazować i po prostu palnik nie wyrabia ? Tylko mam taki problem z tym palnikiem że strasznie się zapopiela i praktycznie codziennie muszę wygaszać i czyścić palnik, gdy palę kilka dni bez czyszczenia to z każdym dniem się gorzej pali, palnik zaczyna bardzo słabo wciągać i kocioł ma ogromny problem z uzyskaniem temperatury.
  8. Witam Panowie lekko nam temat przygasł więc trzeba trochę temat ożywić zastanawiam się wykonaniem okrągłego palnika http://guntamatic.esel.cz/stranka.aspx?idstranka=5224 lub http://www.e-santechnika.lt/preke/katilai/kieto_kuro_katilai/8895-katilas_ariterm_60 https://www.youtube.com/watch?v=7aH1lLJ1iZA Jak myślicie jest sens, przy spalaniu węgla.
  9. Petia Popełniłem wielki błąd aż wstyd się przyznać ! Nowy kocioł, nowy sezon i stare przyzwyczajenia po prostu zle rozpalałem zamiast rozpalać przy samej dyszy rozpalałem przy ruszcie pionowym masakra. Już miałem wszystko wytargać z kotła gdy do ręki wpadła mi tekturowa tuleja po ręczniku papierowym i pomyślałem że spróbuje ostatni raz włożyłem tuleje w dysze na to papier drobne drewno i węgiel od razu palnik zaskoczył, pomimo że moje wykonanie twojego palnika ma mnóstwo wad to bardzo ładnie się pali. Wczoraj rozpaliłem około 18 kocioł zasypałem wiaderkiem węgla woda w instalacji świeża z sieci ponieważ miałem jeszcze małą przeróbkę w kotłowni temperatura na kotle 70*C na dom 45*C i paliło się do dzisiaj do godziny 12. 18 godzin ciekawie to zaczyna wyglądać. Po skończonym paleniu sprawdzałem wymienniki i nic nie było nawet nie trzeba było omiatać z komina w dzień nic nie leciało, bardzo obiecująco to teraz wygląda.
  10. Petia Tak właśnie myślałem i zaślepiłem ruszt poziomy dokładnie 4 cm ale mimo to efekt taki sam nie pali się i tyle praktyczne nić nie wciąga ledwie się tli (ten palnik co jest na zdjęciach) Palnik jest wąski ponieważ chciałem dostosować go wymiarami do swojego kotła dlatego na tylko 8 cm.(odległość od tylnej ścianki kotła do początku wiszącego wymiennika, pod wymiennik wchodzi płytka z dyszą praktyczne na równo http://images68.fotosik.pl/345/8bd2ef4e0fb61d85m.jpg A - 8 cm B -12 cm Wiem że komory wirowe powinny być w innym kształcie tak było w poprzednim palniku ale były bardzo malutkie zaledwie 5 cm. Zdaje sobie sprawę że ten palnik to śmieć ale zastanawia mnie dlaczego tak zle sie pali ??wydaje mi się żę przynajmniej coś tam powinien wciągać a tu kompletnie nic.
  11. Petia Dzisiaj postanowiłem wszystko zrobić jeszcze raz tym razem zrobiłem fotki http://images68.fotosik.pl/344/e2548033f1287b77m.jpg http://images69.fotosik.pl/345/2ba16346cf831851m.jpg http://images68.fotosik.pl/344/8bf0a5edcec3991am.jpg http://images69.fotosik.pl/345/7d3ff441f71db6dam.jpg http://images67.fotosik.pl/346/b55bd79d206185d2m.jpg Palnik już zamontowany, Spróbuje jeszcze przykryć część rusztu tak jak mi napisałeś, tylko nie do końca rozumiem mam go zasłonić całego ? żeby PG szło przez ruszt pionowy czy zasłonić tylko bezpośrednio przed dyszą ?
  12. wytargałem cały seryjny szamot z kotła i płytkę z tyłu palnika i rozpaliłem, jest dużo lepiej palnik ładnie mruczy chyba już bardziej ciągu nie da się poprawić widocznie to wszystko na co stać mój kocioł i komin, albo jeszcze jakieś zamieszanie robią seryjnie wspawane uchwyty na szamot a jest tam tego sporo http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/352-junkers-supraclass-lub-dakon-dor12/page-54 zdjęcia podglądowe tak właśnie to coś wygląda teraz nawet się pali, tylko kopci jutro jeszcze spróbuje założyć coś z tyłu szamot, blache będę kombinował
  13. @Petia Witam już kilka dni testuje twój palnik (zrobiony na szybko po pracy i wykorzystując szamotki ze starych palników) tylko jak pisałem wcześniej wymiary dostosowałem do swojego buderusa czyli wlot dyszy wysokość 5,5 cm. szerokość 7 cm. półksiężyce powycinałem z cegieł szamotowych połówek i ustawiłem po bokach po 2 z każdej strony (wyszły bardzo małe mają zaledwie po 5 cm. ) na tylnej ściance mam gzyms 2 cm. wycięty z cegły szamotowej szkoda tylko że nie zrobiłem zdjęć tego co udało mi się stworzyć. I gdzieś popełniłem wielki błąd ponieważ bardzo słabo się pali, nie mogę uzyskać dobrego ciągu, gdy podkręcam miarkownik na maksa dym zamiast iść do palnika wylatuje klapką PG ?? nie wiem co o tym myśleć komin czyściłem jakoś pod koniec września kocioł teraz czyszczę przed każdym rozpalaniem ? wydaje mi się że osłabiłem ciąg przez ten kawałek płytki na tylnej ściance palnika, jest tam naprawdę mało miejsca ?? sam już nie wiem ?
  14. Kolego ale w tym temacie dyskutujemy na temat kotłów dolnego spalania to pytanie bardziej by pasowało w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego @Petia dzisiaj po pracy na szybko zrobiłem kopie twojego palnika ale wymiary dostosowałem do swojego kotła zobaczymy co z tego będzie ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...